Aktualności

Chelsea vs Liverpool: godzina rozpoczęcia, kanał telewizyjny i szczegóły transmisji na żywo z finału FA Cup 2022

Podczas pierwszych sześciu lat Jurgena Kloppa, który kierował Liverpoolem, wydawało się, że krajowe rozgrywki pucharowe były niczym więcej niż niedogodnością, która odwracała uwagę od większych nagród.

Klopp poprowadził Liverpool do finału Carabao Cup w latach 2015-16, jego pierwszego sezonu, kiedy puchary miały pierwszeństwo przed parszywą kampanią w Premier League. 20.

W FA Cup Liverpool został podbity przez West Ham, Wolves, West Brom, ponownie Wolves, Chelsea i Aston Villę, wszyscy przed ostatnią ósemką. W pierwszym meczu Kloppa w FA Cup – remisie 2:2 z Exeter City na St James Park w 2016 roku – średnia liczba jedenastu startujących Liverpoolu wynosiła 34.

Klopp i Liverpool mieli po prostu ważniejsze sprawy do załatwienia. Podczas swojego pobytu w Anglii Mauricio Pochettino był krytykowany przez niektórych za stwierdzenie, że zwycięstwo w Pucharze Anglii „nie zmieni życia Tottenhamu”, co oznacza, że ​​tylko sukces w Premier League lub Lidze Mistrzów przeniesie klub na wyższy poziom.

Klopp może nie powiedział tego publicznie, ale jego strategia była taka sama jak strategia Pochettino. Pierwszym krokiem było poprowadzenie Liverpoolu z powrotem do Ligi Mistrzów, następnie uformowanie zespołu zdolnego do rywalizacji z najlepszymi i wreszcie pokonanie ich. Zdobycie szóstego Pucharu Europy w 2019 roku i pierwszego tytułu mistrzowskiego od trzech dekad w 2020 roku były momentami „zmieniającymi życie”, do których umknął Pochettino; Liverpool przeszedł z bardzo dobrego zespołu do świetnego.

Po zdobyciu głównych trofeów te mniejsze nagle stają się bardziej atrakcyjne. Twierdzenie, że czterokrotność byłoby kolejnym znaczącym kamieniem milowym, tylko dlatego, że nigdy wcześniej tego nie robiono. Jedynym sposobem na osiągnięcie takiej nieśmiertelności jest wygranie całego losu.

Jak oglądać finał FA Cup

Data: sobota 14 maja

Czas rozpoczęcia: 17:45

Kanał TV: BBC Jeden

Strumień: BBC iPlayer

„Jak dotąd, myślę, że wszyscy się zgadzamy, jest to bardzo udany sezon” – przyznał Klopp w piątek. „Ale bez wygrania czegokolwiek, to nie będzie sezon.

„Wygraliśmy już Carabao Cup, ale jesteśmy Liverpoolem, jesteśmy klubem światowej klasy, mamy światowej klasy drużynę, więc trudno jest określić sezon jako absolutnie idealnie udany, jeśli wygrasz Carabao Cup tylko będąc w całości. pozostałe finały.

„Teraz nadchodzi decydująca część, żaden problem. Ale nadal brakuje wisienki na torcie i teraz nad tym pracujemy.”

Dodał: „Jest naprawdę dobry powód, dla którego drużyna nigdy wcześniej nie miała szansy zostać mistrzem i zakwalifikować się do trzech finałów pucharowych – ponieważ jest to niewiarygodnie trudne”.

Być może Klopp podjął świadomą decyzję ataku na wszystkie cztery konkursy w tym sezonie; być może niezwykły harmonogram i wyrównanie terminarza spotkań pomogły Liverpoolowi rywalizować na wielu frontach aż do maja; a może Liverpool w końcu posiada jakość głębi, aby pokonywać dystans.

Mo Salah został wybrany na ławkę rezerwową w dwóch z ostatnich trzech ligowych meczów Liverpoolu, utrzymywany w świeżości specjalnie z myślą o meczach takich jak ten; taka perspektywa byłaby nie do pomyślenia jeszcze kilka miesięcy temu. Gdzie kiedyś było? ten pierwsza trzecia, teraz jest słynna piątka.

Czy to przez okoliczności, przez projekt, czy przez jedno i drugie, Liverpool jest u szczytu wygrania obu krajowych pucharów, pokonując już Chelsea w finale Pucharu Carabao. Gdyby jeszcze raz pokonali zespół Thomasa Tuchela, sezon byłby już uznany za sukces, nawet jeśli trofeum Premier League wyląduje w Manchesterze, a Liga Mistrzów w Madrycie.

Jeśli nie możesz wygrać głównych nagród, upewnij się, że jesteś w stanie wygrać wszystko inne. Zajęło to trochę czasu, ale Liverpool osiągnął teraz ten punkt. Większość tej drużyny wygrała praktycznie wszystko, jedyne trofeum, którego brakuje w gabinecie, to właśnie to.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button