Rozrywka

Cherelle Griner „zrozpaczona” ZAPLANOWANA rozmowa z żoną Brittney w Rosji nieudaną z powodu amerykańskiego błędu

To, co byłoby radosnym wirtualnym spotkaniem gwiazdy WNBA, Brittney Griner i jej żony, Cherelle Griner, zamieniło się w krzywdę dla pary. 31-letnia zawodniczka została aresztowana na moskiewskim lotnisku w lutym 2022 roku, kiedy rosyjskie władze twierdziły, że ma olej z konopi indyjskich i oskarżyły ją o przemyt znacznych ilości substancji odurzających, przestępstwo zagrożone karą do 10 lat więzienia. Moskiewski sąd niedawno przedłużył areszt Brittney do 2 lipca. To już trzeci raz, kiedy jej areszt został przedłużony, podały rosyjskie media państwowe TASS.

Cherelle została poinformowana, jak gwiazda WNBA próbowała połączyć się ponad 11 razy w swoją czwartą rocznicę 18 czerwca, ale biurko ambasady USA w Rosji nie było obsadzone przez weekend, więc połączenie nie mogło zostać połączone. Byłaby to dla pary pierwsza okazja do wypowiedzenia się od ponad czterech miesięcy od czasu zatrzymania koszykarza przez rosyjskie władze. „Uważam to za niedopuszczalne i nie mam teraz żadnego zaufania do naszego rządu. Jeśli nie mogę ufać, że odbierzesz telefon w sobotę poza godzinami pracy, jak mogę ufać, że faktycznie będziesz negocjował w imieniu mojej żony, aby wrócić do domu? Ponieważ jest to o wiele większe zadanie niż odebranie telefonu w sobotę „, powiedziała. Cherelle stwierdziła dalej, że osoba kontaktowa w rządzie USA przeprosiła ją później za błąd, ponieważ numer podany Brittney do wybierania zazwyczaj obsługuje połączenia od więźniów od poniedziałku do poniedziałku. W piątki, ale nie w weekendy, dlatego nie było nikogo, kto mógłby przekazać połączenie.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Kim jest Brittney Griner? WNBA All-star aresztowany w Rosji pod zarzutem narkotyków

Brittney Griner jako ZAKŁADNIK? Obawia się, że Rosja może wykorzystać gwiazdę WNBA jako „dźwignię nad USA”W odpowiedzi na przeprosiny ambasady powiedziała Associated Press: „Ale pamiętajcie, ta rozmowa telefoniczna była zaplanowana na prawie dwa tygodnie – z randką w weekend”. Wyraziła swoje cierpienie, mówiąc: „To była tak wielka chwila, ponieważ byłby to pierwszy raz, kiedy naprawdę mogłabym stwierdzić, czy wszystko z nią w porządku. Byłby to dla mnie pierwszy raz, gdy po prostu usłyszałem ją w czasie rzeczywistym i naprawdę wiedziałem, czy wszystko z nią w porządku, lub czy dzielą ją sekundy, by już nie istnieć”.

„Byłem zrozpaczony. Byłem zraniony. Skończyłem, miałem dość” – powiedziała Cherelle, opowiadając, jak skończyła płakać z powodu tego snafu. „Jestem prawie pewien, że napisałem do agenta BG i powiedziałem: „Nie chcę z nikim rozmawiać. Chwilę zajmie mi zebranie emocji i po prostu powiedzenie wszystkim, że jestem teraz niedostępny. Bo to mnie po prostu znokautowało. Nie czułem się dobrze, nadal nie czuję się dobrze.”

Z drugiej strony, Lindsay Kagawa Colas, agentka Brittney, również pokazała swoje cierpienie poprzez tweeta z 20 czerwca. Napisała: „Wyobraź sobie złamane serce. 123 dni bez słyszenia jej głosu. , tylko po to, aby dzwonił. Moje serce rozpada się na kawałki za każdym razem, gdy o tym myślę – ale to nic w porównaniu z rzeczywistością, którą znoszą BG i jej rodzina. #WeAreBG”Wymiana więźniów Brittney Greiner

Urzędnik Departamentu Stanu USA powiedział CNN w maju, że Brittney została oficjalnie zaklasyfikowana jako „niesłusznie zatrzymana”. Zwolennicy, w tym rodzina gracza i WNBA, opowiedzieli się za jej uwolnieniem, wyrażając obawy, że Moskwa wykorzysta ją jako broń polityczną w obliczu napięć związanych z inwazją Rosji na Ukrainę.

Według najnowszych doniesień Brittney pozostanie w rosyjskim areszcie co najmniej do 2 lipca, po tym, jak rosyjski sąd przedłużył jej areszt. Dzieje się tak po tym, jak w maju doniesiono, że Brittney była potencjalnie zaangażowana w wymianę zatrzymanych z udziałem Viktora Bouta, który odsiaduje 25-letni wyrok w federalnym więzieniu po tym, jak został skazany za spisek w celu zabicia Amerykanów w związku z wsparcie kolumbijskiej organizacji terrorystycznej. Fox News ujawnił, że wiceminister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Riabkow skomentował tę zamianę, ale nie ma dalszych informacji. Jeszcze w tym miesiącu rosyjscy urzędnicy oświadczyli, że nie będą rozważać zamiany Brittney na więźnia z USA „dopóki nie zakończy się śledztwo sądowe w jej sprawie”.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button