Rozrywka

Ci, którzy przeżyli strzelaninę do Buffalo Tops Friendly Market, ukryli się w zamrażarkach, aby uciec

TATA opowiedział wczoraj, jak on i jego córka ukryli się w zamrażarce, aby uniknąć zastrzelenia podczas masakry w Buffalo.

Lamont Thomas i jego ośmioletnia córka Londin tłoczyli się za zestawem chłodziarek do mleka, gdy Payton Gendron rzekomo otworzył ogień w sobotę, zabijając dziesięć osób.

8

Policja zabezpiecza obszar wokół supermarketu, w którym zginęło dziesięć osób

8

Podejrzany Payton Gendron pojawia się podczas jego oskarżenia w Buffalo City Court

8

Mężczyzna przypomniał sobie, jak chwycił swoją młodą córkę przed sklepem Tops Supermarket, gdy usłyszeli w oddali strzały z broni palnej.

Później ukrywając się, opisał, jak strzały „nigdy się nie kończą”, gdy bandyta zbliżał się do przestraszonej pary.

Powiedział News 10 ABC: „Właściwie przestrzelił karton mleka, ale żadne kule nie przeszły. Tam z tyłu chronił nas magazyn.

„Stamtąd czekaliśmy, aż strzały ustaną i przyjedzie policja”.

Lil Keed z YSL zaatakował aresztowanie młodego bandyty przed tragiczną śmiercią w wieku 24 lat
Gervonta Davis vs Rolando Romero: data, godzina rozpoczęcia w Wielkiej Brytanii, transmisja na żywo, kanał telewizyjny

Relacje sugerują, że wielu przerażonych kupujących przybyło do chłodni, aby zachować bezpieczeństwo, w tym pracownika mleczarskiego, który jest zatrudniony w sklepie.

„Właśnie słyszałem strzały. Strzały i strzały i strzały. „Brzmiało to tak, jakby rzeczy się przewracały” – powiedział.

„Ukryłem się. Po prostu się schowałem. Nie zamierzałem wychodzić z tego pokoju” – dodał.

Przyszło, gdy menedżer w supermarkecie Buffalo opowiedział o chwili, gdy zobaczyła, jak jedna ofiara została zastrzelona na jej oczach, gdy próbowała znaleźć swoją córkę, która również pracowała w sklepie.

„Pobiegłem wokół frontu budynku, doświadczyłem, że ktoś został postrzelony, i biegałem z tyłu, żeby złapać moją córkę” – powiedział menedżer operacyjny Tops Market, Shonnell Harris, o sobotniej masakrze.

Opisała, jak spotkała się z przerażającym miejscem, gdy próbowała uciec tylnymi drzwiami, aby uciec przed strzałami, tylko po to, by zobaczyć, jak Payton Gendron rzekomo strzela do innej ofiary.

Harris opisał, jak 18-letni podejrzany nosił taktyczną kamizelkę kuloodporną i hełm, kiedy wszedł do sklepu spożywczego około 14:30 w sobotę.

Powiedziała: „Widziałam strzelca, wyglądał, jakby był ubrany do wojska” – wspominała w gazecie.

„To jak koszmar. „To jest jak sen, ale wiesz, że to nie sen. Widzisz to w telewizji, w szkołach, ale nigdy nie myślałem, że będę jednym z nich”.

Harris dodała, że ​​usłyszała około 70 strzałów z broni palnej podczas masakry, ponieważ policja potwierdziła, że ​​zginęło 10 osób.

BOHATERSKI STRAŻNIK

Wczoraj wieczorem bohaterski ochroniarz i emerytowany policjant z Departamentu Policji w Buffalo, Aaron Salter Jr, został uznany za pierwszą ofiarę rzekomego nastoletniego bandyty, który zaczął strzelać po pięciu godzinach jazdy do sklepu spożywczego.

„Dzisiaj jest szok”, powiedział jego syn, Aaron Salter III, The Daily Beast w Lockport, na przedmieściach Buffalo.

– Jestem prawie pewien, że uratował dzisiaj kilka istnień ludzkich. Jest bohaterem.

Johnny Juliano, kuzyn Saltera, również napisał na Facebooku: „RIP do mojego kuzyna Aarona „solnego człowieka” Salter jr. Prawdziwy bohater, który ryzykował życiem, próbując bronić bezbronnych podczas rasistowskiego ataku/masowej strzelaniny.

„Emerytowana osoba z BPD, która była naprawdę kochana przez was wszystkich, będzie tęskniona i zapamiętana za wasz heroiczny gest.

„Niech Bóg patrzy na naszą rodzinę w tym trudnym czasie i proszę, módlcie się za nas i rodziny wszystkich innych ofiar tej tragedii. Módlcie się za Buffalo!”

W audycji CBS, która odbyła się wcześniej tego wieczoru, bohaterskie wysiłki Saltera, by powstrzymać domniemanego strzelca, zostały pochwalone zarówno przez burmistrza, jak i jego byłych kolegów.

Druga ofiara, Ruth Whitfield, również została nazwana przez swoją rodzinę, według The Buffalo News.

Jej syn, emerytowany komisarz straży pożarnej w Buffalo, Garnell W. Whitfield, oddał hołd 86-latkowi, mówiąc: „Moja mama była wytrawną mamą. Moja matka była matką dla pozbawionych matki. Była błogosławieństwem dla wszystkich nas. Kochała Boga i nauczyła nas robić to samo”.

77-letnia Pearl Young została również potwierdzona jako jedna z poległych po strzelaninie w serii postów w mediach społecznościowych.

Jimmie Smith udostępnił jej ujęcie na Facebooku, pisząc: „Bardzo mi przykro, że to się stało! NIE ZASŁUGUJESZ NA TO!

„Byłeś taki słodki i piękny w środku i na zewnątrz! NAPRAWDĘ KOCHAŁEŚ PANA!!!!

„RIP Mother Pearl Young Nigdy nie zostaniesz zapomniany!!!! #RIP #buffalomassshooting #COGIC #LordHaveMercy.”

Reporterka Madison Carter również napisała na Twitterze: „Pearly Young, 77 lat, zginął dzisiaj w #Bawół zakupy na artykuły spożywcze.

„Przez 25 lat prowadziła spiżarnię, w której w każdą sobotę karmiła ludzi w Central Parku. W każdą sobotę.

„Kochała śpiewać, tańczyć i przebywać z rodziną. Była matką, babcią i misjonarką. Za wcześnie odeszła”.

Podczas emocjonalnej konferencji prasowej szeryf hrabstwa Eerie John Garcia wyjaśnił, że Gendron jechał pięć godzin do tego konkretnego obszaru, który jest głównie społecznością czarnoskórą.

STRZELANIE

Gendron pochodzi z Conklin, społeczności położonej około 200 mil na południowy wschód od Buffalo.

Kiedy wysiadł z samochodu, policja powiedziała, że ​​był ciężko uzbrojony i miał na sobie sprzęt taktyczny oraz kamerę, której oskarżano o używanie go do transmitowania strzelaniny na żywo.

Przed wejściem do sklepu Gendron rzekomo zastrzelił cztery osoby na parkingu, z których trzy zginęły.

W sumie zastrzelono 13 osób, a 10 zginęło – a Salter był jedynym pracownikiem sklepu, który zginął w krwawym szale.

Policja z Buffalo weszła do sklepu i skonfrontowała się z bandytą, powiedział komisarz policji Joseph Gramaglia na konferencji prasowej.

„W tym momencie podejrzany przyłożył pistolet do własnej szyi. Funkcjonariusze policji w Buffalo – dwóch funkcjonariuszy patrolowych – namówiło podejrzanego do upuszczenia broni.

„Upuścił broń, zdjął część swojego sprzętu taktycznego i poddał się w tym momencie. I został wyprowadzony na zewnątrz i umieszczony w samochodzie policyjnym” – powiedział.

Salter bohatersko brał udział w strzelaninie z oskarżonym strzelcem, ale Gendron miał na sobie zbroję, więc nie został ranny.

Według doniesień podejrzany został aresztowany przez policję na miejscu zdarzenia.

Gubernator Nowego Jorku Kathy Hochul powiedziała wcześniej w sobotę: „Fakt, że ten akt barbarzyństwa, ta egzekucja niewinnych istot ludzkich może być transmitowana na żywo na platformach społecznościowych i nie zostać zdjętym w ciągu sekundy, mówi mi, że istnieje tam odpowiedzialność … aby upewnić się, że taka nienawiść nie może zaludnić tych witryn”.

W SĄDZIE

Karabin użyty w przerażającym ataku był podobno legalny do kupienia w Nowym Jorku – ale według CBS został nielegalnie zmodyfikowany w Pensylwanii.

Władze pracowały nad szybkim postawieniem Gendron w stan oskarżenia w sobotni wieczór.

Podczas procesu nosił papierową suknię i maskę i był boso.

Kim Kardashian obnosi się ze swoją drobną talią w obcisłym stroju na nowych zdjęciach
Bohaterska straż wśród ofiar masowych strzelanin po tym, jak „nastolatek jechał GODZINAMI, by zabić”

Jego prawnik powiedział sędziemu, że nie przyznaje się do winy za morderstwo pierwszego stopnia. Jego prawnik również zażądał egzaminu z medycyny sądowej.

Sędzia odmówił zwolnienia za kaucją. Po rozprawie prawnik pracujący z nim powiedział WIVB4, że został wyznaczony do reprezentowania Gendrona przez sądy.

Wróci na salę sądową w czwartek rano.

Bohaterski ochroniarz Aaron Salter Jr został opłakiwany w Buffalo w stanie Nowy Jork jako jeden z dziesięciu zabitych

8

Pearl Young, 77 lat, również została potwierdzona jako ofiara po strzelaninie

8

Rodzina złożyła również hołd matce Ruth Whitfield, która została zabita

8

Payton Gendron został aresztowany na miejscu

8

Władze szybko przybyły na scenę w sobotę

8

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button