Rozrywka

Ciężko chory Putin prawdopodobnie zostanie „ubezwłasnowolniony” i obalony w ciągu 3 miesięcy, mówi były szpieg MI6

Ekspert wywiadu twierdzi, że despotyczny przywódca Rosji Władimir Putin ma tylko trzy do sześciu miesięcy, zanim zostanie „ubezwłasnowolniony medycznie”.

Odkąd inwazja na Ukrainę rozpoczęła się w lutym, twierdzi się, że despota ma nieuleczalnego raka, stwardnienie rozsiane lub chorobę Parkinsona i że albo ma tylko trzy lata życia, albo już nie żyje.

Na początku tego tygodnia były agent CIA, Robert Baer, ​​twierdził, że te twierdzenia mogą być wiarygodne.

A wczoraj były oficer brytyjskiego wywiadu Christopher Steele zgodził się.

Powiedział BBC Radio 4 The World at One: „Nie widzę go [Putin] będzie u władzy przez ponad trzy sześć miesięcy od teraz. Są oznaki, że jego stan zdrowia zaczyna podupadać, co będzie tego czynnikiem.

Pogarszające się zdrowie Putina było tematem rozmów dla większości rosyjskiej inwazji na Ukrainę (Zdj.: via REUTERS) Czytaj więcej Pokrewne artykuły Czytaj więcej Pokrewne artykuły

„A jeśli to, co mówi nam CIA i inne osoby oraz nasze własne źródła, jest prawdą, to wygląda na to, że mógłby zostać ubezwłasnowolniony w takim okresie czasu”.

„To reżim siłaczy, w którym ludzie muszą się bać przywódcy, a jeśli przywódca jest ubezwłasnowolniony medycznie, to jestem pewien, że będzie przeciwko niemu”.

Kreml często ignorował te twierdzenia, ale ostatnio rzecznik prasowy Dmitrij Pieskow powiedział: „To absolutna bzdura. Z prezydentem wszystko jest w porządku”.

W środę (8 czerwca) Putin opóźnił coroczne spotkanie telewizyjne na żywo z członkami społeczeństwa w związku z plotkami o złym stanie zdrowia.

Były agent MI6 Christopher Steele poparł twierdzenia o pogarszającym się zdrowiu Putina (Zdjęcie: PA) Czytaj więcej Pokrewne artykuły

Impreza Direct Line to Władimir Putin zwykle trwa od trzech do czterech godzin i jest emitowana w czerwcu przez cztery z ostatnich pięciu lat, z wyjątkiem pandemii Covid.

Uważa się, że jego podobno problemy zdrowotne mogą oznaczać, że nie będzie w stanie pozostać w telewizji przez tak długi czas.

Inna teoria sugeruje, że odroczenie może wynikać z obaw, że zostanie przesłuchany w związku z jego bezbronną inwazją na Ukrainę.

Siedem dni temu ogłoszono, że wydarzenie odbędzie się w „przewidywalnej przyszłości”, prawdopodobnie po zakończeniu Międzynarodowego Forum Ekonomicznego w Petersburgu 18 czerwca.

Jednak te plany zostały odłożone na półkę po tym, jak Pieskow powiedział, że nastąpi to w „nieznanym” dniu, a nie w tym miesiącu.

Dodał: „Direct Line nie może się odbyć w tym miesiącu. Z technicznego i merytorycznego punktu widzenia jest to wydarzenie złożone i obszerne.

Aby otrzymywać najnowsze wiadomości i historie z całego świata z Daily Star, zapisz się do naszego biuletynu, klikając tutaj.

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button