Aktualności

Co dziś w telewizji: Lucy Worsley bada szaleństwo króla Jerzego

Wybór dnia: Szaleństwo króla Jerzego: Lucy Worsley Investigates

21:00, BBC 2

Spektakl Alana Bennetta z 1991 roku Szaleństwo króla Jerzego III a jego filmowa adaptacja obwiniała chorobę psychiczną monarchy na zaburzenie wątroby zwane porfirią. Lucy Worsley bada niedawną diagnozę choroby afektywnej dwubiegunowej związanej ze stresem, wywołanej śmiercią dwójki najmłodszych dzieci George’a. To był trudny rok rządów obłąkanego królewskiego, z rewolucją w powietrzu od Moskwy i Paryża po Londyn, a Worsley odkrywa, że ​​George był bardzo bliski abdykacji. Psychiatria jednak w pewnym sensie wyszła od nakładania pijawek na skronie pacjentów w celu wyssania szaleństwa.

Piłka nożna na żywo w Anglii

19:00, kanał 4

Tak zwany okres poza sezonem jest kontynuowany wraz z ostatnim meczem Anglii w Nation’s League Group A3 (rozpoczęcie o 19:45). Przeciwnikami są Węgrzy, których spotkali 10 dni temu w Budapeszcie, więc miejmy nadzieję, że zażyłość nie doprowadzi do impasu, bo tym razem na Molineux goszczą podopieczni Garetha Southgate.

Gotowanie z gwiazdami

20:00, ITV

Dame Kelly Holmes, Anne Hegerty, dr Ranj Singh i Maura Higgins to najnowsze celebrytki, które mają współpracować z profesjonalnym kucharzem i być mentorem przed serią zaciętych pojedynków kulinarnych. Skręt, jak zwykle, następuje podczas gotowania między dwoma celebami umieszczonymi na dole. Powstałe danie jest oceniane jako ślepe, co oznacza, że ​​mentorzy mogą w końcu głosować na swoich uczniów. Emma Willis i Tom Allen znają wszystkie szczegóły.

Sherwood

21:00, BBC One

Dramat kryminalny Jamesa Grahama podjął niezwykły krok, polegający na zidentyfikowaniu zabójcy z kuszy byłego górnika Gary’ego Jacksona (Alun Armstrong) pod koniec pierwszego odcinka zeszłego wieczoru. Tak więc, przynajmniej dla widzów, to nie tyle kryminał, co kryminał. Gdy wracamy do wioski kopalni, wciąż rozdartej strajkiem górników w latach 1984-85, policyjne śledztwo trwa nadal – zamroczone przybyciem Metropolitan Police. Na czym dokładnie polega ich zainteresowanie sprawą?

Jesteśmy właścicielami tego miasta

21:00, Sky Atlantic

„Nie ma dyktatury bardziej solidnej niż policjant policyjny”, mówi doświadczony oficer z Baltimore nowicjuszowi Wayne’owi Jenkinsowi (Jon Bernthal). To jest w 2003 roku, Jenkins z szeroko otwartymi oczami uczy się przemocy policyjnej i korupcji od swoich bardziej doświadczonych kolegów. Akcja trwa od tego czasu do 2015 roku, kiedy zarozumiały i pozornie nietykalny Jenkins siedzi samotnie w celi, czekając na przesłuchanie przez FBI. Ekscytujący powrót Davida Simona do miasta Drut to wstrząsający wgląd w to, co poszło nie tak w Baltimore, gdzie losowo dokonywano masowych aresztowań tylko po to, aby utrzymać niski wskaźnik morderstw i ponownie wybrać burmistrza.

Wszystko, co wiem o miłości

22.40, BBC One

W tej adaptacji bestsellerowych wspomnień Dolly Alderton minęły już dwa miesiące, a chłopak Birdie, Nathan (Ryan Bown), stał się stałym elementem w całkowicie żeńskim mieszkaniu. „On nie ma atmosfery współlokatora” — narzeka Amara (Aliyah Odoffin). „W razie wątpliwości zachowuj się jak kelner w ekskluzywnej restauracji”. Tymczasem Craig Parkinson dołącza do obsady jako właściciel mieszkania, który prowadzi również dzienny program telewizyjny o nazwie Sprytni dealerzy. „Czy nie możecie postrzegać tego jako bohemy?” zastanawia się nad wilgotną plamą, do naprawienia której został wezwany.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button