Rozrywka

Co krytycy myślą o komedii Netflix „Senior Year” w reżyserii Rebela Wilsona?

Ostrzeżenie: poniższy artykuł zawiera spoilery dotyczące roku seniorskiego w serwisie Netflix.

Jest pewne je ne sais quoi o filmach o dojrzewaniu, które powstały w latach 90. i na początku XXI wieku. To była era, zanim media społecznościowe zakorzeniły się w naszym codziennym życiu, gdzie przekazywanie notatek w klasie było podstawową metodą komunikacji z kolegami z klasy. Popularne dzieci nie polegały na Internecie, jeśli chodzi o ich status społeczny w szkole.

A więc co się dzieje, gdy nastoletnia królowa z 2002 roku budzi się ze śpiączki 20 lat później?

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Takie jest założenie nowej komedii Netflix Senior Year. Młoda Stephanie Conway (w tej roli Anjourie Rice) ma wszystko — popularność, gorącego chłopaka i świetlaną przyszłość przed nią po ukończeniu szkoły średniej. To znaczy, dopóki nie zapadnie w śpiączkę po nieudanym numerze cheerleaderek.

Starsza Stephanie (obecnie grana przez Rebel Wilson) budzi się 20 lat później. Jest zdeterminowana, by w końcu ukończyć szkołę średnią, chociaż od czasu, gdy była królową nastolatków, wszystko się znacznie zmieniło. Naturalnie dochodzi do hijinków. Ale co o filmie mówią krytycy?

Źródło: Netflix

Anjourie Rice jako młoda Stephanie w „Senior Year”

Artykuł jest kontynuowany poniżej.

Benjamin Lee z The Guardian uważał, że Senior Year ma potencjał, ale ostatecznie spadł, pisząc:

„Tonalnie, [Senior Year is] Wszędzie ten wyżej wymieniony sok zsiadł razem z charakterystyczną dla Wilsona surowością, komedią z oceną R, która chce być zarówno słodka, jak i słona, równowaga, której nigdy nie udaje się doprowadzić do perfekcji.

Zauważył, że Rebel Wilson jest zazwyczaj adeptką komedii w innych rolach, ale zmagała się z wyzwaniem zagrania starszej Stephanie, zauważając:

„Pomyłka Wilson nigdy nie przekonuje, gdy ktoś odkrywa zawiłości nowego ciała i nowego życia, prostego, powierzchownego występu, któremu nie pomaga scenariusz, który również nie w pełni radzi sobie z rzeczywistymi codziennymi szczegółami lub autentycznością. komedia o tak surrealistycznym doświadczeniu”.

Artykuł ciąg dalszy poniżej reklama Jedna scena w „Senior Year” zyskała uznanie.

Amy Nicholson z The New York Times uznała, że ​​klasa seniorska byłaby ogólnie lepsza, gdyby scenariusz filmu poświęcił się rekonstrukcji teledysku Britney Spears „(You Drive Me) Crazy”:

„Wczesny złośliwość filmu staje się tak mdły i nieszczery, jak kulturowa podwójna mowa, którą parodiuje. W ostatnim akcie dialog jest tak obciążony inspirującymi maksymami dotyczącymi osobistej autentyczności, że wydaje się, że scenariusz został porwany przez cytaty z rocznika. , [Alex] Hardcastle nie wydaje się mieć serca w tych scenach. Zamiast tego koncentruje swoją energię na rekonstrukcji teledysku Britney Spears z 1999 roku do „(You Drive Me) Crazy”, który uderza na ekranie z takim zadziorem, że można podejrzewać, że to motywacja do nakręcenia filmu – i prawdopodobnie będzie powód, aby go obejrzeć.”

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Kate Erbland z Indie Wire przyznała filmowi ocenę C, ale pochwaliła występ Rebel:

„Wilson jest zabawną bohaterką, za którą warto kibicować, sprośną i upadną, ale film nie chce pozwolić, aby te tendencje oszalały”.

Źródło: Netflix

Sam Richardson jako Seth i Rebel Wilson jako Stephanie w „Senior Year”

Nasze podejście: Oglądaj „Senior Year” dla lekkiej, puszystej zabawy.

Senior Year nie próbuje być arcydziełem filmowym i to jest w porządku. Jeśli potrzebujesz beztroskiego filmu z niskimi stawkami i zabawnymi oddzwonieniami do kultowych filmów dla nastolatków, to zdecydowanie warto obejrzeć Senior Year, szczególnie jeśli jesteś fanem Rebel Wilson.

Porównalibyśmy klasę seniora do waty cukrowej — lekkiej, puszystej i słodkiej, póki trwa. Możesz teraz streamować Senior Year na Netflix.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button