Rozrywka

Co pomyślał Mel Gibson o „Mad Max: Fury Road” po udzieleniu Tomowi Hardy pozwolenia na zastąpienie go

Jednym z najbardziej udanych australijskich filmów jest Mad Max seria. Mel Gibson zagrał w pierwszych trzech filmach serii. Później została rozszerzona o kolejny wpis z udziałem Charlize Theron i Toma Hardy’ego.

Gibson nie jest już częścią serii, ale dał swoje błogosławieństwo Hardy’emu, aby kontynuował jego dziedzictwo. Oto, co powiedział o filmie.

„Mad Max” przeżywa odrodzenie

Wydany w 2015 roku, Mad Max: Droga furii to opowieść o oryginalnej historii z nowymi aktorami. Opowiada historię Maxa, eskortowanego przez Imperator Furiosa, granego przez Charlize Theron, gdy uciekają przed skorumpowanym przywódcą kultu Immortanem Joe i ratują jego pięć żon. Tom Hardy gra Maxa w tej iteracji filmu.

Mel Gibson nie powtórzył swojej roli. Scenarzysta i reżyser George Miller przekształcił tę rolę z powodu kontrowersji wokół Gibsona. Chciał również, aby Max pozostał w młodszym wieku. Miller powiedział Huffington Post, że „zrobimy to z Melem, a my byliśmy w zasięgu ręki, by zrobić to z Melem. Potem wydarzył się 11 września i dolar amerykański spadł w stosunku do dolara australijskiego”. Zanim byli gotowi do strzału, Gibson był już za stary, by powtórzyć swoją rolę.

Mel Gibson aprobuje Toma Hardy’ego i „Fury Road”

Aktorzy Mel Gibson (po lewej) i Tom Hardy biorą udział w premierze filmu Warner Bros. Pictures „Mad Max: Fury Road” w TCL Chinese Theatre 7 maja 2015 roku w Hollywood w Kalifornii. | Kevin Winter/Getty Images

Gwiazda Tom Hardy spotkał się z Melem Gibsonem, aby porozmawiać o przejęciu kultowej roli Maxa. „Był mną znudzony” – powiedział Hardy Details (przez IndieWire) w 2015 roku. „Powiedział: „W porządku, kolego, powodzenia”. Jad aktor powiedział również, że Gibson użył dla niego dobrego słowa, że ​​tak powiem. „Zadzwonił do mojego agenta i powiedział:„ Myślę, że znalazłeś kogoś bardziej szalonego niż ja”.

Ponadto Gibson wziął udział w premierze w Los Angeles. Niedługo potem, na konferencji prasowej podczas festiwalu filmowego w Cannes, Miller podzielił się przemyśleniami aktora: „Mel był na premierze filmu, a ja siedziałem obok niego” – powiedział (poprzez Vanity Fair). „Mel to ktoś, kto w pewnym sensie nie może kłamać. I zaczął chichotać podczas filmu, a ja pomyślałem: „Tam jest ten chichot, który pamiętam!”. Mel dalej chichotała, a on zaczął wbijać mi się w żebra. Dał mi świetną perspektywę, ponieważ jest świetnym aktorem, ale ostatecznie jest naprawdę świetnym reżyserem”.

Gibson podzielił się swoimi przemyśleniami z Colliderem po fakcie. „Jest wizualnie spektakularny”, powiedział o Droga furii. „To szaleństwo, ale to George. Jest naukowcem. Jest Einsteinem w dziedzinie montażu i tego, że potrafi zebrać elementy niezbędne do stworzenia naprawdę fascynującej, bezpośredniej sekwencji akcji”.

Historia serii „Mad Max”

Filmy pochodzą od Millera, który stworzył koncepcję z pisarzem Byronem Kennedym. Oryginał śledzi Maxa Rockatansky’ego, policjanta z przyszłej Australii, gdzie załamanie społeczne doprowadziło do postapokaliptycznego świata. Gdy brutalny gang motocyklowy morduje jego młodą rodzinę, Max zabija ich w odwecie i zostaje samotnikiem wędrownym po pustkowiach.

Pierwszy film był jednym z najbardziej dochodowych obrazów Australii. Przypisuje się jej pomoc w rozszerzeniu globalnego rynku australijskich filmów Nowej Fali. Obraz był również godny uwagi, ponieważ był pierwszym nakręconym w szerokoekranowym formacie anamorficznym w Australii.

Szalony Maks 2, znany również jako Wojownik drogi, ma miejsce niedługo potem Mad Max. Opowiada historię Maxa, który ma teraz australijskiego psa pasterskiego, oraz kapitana żyroskopu. Trio pomaga odizolowanej społeczności cywilów Lorda Humungusa i jego gangu, którzy potrzebują benzyny.

Mad Max: Poza Thunderdome to trzecia część serii, a jej akcja toczy się 10 lat po drugim filmie. Przedstawia Tinę Turner jako Ciotkę, która wyrzuca Maxa na pustynię. Jednak zostaje uratowany przez Plemię Zaginionych Dzieci, które wierzy, że jest kapitanem lotu, który odwiezie je z powrotem do cywilizacji.

Od wydania Droga furiitrwają prace nad kolejnym filmem. Mad Max: The Nieużytek. Premiera odbędzie się 23 czerwca 2023 r., a po raz kolejny w roli Maxa pojawi się Tom Hardy.

ZWIĄZANE Z: Tom Hardy i Charlize Theron słynie z feudacji w „Mad Max: Fury Road” — teraz tylko jeden z nich wraca do „The Wasteland”

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button