Rozrywka

Co się dzieje po pogrzebie królowej? Wewnątrz królewskiego protokołu po śmierci monarchy

Kiedy królowa Elżbieta II zmarła 8 września, naród wszedł w dziesięciodniowy okres żałoby, ale po pogrzebie Jej Królewskiej Mości rodzina królewska pozostanie w okresie królewskiej żałoby.

ZOBACZ: Księżniczka Kate oddaje hołd królowej rzadko widywanym klejnotem

Okres żałoby królewskiej trwa zwykle siedem dni po pogrzebie i jest obserwowany przez członków rodziny królewskiej i ich domostwa wraz z żołnierzami pełniącymi obowiązki ceremonialne. W tym przypadku żałoba królewska ma się zakończyć w poniedziałek 26 września.

Ładowanie gracza…

OBEJRZYJ: Czego można się spodziewać po pogrzebie królowej Elżbiety II

W tym okresie członkowie rodziny królewskiej będą nadal podejmować zobowiązania odpowiednie do okoliczności, ale będą nosić czerń. W razie potrzeby będą noszone opaski żałobne.

ZOBACZ: Dlaczego księżna Kate i księżna Meghan będą nosić welony na pogrzebie królowej

CZYTAJ: Dlaczego książę Harry ma więcej medali niż książę William

Flagi pozostaną w połowie masztów w rezydencjach królewskich do 8 rano po ostatnim dniu królewskiej żałoby.

Królewska żałoba jest podyktowana przez króla Karola II, a oświadczenie Pałacu Buckingham brzmi: „Życzeniem Jego Królewskiej Mości jest, aby okres królewskiej żałoby był przestrzegany od teraz do siedmiu dni po pogrzebie królowej.

Rodzina królewska obchodzi królewską żałobę

„Żałoba królewska będzie obserwowana przez członków rodziny królewskiej, personel dworu królewskiego i przedstawicieli dworu królewskiego pełniących obowiązki służbowe, wraz z żołnierzami pełniącymi obowiązki ceremonialne”.

ZOBACZ: Księżniczka Eugenie ociera łzy po uroczystej publicznej procesji rodziny królewskiej

Śmierć księcia Filipa naznaczona była dwutygodniowym okresem królewskiej żałoby, zgodnie z nakazem królowej Elżbiety II.

Rodzina królewska będzie nadal nosić czerń na znak szacunku

W tym okresie rodzina królewska wykonywała subtelne obowiązki, ubrana na czarno

Upewnij się, że nigdy nie przegapisz KRÓLEWSKIEJ historii! Zapisz się do naszego biuletynu, aby otrzymywać wszystkie wiadomości o gwiazdach i królach bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button