Rozrywka

Co to znaczy urządzić platynowy jubileusz? A kto uczestniczy w tym wydarzeniu?

Brytyjska rodzina królewska każdego dnia wyznacza nowe historyczne kamienie milowe, a najnowszy obejmuje obchody platynowego jubileuszu królowej Elżbiety II. Przedłużony weekend świąteczny będzie wypełniony radością i świętowaniem w całej Wielkiej Brytanii. Co oznacza Platynowy Jubileusz dla nieświadomych mieszkańców spoza Wielkiej Brytanii? A kto weźmie udział w wydarzeniu?

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Oto, co musisz wiedzieć o Platynowym Jubileuszu, który odbędzie się w czerwcu 2022 roku.

Źródło: Getty ImagesArtykuł jest kontynuowany pod reklamąCo oznacza Platynowy Jubileusz?

Według strony internetowej rodziny królewskiej, platynowy jubileusz oznacza „70 lat służby dla narodu Wielkiej Brytanii, Królestwa i Wspólnoty Narodów”. Królowa Elżbieta, w wieku 96 lat, jest najstarszą monarchią, która rządzi, i dlatego czterodniowe obchody jej panowania rozpoczną się 2 czerwca i zakończą się 5 czerwca. Obecnie jest jedynym brytyjskim monarchą, który osiągnął Platynowy Jubileusz .

Obchody Platynowego Jubileuszu będą wypełnione wydarzeniami publicznymi i działaniami społecznościowymi. Pierwszego dnia odbędzie się coroczna parada urodzinowa pod tytułem Trooping the Colour. Ponad 1200 oficerów będzie maszerować do iz Parady Gwardii Konnej, mijając Pałac Buckingham. Podczas parady członkowie rodziny królewskiej są obecni na balkonie pałacu, gdzie królowa wita publiczność.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamąŹródło: Getty Images

Niedawno odbyła się dyskusja na temat tego, którzy członkowie rodziny pojawią się na balkonie, a od 6 maja 2022 roku są wreszcie pewne odpowiedzi. Per The Hollywood Reporter, książę Harry i Meghan Markle, księżna Sussex wraz ze swoimi dziećmi wezmą udział w Platynowym Jubileuszu, ale nie będą obecni na balkonie. W niedawnym oświadczeniu pałac oświadczył, że wolą królowej jest, aby na balkonie pojawiali się tylko „pracujący członkowie rodziny królewskiej”.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

„Po dokładnym rozważeniu, królowa zdecydowała, że ​​tegoroczny tradycyjny występ na balkonie Trooping the Color w czwartek 2 czerwca będzie ograniczony do Jej Królewskiej Mości i tych członków rodziny królewskiej, którzy obecnie pełnią oficjalne obowiązki publiczne w imieniu królowej” oficjalne oświadczenie przeczytane.

Źródło: Getty ImagesArtykuł jest kontynuowany poniżej reklamy

Księcia Andrzeja również w tym roku nie będzie na balkonie. Andrew osiągnął niedawno milion funtów ugody z kobietą, która oskarżyła go o wykorzystywanie seksualne. Został pozbawiony królewskich obowiązków i honorowych tytułów wojskowych ze względu na zarzuty dotyczące jego związku z przestępcą seksualnym Jeffreyem Epsteinem.

The Hollywood Reporter zauważa, że ​​członkowie rodziny królewskiej, którzy będą na balkonie, to: książę Karol i Camilla, księżna Kornwalii; Księżniczka Anna i emerytowany wiceadmirał Timothy Laurence; Książę Edward i Sophie, hrabina Wessex; Książę William, starszy brat Harry’ego, i jego żona Katarzyna, księżna Cambridge, z dziećmi Georgem, Charlotte i Louisem.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamąŹródło: Getty Images

Aby zapoznać się z pełną listą wydarzeń i imprez publicznych, strona internetowa Platinum Jubilee zawiera pomocną lokalizację dla osób w Wielkiej Brytanii. BBC będzie relacjonować wydarzenia takie jak Platynowa Impreza w Pałacu, co oznacza, że ​​pełni nadziei Amerykanie również będą mogli oglądać fanfary.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button