Rozrywka

Codzienne sekrety urody Joan Crawford obejmowały „czyszczenie” oczu i gumę do żucia

Chociaż niezatapialna postawa Joan Crawford uczyniła ją celebrytą, jej rutyna pielęgnacyjna pozostaje hitem wśród pokoleń A-listów po tym, jak gwiazda filmowa stała się sławna. Legenda stojąca za hollywoodzkimi hitami, takimi jak wspaniały hotel oraz Mildred Pierce wiedziała, jak utrzymać twarz w gotowości, inspirując współczesnych, takich jak Jennifer Aniston. Sekrety urody Joan Crawford trafiły nawet do niedawnego serialu telewizyjnego, który zagłębił się w jej życie jako starzejącej się gwiazdy Starego Hollywood.

Ikona Hollywood była urodzonym artystą estradowym

Joan Crawford w 1930 r. | George Hurrell/Fundacja Johna Kobala/Getty Images

Początkowo marzyła o życiu jako tancerka, Joan Crawford po raz pierwszy zasmakowała w showbiznesie z wędrowną trupą taneczną, donosi The New Yorker. Chociaż jej umiejętności taneczne ostatecznie przyniosły jej kontrakt z Hollywood z MGM, branża wkrótce zmieniła się po sukcesie Piosenkarka jazzowa w 1927 roku, zapoczątkowując erę dźwięku. Ponieważ Hollywood potrzebowało nowej generacji aktorów, by brzmiały jak gwiazdy filmowe, Crawford był gotowy, by stanąć w centrum uwagi.

Przejście od sceny do filmu w kluczowym punkcie branży było jeszcze bardziej skomplikowane, niż się wydawało na pierwszy rzut oka. Szybko rozwijająca się technologia kamer oznaczała, że ​​Crawford nie mogła uciec od zbliżeń, jeśli chciała zostać gwiazdą Hollywood. Chociaż kiedyś była w stanie stać z dala od publiczności, jej twarz musiała być idealna, gdy wyglądała, by olśnić MGM i zdobyć główne role.

Crawford szybko udowodniła, że ​​jest idealną mieszanką tradycyjnego hollywoodzkiego piękna i ognistej osobowości, dzięki czemu stała się jedną z najpopularniejszych gwiazd MGM na przełomie lat 20. i 30. XX wieku. Zanim zagrała swoją nagrodzoną Oscarem rolę w klasycznym filmie noir z 1945 roku Mildred PierceCrawford z łatwością miał jedną z najsłynniejszych twarzy na świecie.

Którą rutynę urody Joan Crawford stosuje Jennifer Aniston?

„src=”https://www.youtube.com/embed/4n6DryGtdew?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

Utrzymanie hollywoodzkiego wyglądu wkrótce okazało się równie trudne, jak wejście do branży. Najbardziej znana część rutyny Joan Crawford polegała na codziennym spryskiwaniu jej twarz lodowatą wodą. The Najdroższa mamusiu gwiazda była znana z tego, że ochlapywała twarz lodowatą wodą 25 razy z rzędu, aby zakończyć rutynę.

Inna sztuczka polegała na żuciu ogromnej ilości gumy, co według Crawforda pomoże zachować jej słynną linię szczęki w nienaruszonym stanie, donosi Refinery 29. Oczyściła też oczy roztworem kwasu borowego, metoda, która brzmi bardziej przerażająco niż jest. Dzisiejsze krople do oczu są wykonane z podobnym rozwiązaniem, chociaż Crawford w większości pracowała jako freelancer w swojej własnej wersji.

Wiele dekad później nowa generacja gwiazd wciąż sięga po porady dotyczące urody celebrytów Crawforda.

Mówiąc o pożyczeniu jednej z popularnych procedur Crawforda, Jennifer Aniston powiedziała Vogue: „To oldskulowa sztuczka, którą Joan Crawford robiła – to po prostu budzi twoją skórę”. Aniston, sama ikona piękna, otworzyła się na swoje wskazówki, promując swój nominowany do nagrody Emmy serial Apple TV, Poranny pokaz.

Ale podczas gdy kąpiele z lodem na twarzy i obfite żucie gumy są wykonalne, kultowe brwi Crawforda pozostają trudne do skopiowania. Znana ze swoich cienkich jak brzytwa brwi w latach 30. XX wieku, Co się zdarzyło Baby Jane? gwiazda w końcu je wyhodowała i pomogła odwrócić trend w latach 40. i 50., E! Wiadomości zgłoszone. Ponad pół wieku później krzaczaste brwi w stylu Crawforda znów są standardem urody.

Trwały wpływ Joan Crawford na Hollywood

” src=”https://www.youtube.com/embed/9xLhlo2Aoo0?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

Kąpiele lodowe Joan Crawford znalazły się również w serialu Ryana Murphy’ego Feud: Bette i Joan, zagłębiając się w niesławny spór między Bette Davis (w tej roli Susan Sarandon) a Crawfordem (Jessica Lange). Według Town & Country rutyna pielęgnacji skóry miała kluczowe znaczenie dla ukazania walki Crawforda o pozostanie na czasie w bezlitosnym Hollywood, mającym obsesję na punkcie młodych twarzy.

Pomimo prób, Crawford pozostała aktywna w Hollywood przez długą karierę, wpływając na pokolenie aktorów i filmowców, którzy stali się ostoją współczesnej epoki. W jednej z klasycznych opowieści Crawford wywarł trwałe wrażenie na jednym z filmowców z trądzikiem, który dopiero zaczynał jako asystent reżysera telewizyjnego w późnych latach 60-tych. Crawford podobno przyniósł – i sprzedał – duże lodówki Pepsi aktorom na planie Nocna Galeria, utrzymując załogę i jej młodego dyrektora na wolności, zmuszając wszystkich do bekania. Filmowiec? Stevena Spielberga.

POWIĄZANE: Joan Crawford wycięła 2 swoich dzieci z jej testamentu „Z powodów, które wiedzieli”

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button