Rozrywka

Cooper Kupp ujawnił, w jaki sposób kluczowa gra Super Bowl prawie się nie wydarzyła

Steph Chambers/Getty Images Cooper Kupp musiał powalczyć o pierwszą przegraną w czwartym przegranym meczu w wygranej Rams Super Bowl.

Cooper Kupp wykonał kilka zagrań sprzęgłem dla Los Angels Rams w ich biegu, aby wygrać Super Bowl LVI.

Odbiornik Rams złapał kilka terminowych połowów w wygranych w regularnym sezonie nad Seahawks, Cardinals, Colts i innymi. W play-off Kupp wydał wielkie przyjęcie, ustawiając Matta Gaya na zwycięskiego gola z pola przeciwko Buccaneers. Zdobył także oba przyłożenia Rams w ich zwycięstwie nad 49ers w NFC Championship Game.

Numer Kuppa został ponownie sprawdzony w Super Bowl LVI przeciwko Bengalom, zwłaszcza na ostatnim podjeździe Rams. Jednak w jednym z tych zagrań Kupp nie został poproszony o złapanie piłki. Został poproszony o prowadzenie piłki, potrzebując jeden jard na czwarty w dół od własnego terytorium z sezonem na linii.

Barany nie odniosły sukcesu z Kuppem pędzącym piłkę w praktyce przed Super Bowl Play

Kiedy trener Rams, Sean McVay, wykręcił odrzutowiec dla Kuppa, a Super Bowl wisiał na włosku, musiało istnieć fałszywe poczucie pewności siebie, aby zakończyć grę. W wywiadzie dla Andy’ego Nesbitta z USA Today Kupp podzielił się, że Rams faktycznie mieli problemy z prowadzeniem gry podczas treningu przed Super Bowl i że on i Matthew Stafford musieli zapewnić McVaya, że ​​mogą z powodzeniem poprowadzić grę.

„Zdecydowanie to było coś, co, myślę w tym momencie, jeśli tego nie zrozumiesz, odwrócisz piłkę z powrotem na [30-yard] linii, to będzie trudna sytuacja do przezwyciężenia dla nas jako zespołu” – powiedział Kupp. „To przedstawienie, które wywołało wiele konsternacji, jak powiedziałby Sean, ponieważ było tam wiele ruchomych części. To obliczanie wszystkich trzasków, jesteś w ciszy (liczba trzasków), stadion jest głośny, próbujesz wymyślić, jak zamierzasz zmierzyć to wszystko. Pogrzebaliśmy go raz lub dwa razy w ciągu tygodnia, kiedy po prostu nie łapieliśmy sytuacji. Mieliśmy z tym pewne problemy. Wchodząc w to, rozmawialiśmy z Matthew, przyjechaliśmy do Seana pod koniec tygodnia i mówiliśmy: „Hej, wiem, że chcesz nazwać tę sztukę. Mateusz i ja to rozgryzliśmy. Możemy to zrobić. A potem nawet nie uruchomiliśmy go ponownie, aż do momentu, w którym uruchomiliśmy go na czwartym dołku.

Na 4 i 1 z własnego 30 jardów, przegrywając z Bengalami 20-16 na pięć minut przed końcem, zarówno Kupp, jak i Stafford znali powagę gry. Pozostali opanowani, spokojni i opanowani, choć w sytuacji o wysoką stawkę.

„To było tak, że Matthew i ja spojrzeliśmy na siebie i… [told each other] „Pamiętaj, co powiedzieliśmy, pamiętaj nasze wskazówki, że to, co powiedzieliśmy, sprawi, że to zadziała” – powiedział Kupp.

Kupp bezbłędnie złapał za rękę Stafforda, wykonując cięcie w odpowiednim momencie i z sukcesem zdał pierwszego w dół, zyskując siedem jardów w grze.

„Udało nam się to wykonać” – powiedział Kupp.

To nie była jedyna wielka gra Kupp zrobiona na przejażdżce po Super Bowl Baranów

Podczas gdy Rams zdobyli pierwsze miejsce, nadal musieli przejechać jeszcze 63 jardy, aby zdobyć przyłożenie i objąć prowadzenie.

Kupp dokonał kolejnego kluczowego przyjęcia dwie gry później, zyskując osiem jardów, aby ustawić barany na łatwiejszą konwersję na trzecią stronę. Po trzech grach Kupp był na bramce jednego z najbardziej imponujących rzutów w karierze Stafforda. Rozgrywający Rams wykorzystał swoje oczy, aby zmylić relacje Bengals, kończąc podanie do Kuppa na 22 jardów przewagi, co dało Los Angeles na linii 24 jardów Cincinnati.

W maju Kupp powiedział Colinowi Cowherdowi w swoim podcaście „The Colin Cowherd Podcast”, że Stafford faktycznie prowadził z nim podobną grę pierwszego dnia OTA w tym sezonie, co dało Kuppowi wgląd w wyjątkowe umiejętności Stafforda.

„Wiesz, to zabawne, że o tym wspomniałeś, ale nie pomyślałem o tym – sztuce, która wydarzyła się podczas OTA, prawdopodobnie rok temu prawie do dnia, kiedy zapaliło się światło i było jak„ Och, to jest to, co sprawia, że ​​ten facet jest świetny ”to dokładnie ta sama gra, którą prowadziliśmy, że nie wygląda [passed] w Super Bowl” – powiedział Kupp Cowherd. „To był pierwszy raz, kiedy wróciłem i poczułem, co zrobił, i pomyślałem: „Może po prostu nie wyglądał na tego”. Wróciłem i oglądałem na filmie – i widząc, jak manipuluje ludźmi pod spodem i robi to, co robił oczami, i jest w stanie rzucać piłką, co zrobił, to było dosłownie w tej samej grze, której nie patrzył w Super Bowl kiedy miał tego wspaniałego na ostatniej przejażdżce. To była dosłownie ta sama gra. To był moment, w którym pomyślałem: „Ten facet ma coś innego”.

Kupp ponownie przyjął przy kolejnym zagraniu, zyskując osiem jardów, aby przesunąć Barany do czerwonej strefy.

Rams przesunęli piłkę aż do linii bramkowej, nie zdobywając wielu punktów. Ale tak jak to zrobili w ostatnim zagraniu, w którym potrzebowali tylko jednego jarda, McVay wybrał grę dla Kuppa. Stafford znalazł Kuppa w strefie końcowej na przyjęcie z jednym jardem przyziemienia, aby ustawić Rams na 23-20 z 1:25 przed końcem, kończąc 18-play, 79-jardowy przejazd, który był różnicą w Super Bowl LVI.

Bohaterskie wyczyny Kuppa były prawdopodobnie głównym powodem, dla którego wygrał Super Bowl MVP. Skończył osiem przyjęć na 92 ​​jardy i dwa przyłożenia. Miał też siedem jardów do sprzęgania.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button