Rozrywka

Córka królowej Elżbiety II, księżniczka Anna, prowadzi prywatne życie — czy jest mężatką?

Brytyjska rodzina królewska wciąż opłakuje utratę swojej długoletniej monarchini i matriarchy, królowej Elżbiety II. W czwartek 8 września wiele serwisów informacyjnych potwierdziło, że królowa Anglii zmarła w wieku 96 lat wraz ze swoją rodziną.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Jak wie wielu wyznawców rodziny królewskiej, plemię królowej Elżbiety obejmuje czworo jej dzieci — króla Karola, księcia Andrzeja, księcia Yorku, księcia Edwarda, księcia Sussex i jej jedyną córkę — Annę, księżniczkę królewską.

Księżniczka Anna urodziła się 15 sierpnia 1950 roku królowej Elżbiecie i księciu Filipowi. Jako ich najstarsze dziecko i jedyna córka, Anne zyskała reputację pszczoły robotniczej w rodzinie i od dawna jest odpowiedzialna za dobrobyt rodziny królewskiej. Przez cały okres panowania Elżbiety Anne unikała publicznego spojrzenia. Dziś pozostaje jeszcze bardziej prywatna, ponieważ wielu nie wie, czy jest mężatką, czy nie.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamąŹródło: Getty ImagesCzy księżniczka Anne jest zamężna?

Podczas gdy życie osobiste księżniczki Anny jest mniej nagłośnione niż jej bracia Karola czy Andrzeja, królewska kilka razy w swoim życiu znalazła romans. Kiedy Anne była nastolatką i dwudziestolatką, spotykała się z wieloma kawalerami z brytyjskiej elity, w tym z olimpijskim jeździectwem Richardem Meade i byłym mężem Camilli Shand, Andrew Parker Bowles. Magazyn Per Brides, Anne i Andrew spotykali się swobodnie, dopóki nie poślubił Camilli w 1973 roku.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Po rozwiązaniu jej związku z Andrew, Anne poznała kapitana Marka Phillipsa, gdy wspólny przyjaciel przedstawił ich podczas podróży do Mexico City w 1968 roku. Para pozornie zakochała się w sobie po pierwszym spotkaniu, a potem zaczęli się spotykać.

W maju 1973 roku kapitan Mark oświadczył się Anne z olśniewającym szafirowym pierścieniem. Potem, pięć miesięcy później, księżniczka jako pierwsza ze swojego rodzeństwa wyszła za mąż na wesele w historycznym Opactwie Westminsterskim. Cztery lata później para zaczęła powiększać rodzinę i powitała dwoje dzieci — Petera w 1977 roku i Zarę w 1981 roku.

Artykuł jest kontynuowany pod ogłoszeniem Źródło: Getty ImagesKsiężniczka Anne poślubiła swojego drugiego męża po publicznym romansie pozamałżeńskim.

W latach 80. wydawało się, że Anne ma męża i rodzinę, których pragnęła. Jednak wkrótce miała znieść publiczny skandal dotyczący jej małżeństwa i Marka. W 1989 roku Anne rozstała się z Markiem po odkryciu, że spłodził kolejne dziecko, gdy byli małżeństwem.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Romans doprowadził Anne do własnego skandalicznego momentu w 1986 roku. Pośród swoich kłopotów małżeńskich spotkała innego urzędnika wojskowego, Sir Timothy’ego Laurence’a. Ponieważ Anne była legalnie poślubiona Markowi, Timothy podobno wysłał księżniczce „cztery intymne listy”, które wkrótce stały się publiczną paszą.

Jednak gdy kurz opadł na skandal, Anne rozwiodła się z Markiem i poślubiła Timothy’ego w prywatnej ceremonii 12 grudnia 1992 roku. Od tego czasu para jest małżeństwem.

Źródło: Getty ImagesArtykuł kontynuuje poniżej reklamaCzy księżniczka Anna jest w kolejce do tronu?

Pomimo tego, że ona i Timothy napotykają pewne pułapki na wczesnych etapach ich związku, para jest teraz silniejsza niż kiedykolwiek. Według USA Today, Anne również wyzwoliła się z kontrowersji związanej z romansem, stając się „koniem roboczym” rodziny królewskiej. Anne od wielu lat jest członkiem rodziny królewskich zobowiązań, zarabiając więcej niż jej troje rodzeństwa.

Królowa Elżbieta również zauważyła etykę pracy Anny i nadała jej poważany tytuł „Księżniczki Królewskiej”, gdy skończyła 36 lat. Jednak Anna nie jest następna w kolejce do tronu. Od śmierci królowej Elżbiety, mimo że Anna jest najstarszym dzieckiem, Karol został królem Anglii.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamąŹródło: Getty Images

Karol otrzymał tytuł królewski ze względu na starsze prawo dziedziczenia, które stwierdzało, że linia sukcesji skupia się na płci dzieci królowej, a nie na ich kolejności urodzenia. Prawo zmieniło się w 2013 roku, zauważając, że w nowej dziedziczeniu priorytetem będzie czyjaś kolejność urodzenia, a nie płeć.

Niestety, odkąd Anna urodziła się w 1950 r., członkowie rodziny królewskiej muszą przestrzegać pierwotnego prawa spadkowego, które umieszcza ją na 16. linii tronu.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button