Rozrywka

„Czarna Pantera 2” to „wylew” miłości do Chadwicka Bosemana

Chadwick Boseman po raz pierwszy pojawił się w Marvel Cinematic Universe jako Czarna Pantera w Kapitan Ameryka Wojna Domowa. A jego pierwszy solowy film jako T’Challa pojawił się, kiedy Czarna pantera premiera odbyła się w 2018 roku, co spotkało się z szerokim uznaniem krytyków. Postać Bosemana szybko stała się ulubieńcem fanów i wielu nie mogło się doczekać jego kontynuacji. Niestety Boseman zmarł w 2020 roku, ale Marvel Studios ruszyło do przodu z drugim filmem.

Chadwick Boseman | Zdjęcie autorstwa Garetha Cattermole/Getty Images dla Disney

Chadwick Boseman zmarł przed zdjęciami do „Czarnej Pantery 2”

28 sierpnia 2020 r. Chadwick Boseman zmarł na raka okrężnicy w wieku 43 lat. Jego śmierć zszokowała wielu, w tym jego gwiazdy Marvela, Czarna pantera reżyser Ryan Coogler i prezes Marvel Studios Kevin Feige. Boseman trzymał swoją chorobę w tajemnicy, więc niewiele osób wiedziało, że miał raka aż do śmierci.

Po wiadomości o śmierci Bosemana Coogler wydał oświadczenie na cześć aktora. Według Variety, Coogler powiedział: „Spędziłem ostatni rok przygotowując, wyobrażając sobie i pisząc dla niego słowa, których nie było nam dane zobaczyć. Jestem załamany wiedząc, że nie będę mógł ponownie oglądać go z bliska na monitorze ani podejść do niego i poprosić o kolejne ujęcie”.

Po śmierci Chadwicka Bosemana Ryan Coogler i Marvel podjęli odpowiednie działania, aby zrewidować scenariusz dla Czarna Pantera 2. Postanowili nie przekształcać postaci T’Challa, a Marvel potwierdził, że nie użyją efektów specjalnych, aby włączyć Bosemana do filmu. W zamian, Czarna Pantera: Wakanda na zawsze skupi się na mieszkańcach Wakandy i dalej pozna jej świat.

„src=”https://www.youtube.com/embed/4VSx2E7WE50?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

Danai Gurira ujawnia, że ​​„Czarna Pantera 2” robi wszystko, aby uhonorować Chadwicka Bosemana

Danai Gurira, która ponownie wciela się w rolę Okoye in Czarna Pantera 2rozmawiał z Różnorodność na czerwonym dywanie na Met Gali w 2022 roku. Aktorka dyskutowała o tym, jak sequel uhonoruje jej zmarłego partnera, Chadwicka Bosemana.

„Słuchaj, włożyliśmy w to wszystko, co mieliśmy” – wyjaśnił Gurira. „Mamy nadzieję, że tego doświadczysz i że odbije się to na wszystkich tak samo, jak na nas. Opowiada bardzo poruszającą historię i to wszystko, co mogę powiedzieć”.

Zapytany, czy będzie hołd dla Bosemana, aktor powiedział: „Myślę pięknie i jestem bardzo wdzięczny za to, jak nasz niesamowity reżyser/scenarzysta poradził sobie z tym. I wiesz, to wszystko o nim. Dla nas wszystkich jest to wylew miłości i oddawania mu czci”.

Nie jest jasne, jak Czarna Pantera: Wakanda na zawsze uhonoruje Chadwicka Bosemana i jego spuściznę, ale nie wątpimy, że Gurira ma rację, mówiąc, że zostało zrobione pięknie.

Wszystko, co wiemy o nadchodzącej kontynuacji „Czarnej Pantery”

Obsada Czarna Pantera 2 obejmuje Lupita Nyong’o jako Nakia, Danai Gurira jako Okoye, Martin Freeman jako Everett K. Ross, Daniel Kaluuya jako W’Kabi, Letitia Wright jako Shuri, Winston Duke jako M’Baku, Angela Bassett jako Ramonda i Dominique Thorne jako Riri Williamsa/Żelazne Serce. Michaela Coel pojawia się również w sequelu w nieujawnionej roli.

Ryan Coogler wyreżyserował film, który zakończył się w marcu 2022 roku. Coogler był także współautorem filmu z Joe Robertem Cole’em.

Fabuła drugiego Czarna pantera film jest nieznany. Jednak, jak wspomniano powyżej, sequel skupi się bardziej na budowaniu świata Wakandy i zagłębieniu się w postacie z pierwszego filmu.

Czarna Pantera: Wakanda na zawsze premiery wyłącznie w kinach 11 listopada 2022 r.

ZWIĄZANE Z: Czy Scarlet Witch powróci po „Doctor Strange 2”? Elizabeth Olsen daje nowe wskazówki

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button