Rozrywka

„Czarny telefon”: Ethan Hawke ujawnia, dlaczego opuścił swoją strefę komfortu, aby zagrać w Grabbera

Czarny telefon widzi, jak Ethan Hawke wciela się w przerażającą rolę Grabbera. Hawke nie jest tradycyjnie znany z grania złoczyńców, ale jest świetnym aktorem i jest bardzo przerażający jako ta postać. Hawke opowiada, jak i dlaczego opuścił swoją strefę komfortu, by przyjąć tę nikczemną rolę.

Ethan Hawke gra Grabbera w „Czarnym telefonie”

Ethan Hawke | Leon Bennett/Getty Images

Czarny telefon to kolejny horror autorstwa Doktor Strange reżyser Scott Derrickson. Derrickson i Hawke wcześniej pracowali razem nad Złowrogi. Tym razem Ethan Hawke wciela się w złoczyńcę horroru znanego jako The Grabber. Jest przerażającym seryjnym mordercą, który porywa dzieci, a później je zabija, co prowadzi do tajemnicy w mieście wokół znikających chłopców.

Hawke często gra bardziej lubiane role, takie jak w Dzień treningowy i Przed wschodem słońca seria. Jednak rok 2022 przyniósł zmianę dla aktora, ponieważ do tej pory grał dwóch złoczyńców Czarny telefon i w Księżycowy rycerz. Grabber jest bardziej przerażający niż Arthur Harrow w Księżycowy rycerzale obaj nadal pokazują zdolność Hawke’a do bycia złowrogim.

Hawke chciał wydostać się ze swojej „sterówki”, grając w The Grabber

W wywiadzie dla Uproxx, Hawke mówi, że początkowo był sceptycznie nastawiony do grania postaci o imieniu The Grabber w Czarny telefon kiedy Derrickson skontaktował się z nim w sprawie roli. Kiedy przeczytał scenariusz, pomyślał, że brzmi to jak dobry film i chciał się w to zaangażować.

„Kiedy Scott zadzwonił do mnie i powiedział, że wysyła scenariusz i opowiedział mi trochę o tym, a ja roześmiałem się, rozmawiałem z nim i powiedziałem: „Słuchaj, Scott, nie mogę się doczekać, żeby znów z tobą pracować, ale nie ma mowy, żebym grała postać o imieniu The Grabber” — mówi Hawke. „Powiedział:„ Tak, chcę, żebyś grał w The Grabber, to facet, który porywa i zabija dzieci”.

„Pytam:„ Oszalałeś? Nie gram tej postaci. A on na to: „Cóż, po prostu to przeczytaj” – kontynuuje Hawke. „Ostrzegłem go, zanim to przeczytałem. Ale potem go przeczytałem i po prostu wydał mi się naprawdę dobrym filmem gatunkowym. I pomyślałem, że praca z maską była czymś, czego nigdy wcześniej nie robiłem. I dokładnie wszystkie powody, dla których nie chciałem tego robić, mogą być dokładnie powodami, dla których powinienem to zrobić”.

Dodatkowo Hawke był zaintrygowany tą rolą, ponieważ dała mu możliwość zrobienia czegoś „na zewnątrz [his] sterówka.”

„Ponadto, spójrzmy prawdzie w oczy, aktorzy, posuwamy się tylko tak daleko, jak nasze możliwości”, wyjaśnia Hawke. „Kiedy masz okazję pracować z reżyserem z najwyższej półki, po prostu musisz to zrobić. Zasadniczo, moja teoria na ten temat, Scott jest naprawdę mądry. Wie, jak zrobić dobry film. Jeśli to nie zadziała, to nie zadziała. A minusem tego, że działa świetnie, jest to, że przez resztę mojego życia ludzie będą nazywać mnie „The Grabber”.

Hawke nie ma nic przeciwko byciu znanym jako złoczyńca

Czarny telefon otrzymał dobre recenzje od krytyków, a wielu chwali niesamowity występ Ethana Hawke’a jako The Grabber. Chociaż Hawke mówi, że martwi się, że zostanie oficjalnie znany jako ta postać, zdaje sobie sprawę, że ludzie będą w stanie oddzielić aktora od postaci.

„Myślę, że kiedy byłem młodszy, byłem naprawdę tylko trochę świadomy bagażu, jaki mogą stworzyć aktorzy” — mówi Hawke Uproxx. „Kiedy naprawdę przodują w graniu okropnej osoby, coraz trudniej jest ci postrzegać ich jako życzliwą duszę. Kiedy Anthony Hopkins gra Hannibala Lectera, trudno jest go oglądać jako słodkiego dziadka ze szczeniakiem, ponieważ boisz się, że odgryzie sobie głowę. Ale potem stajesz się trochę starszy i zdajesz sobie sprawę, że, ach, w porządku. “

Czarny telefon pojawia się w kinach 24 czerwca.

POWIĄZANE: „Czarny telefon”: Ethan Hawke wysłał groźną wiadomość głosową do reżysera jako The Grabber

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button