Rozrywka

„Czarny telefon”: wiek Ethana Hawke’a skłonił go do zagrania seryjnego mordercy

Horrory, takie jak X, Nie będziesz samoraz Krzyk dał fanom wiele radości w 2022 roku. Oczywiście w tym roku wciąż czeka nas wiele wyczekiwanych horrorów. Ale być może jednym z najbardziej intrygujących filmów jest… Czarny telefon od reżysera Scotta Derricksona. W filmie występuje Ethan Hawke jako seryjny morderca znany jako The Grabber, rolę, którą czuł, że musi przyjąć w tym momencie swojego życia.

Ethan Hawke | Samir Hussein/WireImage

„Czarny telefon” wydarzył się dzięki Marvel Studios

Czarny telefon ponownie łączy Derricksona i Hawke’a po raz pierwszy od 2012 roku Złowrogi. Ten film odniósł sukces kasowy, a nawet zrodził sequel, który wyprodukował Derrickson. Ale zwykli kinomani prawdopodobnie znają Derricksona z innego filmu. Reżyser zanurzył się w Marvel Cinematic Universe, aby nakręcić 2016 Doktor Strange ale ostatecznie nie wrócił do swojej kontynuacji.

Chociaż Derrickson jest uznawany za producenta wykonawczego w Doktor Strange w wieloświecie szaleństwa, zwolnił fotel reżysera podczas pre-produkcji nad pozornie twórczymi różnicami. Ale jest tam pozytywna podszewka, szczególnie dla fanów horrorów Derricksona. Ze względu na odejście z MCU filmowiec stał się dostępny do reżyserowania Czarny telefon.

ZWIĄZANE Z: Ethan Hawke w roli głównej w „Czarnym telefonie” – „Najstraszniejszym filmie, nad którym kiedykolwiek pracował” Jasona Bluma

Ethan Hawke zdał sobie sprawę, że jego wiek uczynił z niego idealnego złoczyńcę

Na podstawie opowiadania Joe Hilla, Czarny telefon stawia Hawke’a w prawdopodobnie najciemniejszej roli w jego karierze. Aktor jest najbardziej znany ze swojej pracy w filmach takich jak Dzień treningowy, Zanim trylogia i Chłopięctwo. Nie jest więc pierwszym aktorem, o którym można by pomyśleć, że zagra seryjnego mordercę w horrorze. Ale Hawke powiedział Entertainment Weekly, że miał objawienie dotyczące swojej kariery.

„Zawsze miałem taką teorię, że kiedy uczysz publiczność, jak widzieć demona w tobie, nie widzą go do końca twojej kariery” – powiedział. „Jack Nicholson może bawić się w księgowego, a ty wciąż czekasz, aż wybuchnie, tak jak w Lśnienie. Ale zdałem sobie sprawę, że jestem po drugiej stronie 50 i nadszedł czas, aby umieścić nowe narzędzie w zestawie narzędzi. Złoczyńcy mogą być moją przyszłością.

Trzeba przyznać, że Hawke grał w przeszłości postacie o gorszej reputacji. Ale w dużej mierze nadal jest postrzegany jako ujmująca obecność na ekranie. Więc zmierzenie się z czymś takim jak Czarny telefon. A sądząc po dotychczasowym pozytywnym odbiorze krytyków, Hawke mógł dokonać mądrego wyboru.

Ethan Hawke zagrał ostatnio także rolę złoczyńcy z „Księżycowego rycerza”

W pewnym sensie rok 2022 może być rokiem, w którym Hawke zademonstruje, jak skuteczny jest w graniu złoczyńców. W końcu aktor niedawno zakończył limitowaną serię jako nikczemny Arthur Harrow, główny antagonista serialu Marvel Disney+ Księżycowy rycerz. Podobnie jak Czarny telefon, Księżycowy rycerz otrzymał w dużej mierze pozytywne recenzje.

Biorąc pod uwagę, jak bardzo Hawke wydaje się otwarty na wszystkie rodzaje filmów, publiczność może być zaskoczona jego nadchodzącym pojawieniem się w Wyjęte noże dalszy ciąg Szklana Cebula. Ten film ma zostać wydany na Netflix pod koniec 2022 roku. Czy postać Hawke’a może być podejrzanym, którego odkrywa Benoit Blanc Daniela Craiga? Jeśli ostatnie projekty Hawke’a są jakąkolwiek wskazówką, fani mogą mieć rację, podejrzewając nieczystą grę.

ZWIĄZANE Z: Gwiazda „Moon Knight”, Ethan Hawke, do tej pory nie zaimponował swojej nastoletniej córce

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button