Rozrywka

Czekaj, ile kazirodztwa jest w „Domu Smoka”? (SPOILERY)

Ostrzeżenie: Poniższy artykuł zawiera spoilery dotyczące House of the Dragon na HBO i powieści George’a RR Martina Fire & Blood.

Nienawidzimy tego mówić, ale Cersei i Jaime Lannister nie zapoczątkowali trendu kazirodztwa w uniwersum Game of Thrones – Targaryenowie byli daleko przed nimi na tym froncie. (I cała sprawa ze smokiem też.)

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Mamy już bardzo nieprzyjemne wibracje między dwoma głównymi graczami House of Dragon. Taniec smoków, jeśli wolisz. A więc, ile kazirodztwa znajduje się w House of the Dragon, opartych na wydarzeniach z książki George’a RR Martina Fire & Blood?

Poczujmy się bardzo niekomfortowo (jeszcze raz) i rozbijmy to!

Źródło: Ollie Upton / HBOArtykuł kontynuuje poniżej reklamyDaemon i Rhaenyra

Wibracje między Daemonem (Matt Smith) i Rhaenyrą (Milly Alcock) zniknęły od chwili, gdy zaczęli wchodzić w interakcje w House of the Dragon. Jakie to było przerażające, kiedy Daemon dał Rhaenyrze naszyjnik?

Cóż, jeśli czułeś, że między tą dwójką coś się nie zgadza, byłeś na miejscu. W książce George’a Daemon i Rhaenyra faktycznie biorą ślub (po śmierci obu ich pierwszych małżonków).

Czy wspominaliśmy, że Viserys nie jest przeciwny kazirodczemu zjednoczeniu brata z córką? O nie. Jest bardziej zdenerwowany, że po śmierci pierwszych małżonków nie czekali więcej niż sześć miesięcy na ślub!

Artykuł jest kontynuowany pod reklamąŹródło: Ollie Upton / HBO

Czekaj, co Laenor ma z tym wszystkim wspólnego?

Rhaenyra i Laenor

Mówiąc o pierwszych mężach… temat pierwszego męża Rhaenyry nie został jeszcze poruszony w Domu Smoka. Ognista księżniczka Targaryenów stawiała opór za każdym razem, gdy Viserys próbował umówić ją z zalotnikiem. Kim więc jest człowiek, który ostatecznie zdobywa serce Rhaenyry?

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Cóż, wiadomo, czy Rhaenyra rzeczywiście kocha Laenora, ale najpierw poślubia go w Ogień i Krew. Laenor jest kuzynką Rhaenyry, biorąc pod uwagę, że matka Laenor, Rhaenys, jest starszą siostrą Visery’ego.

Rhaenyra z pewnością nie marnuje dużo czasu na poślubienie Daemona po śmierci Laenora w oryginalnej książce, więc można śmiało powiedzieć, że ich związek małżeński był wynikiem wygody, a nie miłości.

Artykuł jest kontynuowany poniżej reklamyKing Jaehaerys I i Aegon II

Człowiek, który zapoczątkował kłopoty Targaryenów (przynajmniej w Domu Smoka), Jaehaerys poślubił swoją siostrę Alysanne.

Ich dzieci zmarły przed Jaehaerysem, co spowodowało kryzys sukcesji, w wyniku którego wnuk Jaehaerysa, Viserys I, został mianowany królem… co doprowadziło do wojny domowej Targaryenów między Rhaenyrą a pierwszym synem Viserysa I, Aegonem II.

Chociaż Aegon II jest obecnie małym dzieckiem w Domu Smoka, kontynuuje również kazirodczą tradycję Targaryenów później, gdy dorośnie. Aegon II poślubia swoją młodszą siostrę Helaenę. Para (ick) miała w książce troje dzieci. Jednak żadne z potomków Aegona II nie przetrwało do dorosłości. (Zastanawiać się, dlaczego?)

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Na szczęście w House of the Dragon nie ma żadnych innych kazirodczych związków. Na podstawie książki wiemy, że nic z tego nie kończy się dobrze dla nikogo, zwłaszcza dla Daemona i Rhaenyry w książce. Ciało Daemona nigdy nie zostaje odzyskane po tym, jak zmierzył się ze swoim siostrzeńcem Aemondem Targaryenem, drugim synem Viserysa z Alicent Hightower.

Aegon II każe swojemu smokowi Sunfyre spalić Rhaenyrę żywcem i ją zjeść. Powiedzmy, że ciężko jest być Targaryenem.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button