Rozrywka

„Często je te same potrawy”: były królewski szef kuchni ujawnia danie, które wprawiło w zakłopotanie królową Elżbietę II

LONDYN, WIELKA BRYTANIA: Dania Darrena McGrady’ego zachwyciły królową Elżbietę II, księżną Dianę, króla Karola oraz książąt Williama i Harry’ego. 60-letni kucharz, który służył w królewskiej rodzinie od 1982 do 1993 roku, twierdził, że królowa nie była tak żądna przygód, jeśli chodzi o jedzenie, jak król Karol. Często jadła te same potrawy. Tak więc za każdym razem, gdy do menu miało zostać dodane nowe danie, monarcha musiał najpierw zatwierdzić przepis. Kiedy McGrady zdecydował się podać jej klasyczną „Córkę zawoalowanego farmera”, efekty były dość komiczne.

REKLAMA

Danie wróciło do kuchni niemal natychmiast po podaniu. Królowa była nie tylko zdezorientowana nazwą dania, ani wcześniej nie została poinformowana o składnikach, jak stwierdzono w protokole. Darren McGrady ujawnił ten zabawny incydent na swoim kanale YouTube.

REKLAMA

CZYTAJ WIĘCEJ

Pogrzeb królowej będzie „wspaniały”, ponieważ nie chciała „długiego, nudnego” wydarzenia, ujawnia były arcybiskup

Koniec ery: Znaczenie usunięcia korony i złamania białego personelu w służbie królewskiej

REKLAMA

Kiedy „Córka Zasłoniętego Rolnika” została odesłana z powrotem do kuchni, McGrady otrzymał odręcznie napisaną notatkę od Królowej, która brzmiała: „Czym lub kim są Córki Zasłoniętego Rolnika?!”

Królowa Elżbieta II napisała notatkę do szefa kuchni.  (YouTube/Darren McGrady)
Królowa Elżbieta II napisała notatkę do Darrena McGrady’ego po tym, jak podał jej danie o nazwie „Córka ukrytego farmera” (YouTube/Darren McGrady)

REKLAMA

McGrady powiedział LADbible: „W przypadku Królowej przez większość czasu trzymała się tych samych potraw. Gdybyśmy kupili nowe danie w menu, zapisalibyśmy je w menu, wysłali do królowej, a potem mogła wybrać to, co chciała. Gdybyśmy mieli nowy przepis, musieliśmy wysłać przepis do królowej. Powiedział, że po otrzymaniu listu pobiegł na górę, aby zobaczyć, co się stało. Darren zapomniał wysłać przepis na danie i jako wynik wrócił z notatką.

REKLAMA

Przepis na norweski deser składa się z truskawek, pomarańczy, cynamonu, kruszonki. Jest podawany w szklance do lodów. „Królowa komunikuje się ze swoimi kucharzami za pomocą oprawionej w czerwoną skórę książeczki menu zatytułowanej Menu Royale i to właśnie tam szefowie kuchni proponują śniadania, obiady, podwieczorki i kolacje, a Królowa faktycznie wybiera to, czego chce na ten posiłek. W ten sposób szefowie kuchni mogą się zebrać jedzenie i przygotowywanie wszystkiego, a zwykle otrzymujemy około trzech dni wypowiedzenia” – powiedział McGrady na swoim kanale YouTube.

REKLAMAREKLAMA

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button