Aktualności

Członek załogi trawlera cierpi na wylew w połowie morza, przetransportowany helikopterem

Jest to moment, w którym zespół helikopterów ratownictwa oceanicznego przetransportował drogą powietrzną członka załogi trawlera po tym, jak doznał udaru mózgu i bolesnego bólu w klatce piersiowej.

Łódź, która znajdowała się 90 kilometrów (56 mil) od wybrzeży Argentyny, wezwała pomoc, gdy dotknięty chorobą marynarz zgłosił objawy udaru we wtorek, zgodnie z oświadczeniem Zenger News otrzymanym z argentyńskiej prefektury marynarki wojennej.

Zgodnie z oświadczeniem, statek był w drodze do Puerto Madryn, gdy marynarz doznał wypadku naczyniowego mózgu (CVA).

W oświadczeniu napisano: „Awaria rozpoczęła się, gdy kapitan statku rybackiego pod banderą Argentyny, Marianela, nawiązał kontakt radiowy z prefekturą Mar del Plata, informując, że jeden z członków załogi miał trudności z oddychaniem, ból w klatce piersiowej, drętwienie ramion i wysoki poziom krwi ciśnienie podczas żeglugi do Puerto Madryn”.

pPersonel z argentyńskiej prefektury marynarki wojennej przenosi członka załogi ze statku rybackiego do helikoptera ratunkowego, na niedatowanym zdjęciu.  Mężczyzna potrzebował pilnej pomocy medycznej, ponieważ cierpiał na udar.  (Prefektura Marynarki Wojennej Argentyna/Zenger)/p
Personel z argentyńskiej prefektury marynarki wojennej przenosi członka załogi ze statku rybackiego do helikoptera ratunkowego, na niedatowanym zdjęciu. Mężczyzna potrzebował pilnej pomocy medycznej, ponieważ cierpiał na udar.
Zenger/Prefectura Naval Argentyna

Po nawiązaniu kontaktu radiowego ekipa ratownicza przystąpiła do awaryjnej ewakuacji mężczyzny na morzu.

Po dotarciu na statek zespół opuścił metalowy pojemnik dla członka załogi, który został podniesiony do helikoptera, gdzie otrzymał pomoc medyczną, podczas gdy zespół koordynował przylot karetki na lotnisko w mieście Trelew. wyrok.

Ratownictwo morskie
Personel z argentyńskiej prefektury marynarki wojennej przenosi członka załogi ze statku rybackiego do helikoptera ratunkowego, na niedatowanym zdjęciu. Po nawiązaniu kontaktu radiowego ekipa ratownicza przystąpiła do awaryjnej ewakuacji mężczyzny na morzu.
Prefektura Naval Argentyna/Zenger

Nagranie wideo z akcji ratunkowej, nagrane z helikoptera, pokazuje członka załogi statku rybackiego Marianela wciąganego do helikoptera, gdy siedzi na metalowym fotelu ratowniczym.

Zespół ratownictwa medycznego — z argentyńskiej prefektury marynarki wojennej w prowincji Chubut — udzielił pomocy w nagłych wypadkach członkowi załogi, który nie został wymieniony z nazwiska, po powrocie na stały ląd.

Gdy bezpiecznie wylądowali, marynarz został przeniesiony do karetki, co również widać na nagraniu, zanim został przewieziony do szpitala. Nie było żadnych aktualizacji dotyczących jego stanu.

Ratownictwo morskie
Personel argentyńskiej prefektury marynarki wojennej ratuje członka załogi statku rybackiego, na niedatowanym zdjęciu. Nie było żadnych aktualizacji dotyczących jego stanu.
Zenger/Prefectura Naval Argentyna

Według ekspertów w leczeniu udaru liczy się każda sekunda.

Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) opracowało następujący plan działania FAST w celu zidentyfikowania oznak udaru:

F – Twarz: Czy jedna strona twarzy osoby opada, jeśli poprosisz ją o uśmiech?

A – Ramiona: Czy jedna ręka powoli opada, gdy poprosisz ich o podniesienie obu ramion?

S – Mowa: Czy ich mowa jest niewyraźna, gdy poprosisz ich o powtórzenie pewnej frazy?

T – Czas: Zadzwoń pod numer 9-1-1 tak szybko, jak to możliwe, jeśli rozpoznasz którykolwiek z tych znaków.

Dalsze objawy udaru to dezorientacja, trudności w mówieniu i rozumieniu innych, a także trudności w chodzeniu, zawroty głowy, nagły ból głowy, problemy z widzeniem i utrata równowagi.

Ta historia została przekazana do Newsweeka przez Zenger News.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button