Rozrywka

Cztery sposoby, w jakie Man City może zrównać się z Erlingiem Haalandem po potwierdzeniu transferu 51 milionów funtów

Manchester City może przypieczętować swój trzeci tytuł w Premier League w ciągu czterech sezonów w ciągu najbliższych dwóch tygodni – jednak drużyna Pepa Guardioli ma stać się jeszcze silniejsza.

Obecni mistrzowie potwierdzili, że osiągnięto porozumienie w sprawie podpisania tego lata napastnika Borussii Dortmund, Erlinga Haalanda. Reprezentant Norwegii był ośrodkiem walki transferowej między wieloma europejskimi elitarnymi klubami, ale wydaje się, że Guardiola w końcu wylądował na swoim dziewiątym miejscu.

Haaland cieszy się błyskawicznym wzrostem od czasu pamiętnej debiutanckiej kampanii w Lidze Mistrzów z Red Bull Salzburg i strzelił prawie gola na mecz od czasu podpisania kontraktu z Dortmundem w grudniu 2019 roku. stary przybędzie do Etihadu z umową o wartości 51 milionów funtów.

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

City z powodzeniem przystosowało się do życia bez uznanego napastnika w ostatnich sezonach, ale zbliżające się podpisanie kontraktu z Haaland oferuje Guardioli znacznie więcej opcji w drużynie, która jest już pobłogosławiona szeregiem talentów ofensywnych. Oto spojrzenie na to, jak pretendenci do tytułu mogą wyrównać w przyszłym sezonie z płodnym norweskim napastnikiem na czele.

4-3-3

Drużyna Guardioli cieszy się lwią częścią posiadania piłki przeciwko prawie każdemu przeciwnikowi, maksymalizując jakość, jaką mogą pochwalić się w środkowej pomocy. Rodri często służy jako samotna kotwica, pozwalając Kevinowi De Bruyne i Bernardo Silvie wędrować do przodu i tworzyć.

(Zdjęcie: Getty Images)

Haaland mógł bezproblemowo wejść jako naturalny punkt centralny z przodu, przy wsparciu Phila Fodena i Riyada Mahreza ze skrzydeł. City jest już najlepszymi strzelcami w dywizji, ale może zobaczyć ten całkowity wzrost, gdy latem podpisanie umowy zbierze korzyści z wysokiej jakości usług zarówno na szczeblu centralnym, jak i zewnętrznym.

Czytaj więcej pokrewnych artykułów Czytaj więcej pokrewnych artykułów 4-2-3-1 (De Bruyne w wieku 10 lat)

W zależności od przeciwników, Guardiola zawsze mógł zdecydować się na stworzenie większej tarczy dla swojej obrony z innym pomocnikiem, który siedziałby obok Rodriego. Ilkay Gundogan czasami grał w tę rolę, chociaż była gwiazda Dortmundu również regularnie strzelała gole w ostatnich sezonach.

Ten system uwolniłby De Bruyne’a od wszelkich obowiązków w defensywie i z kolei sparowałby jednego z najbardziej przerażających napastników Europy z elitarnym belgijskim rozgrywającym. Duet mógłby też skuteczniej prowadzić prasę z frontu, zależnie od podejścia City.

4-2-3-1 (Foden)

Guardiola ma już do dyspozycji zawstydzoną bogactwo, z mnóstwem gwiazd zdolnych do spełnienia wielu ról. Foden jest prawdopodobnie wyróżniającą się spośród tych wszechstronnych gwiazd, a reprezentant Anglii ostatnio wyróżnia się na lewym skrzydle.

Erling Haaland i Phil Foden mogą nawiązać długotrwałe partnerstwo w ataku w Man City (Zdjęcie: REUTERS / Phil Noble) Czytaj więcej Pokrewne artykuły Czytaj więcej Pokrewne artykuły

Jednak system 4-2-3-1 może być również wykorzystany do przeniesienia De Bruyne’a na głębszą rolę „ćwiartki” i zapewnienia Fodenowi swobody pracy u boku Haaland. Raheem Sterling czy Jack Grealish mogliby z łatwością walczyć o lewicową rolę, co pozwoliłoby dwóm 21-latkom na wypracowanie porozumienia, które teoretycznie mogłoby wywołać strach w obronie na następną dekadę.

4-4-2

System, który kiedyś był standardem w Premier League, w ostatnich sezonach popadł w niełaskę. Preferencja Guardioli do kontroli pomocy oznacza, że ​​dodatkowy napastnik zamiast pomocnika wydaje się mało prawdopodobny.

Jednak Haaland może zapewnić idealne zabezpieczenie wielu napastnikom City, a De Bruyne i Rodri byliby bardziej niż zdolni do dominacji w posiadaniu piłki. Nadchodzące podpisy mogą współpracować z Gabrielem Jesusem, Fodenem, Sterlingiem, a nawet letnim podpisującym Julianem Alvarezem.

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button