Rozrywka

Czułem się TAK winny, gdy mój maluch utonął w naszym przydomowym stawie – co każdy rodzic musi wiedzieć, aby zapewnić swoim dzieciom bezpieczeństwo

W USA utonięcie zabija więcej dzieci w wieku od jednego do czterech lat niż jakakolwiek inna przyczyna, z wyjątkiem wad wrodzonych.

Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom ujawniły szokujące dane, podczas gdy szacuje się, że na całym świecie co tydzień tonie 235 600 osób.

4

Gdy temperatura rośnie, a Amerykanie wybierają się na baseny i plaże, aby cieszyć się letnim słońcem, jedna z mam opowiada swoją przejmującą historię.

47-letnia Lucy Herd z Berkshire w Wielkiej Brytanii przyznaje, że czuła się niesamowicie winna, gdy jej piękny syn Jack (23 miesiące) tragicznie utonął w rodzinnym stawie na podwórku w 2010 roku.

„Jack był po prostu najpiękniejszym małym chłopcem”, Lucy mówi The Sun US. „Był bardzo towarzyskim, szczęśliwym chłopcem.

„Uwielbiał posyłać buziaki wszystkim, których spotkał, w tym nieznajomym, co zawsze rozjaśniało każdy dzień.

Pilne ostrzeżenie dla wszystkich rodziców dzieci po opublikowaniu nowych wytycznych dotyczących snu
Moja córka zmarła na wakacjach w Turcji - ostrzegam inne mamy, aby dzieci były bezpieczne

„Był bezczelny, ale wszyscy go kochali. Kochał zwierzęta i ogólnie życie”.

27 sierpnia 2010 roku zadzwonił telefon Lucy. To była praca.

Zdała sobie sprawę, że to nie będzie szybka rozmowa, więc powiedziała, że ​​potrzebuje tylko pięciu minut, żeby Jack usiadł i zajął się czymś, a potem oddzwoni.

Nie wiedziała, że ​​ten telefon na zawsze zmieni jej życie.

Wspomina: „Usadziłam Jacka na podłodze w kuchni z papierem i kredkami i zadzwoniłam do pracy.

„Odwróciłem się do niego plecami, gdy mówiłem, tylko na minutę lub dwie, a kiedy odwróciłem się, by sprawdzić, co u niego, ani jego, ani naszego psa nie było.

„Moje serce było w ustach, gdy weszła panika. Gdzie oni poszli? Tylne drzwi były otwarte, więc natychmiast wybiegłem na zewnątrz, wołając Jacka.

„Nie wiem dlaczego, ale po prostu wiedziałem, że znajdę go nad stawem.

– Nazwij to może Matczynym Instynktem, ale po prostu musiałem iść na szczyt ogrodu, gdzie był staw, i zobaczyć.

Cenny syn Lucy Herd, Jack, był zaledwie miesiąc przed swoimi drugimi urodzinami, kiedy wydarzyło się coś nie do pomyślenia

4

Teraz prowadzi kampanię na rzecz zmian prawa w Wielkiej Brytanii i podnosi świadomość tego, co rodzice powinni wiedzieć

4

Rzeczywiście, kiedy Lucy dotarła do stawu, znalazła siedzącego tam psa rodzinnego i Jacka twarzą w dół w wodzie.

Mówi: „Wokół stawu znajdował się mur z suchego kamienia, wysoki na około 4 stopy, na który Jack z jakiegoś powodu wspiął się na niego i wpadł do środka.

„Był to głęboki staw z rybami z karpia Koi.

„Nie wiem, czy Jack pochylał się i patrzył na rybę, czy też rzucił psią piłkę – nie pamiętam, żebym widział coś, co dałoby mi wskazówkę, ale wiedziałem, że muszę go szybko wydostać ”.

Konsultant podszedł do mnie, położył rękę na moim ramieniu i powiedział, że odszedł. Nigdy nie czułem się tak samotny jak w tamtym momencie

Stado LucyMama Jacka

Dodaje: „Próbowałam go złapać, ale był cały śliski, więc nie mogłam go złapać, więc sama wskoczyłam do stawu i wyciągnęłam go.

„Był całkowicie martwy. Krzyczałam i krzyczałam.

„Nasi najbliżsi sąsiedzi wyjechali na wakacje, ale mój ówczesny 13-letni syn usłyszał moje krzyki i wezwał pomoc”.

Lucy rozpoczęła resuscytację krążeniowo-oddechową i pamięta, że ​​zanim przyjechała karetka, wydawało się, że minęło dużo czasu.

Mówi: „Czuło się, że zanim przyjechała karetka, wydawało się, że to wieki, ale potem zjawili się farmerzy na traktorach z lokalnej farmy wraz z innymi dobrymi Samarytanami z naszej maleńkiej wioski w Lake District, aby spróbować pomóc.

„Wszyscy znali naszą rodzinę i kochali Jacka”.

Lucy mówi, że od śmierci Jacka słyszała o wielu tragediach, których można by uniknąć

4

Przyjechała karetka i zawiozła Jacka prosto do szpitala, gdzie niestety nie można było nic zrobić, by uratować mu życie.

„Konsultant podszedł do mnie, położył rękę na moim ramieniu i powiedział, że odszedł. Nigdy nie czułam się tak samotna jak wtedy – wspomina ze łzami w oczach Lucy.

Lucy mówi, że jej „mama-wina” była poza skalą, więc postanowiła znaleźć coś dobrego, na czym mogłaby się skupić, aby pomóc.

To skłoniło ją do niestrudzonej kampanii, aby najpierw zmienić prawo w Wielkiej Brytanii, aby rodzice mieli teraz prawo do dwóch tygodni płatnego urlopu żałobnego – wcześniej były to tylko trzy dni.

Wypadki utonięcia są szczególnie wysokie w miesiącach letnich, aw ciągu ostatnich kilku lat słyszałem o zbyt wielu tragediach, których można było uniknąć. Mam nadzieję, że dzieląc się moją historią rodzice będą bardziej świadomi niebezpieczeństw związanych z wodą

Stado LucyMama Jacka

Teraz ponownie prowadzi kampanię, aby zapewnić, że stawy i baseny mają wokół siebie bezpieczne ogrodzenie, aby zapobiec dalszym utonięciom, ponieważ obecnie w Wielkiej Brytanii nie obowiązują żadne przepisy.

„Zdecydowałam, że naprawdę chcę zmienić negatyw w pozytyw, więc prowadząc kampanie i podnosząc świadomość czuję, że to robię” – mówi Lucy.

„Jestem również ambasadorem Królewskiego Towarzystwa Ratowania Życia, a teraz pracuję jako Specjalista ds. Uzdrawiania po smutku, znany jako The Grief Educator. Pomagam ludziom z ponad czterdziestoma rodzajami strat, które powodują smutek”.

Częścią podnoszenia świadomości Lucy jest chodzenie do żłobków, ośrodków dla rodziców i szkół, aby porozmawiać o sposobach, w jakie rodzice i opiekunowie mogą zapobiegać utonięciu.

Rada Lucy dla rodziców

  • Najpierw uklęknij i rozejrzyj się za ukrytymi niebezpieczeństwami z perspektywy malucha
  • Nigdy nie zostawiaj dziecka bez opieki nad wodą
  • Obserwuj dzieci, gdy są w wodzie lub w jej pobliżu, bez rozpraszania się
  • Trzymaj małe dzieci w zasięgu ręki osoby dorosłej
  • Puste brodziki i pojemniki do góry nogami po opróżnieniu, aby nie gromadziły wody
  • Upewnij się, że miski dla psów są usuwane z podłogi, gdy raczkuje dziecko
  • Odłóż deskę sedesową, aby dzieci nie mogły się przewrócić
  • Pamiętaj, dzieci mogą utonąć w zaledwie 2 cm wody
Ostrzeżenie o odżywkach dla niemowląt po zbadaniu DZIESIĄTEJ śmierci niemowląt związanej z rośliną
Erika „powinna iść do WIĘZIENIA” za odmowę przekazania kolczyków o wartości 750 000 USD

Lucy dodaje: „Wypadki utonięcia są szczególnie wysokie w miesiącach letnich, a w ciągu ostatnich kilku lat słyszałam o zbyt wielu tragediach, których można było uniknąć.

„Mam nadzieję, że dzieląc się moją historią, rodzice będą bardziej świadomi niebezpieczeństw związanych z wodą i zapobiegną większej liczbie wypadków utonięcia”.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button