Rozrywka

Czy Candy Montgomery naprawdę zabił Betty Gore? Oto, co się stało (WYŁĄCZNIE)

Wstrząsające morderstwo Betty Gore służy jako inspiracja dla nowego miniserialu Candy, który pojawił się na Hulu 9 maja 2022 roku. Candy oferuje nową opowieść o bardzo prawdziwej historii Candy Montgomery, która została oskarżona o zabicie swojej przyjaciółki Betty Gore w 1980 roku. Ale jaka jest prawdziwa historia tego morderstwa i jak to się stało?

Artykuł kontynuuje poniżej reklama „Candy” jest oparta na prawdziwej historii Candy Montgomery i morderstwie Betty Gore.

Nadchodząca seria rzuca światło na makabryczny czyn popełniony przez Candy Montgomery, teksańską matkę dwójki dzieci. W piątek 13 czerwca 1980 roku Candy odbyła krótką rozmowę z miejscową nauczycielką i bliską znajomą Betty Gore. Podczas pogawędki Betty zapytała, czy Candy ma romans ze swoim mężem Allenem. Kiedy Candy odpowiedziała tak, Betty chwyciła siekierę. Candy próbowała się bronić, ale obie kobiety wdały się w brutalną bójkę w pomieszczeniu gospodarczym Betty.

Candy w sumie 41 razy uderzył Betty siekierą. Kiedy sąsiedzi Betty znaleźli jej zniekształcone ciało, najpierw założyli, że strzeliła sobie w głowę. Jednak dwa tygodnie później Candy został aresztowany pod zarzutem morderstwa.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamąŹródło: Hulu

Jessica Biel jako Candy Montgomery w „Candy”

Podczas procesu Candy upierała się, że zamordowała Betty z samoobrony. Dziwna rzecz? Candy uszło to na sucho, sędzia uznał ją za niewinną. Po procesie ona i jej mąż Pat Montgomery przenieśli się do Georgii. Jak możesz sobie wyobrazić, później się rozwiedli.

Według brytyjskiego Daily Mail, Candy nosi teraz nazwisko Candace Wheeler i pracuje jako dostawca terapii dla nastolatków i dorosłych.

Hulu’s Candy oferuje przerażającą opowieść w odcieniach sepii. W rolach Candy i Betty występują Jessica Biel i Melanie Lynskey, a serial przygląda się incydentowi ponad 40 lat później. Premiera cukierków 9 maja 2022 r., w reżyserii Michaela Uppendahla. Dyrektor Mad Men i American Horror Story opowiedział Distractify, jak poradził sobie z prawdziwym serialem kryminalnym.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

„Zmieniam swoje podejście do materiału w oparciu o każdą rzecz, którą robię. Cały materiał jest inny, niezależnie od tego, czy jest prawdziwy, czy nie” – wyjaśnił. „Zmusza cię do napinania różnych mięśni lub rozwijania nowych mięśni, których nie masz”.

Podczas gdy Candy opowiada bardzo ponurą historię, w serii są również elementy humoru, które Uppendahl wyjaśnił Distractify, było celowym wyborem, aby zrównoważyć przemoc i zdradę.

Źródło: Getty Images

Reżyser „Candy” Michael Uppendahl

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

„Bardzo ciężko pracuję, aby tak się stało” – powiedział. „Umieszczasz rzeczy na ekranie i powinny być interesujące i fascynujące w każdy możliwy sposób. Jeśli jest potencjał do komedii, należy to wydobyć. Jeśli jest potencjał do horroru lub suspensu, należy to wydobyć. Zwykle jest miejsce na wszystkie elementy.”

Dodał, że zmiana tonalna może pomóc w utrzymaniu zaangażowania publiczności Candy.

„Nie sądzę, żeby ktokolwiek naprawdę chciał oglądać coś, co jest przyziemne i nudne, więc staram się z tym walczyć, nawet jeśli historia zawiera elementy tego” – powiedział Uppendahl. „Trzeba znaleźć sposoby, aby uczynić to aktywnym dla publiczności. Poświęcili czas na oglądanie, więc lubię nagradzać ich wieloaspektowym spojrzeniem”.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą Gwiazda „Candy”, Timothy Simons, nie znał prawdziwej historii przed serią Hulu.

Timothy Simons, który gra męża Candy, Pata Montgomery w Candy, ujawnił Distractify, że „wcale nie był” zaznajomiony ze sprawą Candy Montgomery przed serialem. Co więcej, celowo nie szukał po tym, jak dostał rolę, ponieważ chciał dowiedzieć się, co się wydarzyło, gdy poszło (podobnie jak sam Pat).

Źródło: Hulu

Timothy Simons jako Pat Montgomery w „Candy”

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Jednak przekonał się z pierwszej ręki, że wydarzenia te są nadal dobrze znane w Teksasie.

„Mam kilku przyjaciół, którzy dorastali w Dallas, których ostatnio widziałem. Byłem na przyjęciu weselnym, a byli tam rodzice moich przyjaciół i powiedziałem im, że robię program oparty na życiu Candy Montgomery lub tego jednego giganta częścią jej życia” – powiedział aktor.

„Wszyscy znali każdy szczegół. Ludzie w Dallas w pewnym wieku wiedzą dokładnie, co to była za historia. Ale nigdy wcześniej jej nie słyszałem”.

Candy Montgomery zakończyła romans z mężem Betty Gore przed popełnieniem straszliwego morderstwa.

Jak pierwotnie donosi Texas Monthly, Candy wdała się w romans z Allanem, aby zakłócić monotonię jej codziennego życia.

Romans, będący czysto seksualnym przedsięwzięciem, miał być sposobem na odprężenie, ale sprawy zaczęły się szybko psuć. Allan aranżował spotkania z Candy, podczas gdy Betty była w ciąży z ich drugą córką, Bethany. On i Candy zakończyli romans po narodzinach Bethany.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamąŹródło: Hulu

Melanie Lynskey jako Betty Gore i Pablo Schreiber jako Allan Gore w „Candy”

Według Texas Monthly, Allan i Betty weszli do programu poradnictwa małżeńskiego o nazwie, chociaż Allan nie mówił o romansie podczas ich sesji. Betty dowiedziała się o tym dopiero później, kiedy Candy się przyznała – a potem ją zabiła.

Hulu’s Candy przedstawia historię jako wydarzenie trwające pięć nocy, stale pokazujące, jak małomiasteczkowa przyjaźń może przerodzić się w romans i brutalne morderstwo. Nie ma jeszcze premiery, ale miniserial ma już widzów, którzy chcą dowiedzieć się więcej o Candy Montgomery.

Premiera Candy odbędzie się w poniedziałek 9 maja w Hulu i będzie wypuszczać nowe odcinki każdego dnia, aż do finału w piątek 13 maja.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button