Rozrywka

Czy finał FA Cup może przejść do dogrywki, czy od razu do rzutów karnych?

CHELSEA zmierzy się z Liverpoolem w DZISIEJSZYM finale FA Cup na stadionie Wembley.

The Blues i The Reds to dwie najlepsze drużyny Premier League w tym sezonie, więc fani mogą spodziewać się ostrego spotkania jeszcze dzisiaj.

1

To pozostawia całe miejsce na świecie na remis po 90 minutach akcji, co oznacza potencjalnie nerwowe zakończenie gry dla fanów obu drużyn.

Czy w finale FA Cup będzie dogrywka czy rzuty karne?

W tym sezonie format FA Cup uległ kilku zmianom z powodu przeciążenia meczów i koronawirusa.

Powtórki zostały usunięte, aby uspokoić drużyny rywalizujące w napiętym harmonogramie piłkarskim.

Jednak pozostała dogrywka w rozgrywkach tego sezonu.

Jeśli więc ostatnie starcie Chelsea z Leicester zakończy się remisem po 90 minutach gry, obie strony pozostaną na boisku przez co najmniej kolejne 30 minut.

Kary, jak zwykle, będą potrzebne tylko wtedy, gdy mecz zostanie zremisowany po pełnych 120 minutach.

Od 2016 roku, kiedy Manchester United pokonał Crystal Palace 2-1, nie było dogrywki w finale Pucharu Anglii.

Ostatni raz rzuty karne były potrzebne w finale Pucharu Anglii w 2006 roku, kiedy Liverpool pokonał West Ham po remisie 3:3.