Rozrywka

Czy John Constantine pojawia się w „The Sandman”?

Długo oczekiwana adaptacja nagradzanego komiksu Neila Gaimana The Sandman wreszcie pojawiła się na Netflix. Zarówno fani powieści graficznej, jak i ciekawscy widzowie zgromadzili się na platformie, aby zobaczyć, o co chodzi. Fani powieści graficznej pamiętają krótkie pojawienie się innej słynnej postaci z DC Comics, Sandmana, maga o imieniu John Constantine.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Czy John Constantine w „Sandmanie” Netflixa? Oto, co musisz wiedzieć.

Źródło: DC ComicsArtykuł jest kontynuowany pod reklamąCzy John Constantine jest w „The Sandman” na Netflix?

Postać Johna Constantine’a została stworzona w czerwcu 1985 roku przez Alana Moore’a, Stephena R. Bissette’a, Ricka Veitcha i Johna Totlebena. John po raz pierwszy pojawił się w 37. numerze Swamp Thing dla DC Comics. Jest okultystycznym detektywem, czarnoksiężnikiem z klasy robotniczej i oszustem z Liverpoolu, ale mieszka w Londynie. Wizualizacje postaci zostały oparte na muzyku Stingu.

W 1988 John otrzymał własną serię komiksów zatytułowaną Hellblazer. Seria została ostatecznie opublikowana pod wydawnictwem DC Comics Vertigo w 1993 roku i jest znana z tego, że jest najdłużej działającym tytułem Vertigo. Postać Johna jest namiętnym humanitaryzmem, ale ma też śmiertelną powagę, cynizm i skłonność do wiązania dymu.

John był już dwukrotnie przedstawiany na ekranie. Najpierw Keanu Reeves w filmie Constantine z 2005 roku, potem Matt Ryan w Legendach jutra DC i krótko jego własny program telewizyjny.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamąŹródło: CW

John Constantine pojawia się we wczesnym numerze The Sandman w 1989 roku. Pomaga Dream odzyskać worek piasku, który służy jako jeden z totemów mocy Dream. John przez pomyłkę dał piasek byłej dziewczynie, która uzależniła się od niego jak narkotyk. W podziękowaniu za odzyskanie przedmiotu Dream oferuje byłemu spokojną śmierć i uwalnia Johna od jego koszmarów.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Co ciekawe, kilku pisarzy Johna twierdziło, że spotyka ich dzieła w prawdziwym życiu, mimo że są fikcyjne. Alan Moore twierdzi, że widział Johna dwa razy, raz w barze z przekąskami, a raz w zaułku. Podobnie Hellblazerwriter Jamie Delano twierdzi, że widział Constantine’a przed British Museum, a późniejszy pisarz Hellblazer Peter Milligan twierdzi, że widział go na imprezie.

Źródło: DC ComicsArtykuł jest kontynuowany pod reklamą

Niestety, John Constantine nie pojawia się w serialu The Sandman Netflix. Neil Gaiman wyjaśnia, dlaczego na Twitterze, mówiąc: „Sytuacja praw z Johnem jest teraz z pewnością ograniczona”, wskazując, że prawa do postaci są już używane gdzie indziej (podobno w programie Justice League Dark TV JJ Abramsa dla HBO Max.)

Kim jest Johanna Constantine?

Jednak pomimo tego, że John nie jest w The Sandman, jego przodek Johanna jest zdecydowanie w serialu i gra go aktorka Doctor Who Jenna Coleman. W oryginalnych komiksach Sandmana Lady Johanna Constantine jest kanoniczną przodkinią Johna, który sam jest ekspertem od okultyzmu i oszustem.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamąŹródło: Netflix

Neil Gaiman wyjaśnił swoją decyzję o obsadzeniu Jenny jako przodka i nowej wersji Johna Constantine’a, zwanego także Johanną, mówiąc do Slash Film: „Myślę, że Jenna jest jak dotąd najlepszym Constantine na ekranie i, co dziwne, najprawdziwszą, ponieważ obie ma humor, atrakcyjność i tę paskudną, straconą cechę. Wiesz, że jeśli się w niej zakochasz, jesteś martwy i nakarmiony przez demony. I wiesz też, że nie możesz się w niej nie zakochać. „

Wszystkie odcinki 1. sezonu Sandmana są obecnie transmitowane w serwisie Netflix.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button