Rozrywka

Czy król Karol III będzie miał dwa urodziny jak królowa?

75-letni król Karol III już przystosowuje się do nowej roli monarchy po śmierci swojej matki, Jej Królewskiej Mości. Ale czy król odziedziczy królewską tradycję urodzin swojej matki?

CZYTAJ: Pogrzeb królowej, jak to się stało: odwaga księcia Jerzego i księżniczki Charlotte i najbardziej poruszające królewskie chwile

Każdy chciałby obchodzić dwa urodziny w roku, ale przywilej ten był wcześniej zarezerwowany wyłącznie dla królowej. Jej Wysokość świętowała to dwukrotnie: jej rzeczywistą datę urodzenia 21 kwietnia i oficjalne urodziny w czerwcu w Trooping the Color – ale dlaczego?

Ładowanie gracza…

OBEJRZYJ: Zobacz, jak królowa zwykle obchodziła swoje urodziny

Dlaczego królowa obchodziła dwa urodziny?

Historycznie rzecz biorąc, oficjalne obchody urodzin suwerena często odbywały się w dniu innym niż ich faktyczne urodziny. Zwykle dzieje się tak, gdy ich faktyczne urodziny nie przypadają w miesiącach letnich. Powód, typowo brytyjski, sprowadza się do pogody.

Królowa zazwyczaj obchodziła swoje oficjalne urodziny latem

Dlaczego urodziny królowej różniły się od jej faktycznych urodzin?

Tradycja rozpoczęła się w 1748 roku wraz z Jerzym II, który urodził się w chłodny listopad. Zamiast ryzykować przeziębienie swoich poddanych, połączył swoje urodziny z coroczną wiosenną paradą znaną jako Trooping the Colour.

CZYTAJ: Jak zorganizować przyjęcie jubileuszowe, takie jak książę William i Kate

CZYTAJ: Dlaczego książę Harry i Meghan wciąż mogą mieć swój balkonowy moment w Pałacu Buckingham

Podczas gdy królowa miała zwyczaj spędzać swoje prawdziwe urodziny w kwietniu prywatnie, okazję tę zwykle uświetniały saluty z broni palnej w centrum Londynu w południe: salut z 41 broni w Hyde Parku, salut z 21 broni w Windsor Great Park i salut z 62 broni w Tower of London.

Królowa obchodziła co roku dwa urodziny

Co wydarzyło się podczas obchodów urodzin królowej w czerwcu?

W jej oficjalne urodziny w czerwcu – które tradycyjnie przypadały w drugą sobotę miesiąca – do Jej Królewskiej Mości dołączyli różni członkowie rodziny królewskiej na corocznej paradzie Trooping the Color. Podczas tego wydarzenia królewscy słynnie dołączyli do monarchy na ich corocznym balkonie w Pałacu Buckingham.

Ceremonia jest przesiąknięta tradycją i obejmuje paradę wojskową oraz szansę dla królowej na inspekcję swoich osobistych oddziałów, Dywizji Gospodarstw Domowych, podczas parady Gwardii Konnej w Londynie. Bierze udział ponad 1400 oficerów, 200 koni i ponad 400 muzyków z dziesięciu zespołów. W przeszłości członkowie rodziny królewskiej, w tym książę William, król Karol i księżna Anna, uczestniczyli konno.

Do Jej Królewskiej Mości dołączają członkowie rodziny królewskiej w jej oficjalne urodziny

W tym dniu członkowie rodziny królewskiej podróżują w procesji powozem konnym z Pałacu Buckingham, wzdłuż The Mall do Horse Guards Parade, Whitehall iz powrotem. Kiedy Jej Wysokość przybywa na Paradę Gwardii Konnej, wita ją królewski salut i dokonuje inspekcji oddziałów. Zespół występuje również w grupie muzycznej, gdy flaga pułkowa – lub kolor – jest przenoszona w dół szeregów.

Królowa została następnie odwieziona z powrotem do Pałacu Buckingham jako szef jej Gwardii. Rodzina królewska stoi na balkonie Pałacu Buckingham, aby witać tłumy i oglądać spektakularny przelot RAF. Jest to szansa na pojawienie się młodszych członków rodziny, którzy nie braliby udziału w porannym korowodzie, dopóki nie podrosną.

Czy król Karol będzie miał dwa urodziny?

Jeśli tradycja ma pójść w jej ślady, król Karol prawdopodobnie pójdzie w ślady królowej i będzie obchodził dwa urodziny. Royal ma obchodzić swoje 74. urodziny 14 listopada tego roku, podczas gdy Trooping the Color zwykle ma miejsce w czerwcu.

Prawdopodobnie król Karol III również będzie obchodził dwa urodziny

Karol został oficjalnie ogłoszony królem podczas Pierwszej Proklamacji w sobotę 10 września po śmierci królowej, jednak nie został jeszcze koronowany. Obchody jego „oficjalnych” królewskich urodzin mogą nie być uznanym wydarzeniem aż do jego koronacji, która może trwać kilka miesięcy.

Podoba Ci się ta historia? Zapisz się do naszego specjalnego biuletynu z okazji Platynowego Jubileuszu Królowej, aby otrzymywać najnowsze wiadomości, zdjęcia i filmy związane ze specjalnym kamieniem milowym Jej Królewskiej Mości.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button