Aktualności

Czy Kyle Larson stracił przytomność lub miał nagły wypadek medyczny w Indianapolis przed jego brutalnym zderzeniem z Ty Dillonem?

Kyle Larson jest panującym mistrzem NASCAR Cup Series. Otrzymał wysokie uznanie od wielkich wyścigów, takich jak Mario Andretti i Tony Stewart. Innymi słowy — ten facet jest dobry.

Tak więc w niedzielę, kiedy Larson bezwzględnie wiercił Ty Dillon z dużą prędkością w przerażająco gwałtownej kolizji wjeżdżającej na zakręt 1, w wyniku której samochód nr 5 dostał powietrze, wszyscy zakładali, łącznie z komentatorami w programie NBC, że było jakiś rodzaj awarii mechanicznej. W poniedziałek Hendrick Motorsports wskazał, że nie ma takiego problemu.

Co ciekawe, ta odpowiedź daje więcej pytań niż odpowiedzi. Jeśli to nie był problem z autem, to czy był to błąd sterownika? Czy Larson popełnił błąd? Czy miał jakąś awarię medyczną i zaciemnienie? Co się stało?

Kyle Larson gwałtownie wpada na Ty Dillon

Kyle Larson będzie pamiętał swoje 30. urodziny w Indianapolis z niewłaściwych powodów. Jego dzień przybrał dramatyczny zwrot w połowie drugiego etapu na pierwszym zakręcie, kiedy Aric Almirola minął zakręt, jak wielu innych i uderzył w prawą stronę bolidu HMS, posyłając oba samochody na wewnętrzną trawę. To był niesamowity przypadek zapowiadania.

Dzieje się tak dlatego, że mając 21 okrążeń do końca wyścigu, Ty Dillon wykonał ten sam skręt w to, co zostało odpowiednio nazwane „Calamity Corner” w transmisji NBC, gdy samochód nr 5 pojawił się znikąd i gwałtownie uderzył w prawą stronę 42, uderzenie tak duże, że niebiesko-biały samochód HMS obrócił się i jednocześnie dostał powietrze.

„Wiem, że dostałem pedał”, powiedział Larson przez radio zespołu, wskazując, że ma hamulce. Chwilę później wysiadł z samochodu i podbiegł, żeby sprawdzić, co z Dillonem.

„Jakaś usterka mechaniczna w samochodzie 5” – powiedział Jeff Burton w kabinie nadawczej po obejrzeniu powtórki.

„Więc słyszałem, jak mówił »Mam pedał«” – dodał Steve Letarte. „Które patrząc wstecz, może nie miał hamulców, a teraz ma hamulce. To jedyna rzecz, która wydaje się mieć sens”.

Transmisja wróciła i przeanalizowała to, co Larson powiedział szefowi załogi Cliffowi Danielsowi w radiu na chwilę przed wypadkiem.

„Tylko potwierdzam, że wentylatory hamulców są włączone” – powiedział Daniels.

„Tak, naprawdę mocno stoję na pedale” – odpowiedział kierowca.

Co ciekawe, Letarte zauważył, że dla duetu HMS dziwna była rozmowa o hamulcach w środku długiego cyklu z zieloną flagą.

Żadna awaria mechaniczna nie rodzi więcej pytań

Dziwność sytuacji przybrała jeszcze dziwniejszy obrót dzień później, gdy Bob Pockrass napisał na Twitterze, że urzędnicy HMS nieoczekiwanie nie znaleźli żadnych problemów z samochodem. Nie było problemów z hamulcami, jak wszyscy zakładali.

„Sprawdziliśmy z Hendrick Motorsports i nie widzieli żadnych śladów awarii hamulców w samochodzie Larsona po wraku” – napisał Pockrass.

Kiedy fani odpowiedzieli sugestiami, takimi jak „zablokowana przepustnica”, reporter powtórzył to, co powiedzieli mu przedstawiciele zespołu, że nie ma awarii mechanicznej.

Co się stało?

Kyle Larson podczas prezentacji kierowców przed wyścigiem NASCAR Cup Series M&M’s Fan Appreciation 400 24 lipca 2022 r. na torze Pocono Raceway. | Zdjęcie: Rich Graessle / Icon Sportswire za pośrednictwem Getty Images

Jeśli w samochodzie nie było żadnej awarii mechanicznej, to jak wytłumaczysz, co się stało?

Istnieje kilka scenariuszy nadal związanych z samochodem, a najbardziej prawdopodobnym wydaje się to, że płyn hamulcowy przegrzał się i zagotował, co tymczasowo spowodowałoby, że hamulce przestaną działać, tylko po to, aby powrócić później, co zrównałoby się z tym, gdy Larson przyznał, że miał pedał.

Inny powód wypadku oparty na samochodzie jest bardziej złowieszczy i ten, który teoretycy spiskowi przyjmują w Internecie, sugerując, że HMS miał w samochodzie jakiś rodzaj układu zapobiegającego blokowaniu się hamulców, który mógł ulec awarii.

Wszystkie inne potencjalne przyczyny katastrofy byłyby wynikiem ludzkiego błędu i spadłyby wprost na kolana Larsona. Czy to możliwe, że miał jakąś awarię lub nagły wypadek medyczny i na chwilę stracił przytomność?

Nikt oprócz urzędników Larsona i HMS nie wie na pewno. Wszyscy fani wiedzą, jak na razie Larson pominął wywiad po opuszczeniu centrum opieki na polu, a urzędnicy HMS przyznali, że nie była to usterka mechaniczna.

Pozostaje wiele pytań. Organizacja Hendrick mogła powstrzymać wszelkie naciągane plotki, takie jak zaciemnienie, prostym wyjaśnieniem tego, co wydarzyło się w niedzielę w Indy. Dopóki to się nie stanie, wszyscy pozostają do spekulacji.

Polub Sportscasting na Facebooku. Śledź nas na Twitterze @kasa_kasa i zasubskrybuj nasz kanał YouTube.

POWIĄZANE: Kyle Larson daje Rossowi Chastain dawkę własnej medycyny w Road America i wysyła wiadomość z reszty pola

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button