Aktualności

Czy nowe zarzuty w sprawie Breonny Taylor są sprawiedliwością — czy ułagodzeniem mafii? | Opinia

Prokurator generalny USA Merrick Garland ogłosił w czwartek zarzuty federalne w sprawie zabójstwa Breonny Taylor. Departament Sprawiedliwości oskarżył czterech obecnych i byłych funkcjonariuszy policji z Louisville o wykorzystanie fałszywych i wprowadzających w błąd informacji w celu uzyskania nakazu przeszukania, który doprowadził do śmierci Taylora w marcu 2020 r.

Jeśli DOJ udowodni swoją rację, funkcjonariusze powinni bezwzględnie zostać oskarżeni i skazani. Trzeba jednak zapytać, czy celem jest tu sprawiedliwość?

Nową normą federalnego Departamentu Sprawiedliwości stało się wszczynanie śledztwa po każdym zabójstwie policji na wysokim szczeblu. Chociaż jest zrozumiałe, że pociąganie funkcjonariuszy do odpowiedzialności za użycie siły wobec cywilów jest zrozumiałe, śledztwa te zawsze wydają się rozszerzać od incydentu, o którym mowa, do aktu oskarżenia całej policji.

Stało się to w Baltimore po śmierci Freddiego Graya, w Ferguson po śmierci Michaela Browna, w Chicago po Laquan McDonald’s oraz w kwietniu 2021 roku, rok po śmierci Breonny. I smutna prawda jest taka, że ​​większość tych śledztw okazuje się sprawiedliwością mafii, moim pełnomocnikiem rządowym.

Z wyjątkiem śmierci Laquana McDonalda, funkcjonariusze zaangażowani w te incydenty zostali oczyszczeni z zarzutów, ale później okazało się, że ich wydziały policji dopuszczają się niejasnych aktów dyskryminacji. Co gorsza, następstwa śledztwa sprawiły, że departamenty – a właściwie obywatele, których mają chronić – pogorszyły się niż wcześniej.

Czy tak nazwalibyście sprawiedliwość?

Breonna Taylor
LOUISVILLE, KY – 13 marca: Znak domagający się sprawiedliwości dla Breonny Taylor odbywa się podczas protestu na jej cześć w Jefferson Square Park w dniu 13 marca 2021 r. w Louisville w stanie Kentucky.
Jon Cherry/Getty Images

Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku oskarżyciela Emmetta Tilla. Emmett Till to 14-letni chłopiec, który został brutalnie zamordowany w 1955 roku po tym, jak został oskarżony o gwizdanie na białą kobietę – historię, którą później odwołała. Till i obaj jego mordercy nie żyją; Roy Bryant i jego szwagier JW Milam przyznali się później do zbrodni, ale nigdy nie spędzili ani dnia w więzieniu. Ale kobiety, które złożyły fałszywe oskarżenie, wciąż żyją i zostały niedawno sfotografowane w jej domu w Kentucky. Ta obserwacja, po raz pierwszy od prawie 20 lat, nastąpiła po odnalezieniu niezarezerwowanego nakazu aresztowania pani Donham.

Od tego czasu rodzina Tilla domaga się sprawiedliwości, wysuwając pomysł aresztowania obywatela.

Oczywiście nie można nie współczuć z bólem rodziny. Ale Till nie żyje od prawie 70 lat, a jego mordercy Bryant i Milam nie żyją odpowiednio od 30 i 40 lat. Donham, która miała 21 lat w czasie jej fałszywego oskarżenia, jest teraz 88-letnią prawnie niewidomą pacjentką z rakiem. Rząd nie może nic zrobić, aby oddać sprawiedliwość rodzinie Tillów.

Jak więc wyglądałaby sprawiedliwość?

Może Departament Sprawiedliwości powinien rozważyć oskarżenie postępowych prokuratorów o łamanie praw obywatelskich za rozmyślne narażanie bezpieczeństwa publicznego. Tylko dzisiaj Poczta w Nowym Jorku poinformował, że 10 zawodowych przestępców zgromadziło 500 aresztowań w następstwie postępowej polityki reformy kaucji, a większość z nich nadal pozostaje na wolności.

„Nasz system sądownictwa karnego jest szalony” – powiedział niedawno burmistrz Eric Adams.

Ma rację – i jest to bezpośredni rezultat decyzji podejmowanych przez wybranych urzędników, którzy decydują się chronić przestępców przed obywatelami, których ofiarami są.

To oczywiście dzieje się nie tylko w Nowym Jorku. Tylko w jednym brutalnym przykładzie z początku tego roku w Chicago mężczyzna o nazwisku Anthony Brown miał przesłuchanie przed sędzią w sprawie oskarżenia o broń. Później tego samego dnia porwał kierowcę Lyft i zabił 15-letniego chłopca, cały czas mając na sobie monitor na kostce.

Jeśli mamy zamiar wymierzyć sprawiedliwość w 70-letnich sprawach o morderstwo, w których wiemy, że mordercy nie żyją i sprowadzimy federalnych śledczych, aby uspokoić aktywistów, możemy przynajmniej zrobić to samo dla urzędników państwowych, którzy aktywnie utrudniają bezpieczeństwo publiczne w ich wysiłkach robienia tego, co sprawia im przyjemność.

Charles Love jest dyrektorem wykonawczym Seeking Educational Excellence, gospodarzem The Charles Love Show i autorem „Race Crazy: BLM, 1619, and the Progressive Racism Movement”.

Poglądy wyrażone w tym artykule są poglądami autora.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button