Rozrywka

Czy Ohio State University NAPRAWDĘ zarejestrował słowo „THE”?

Ohio State University (OSU) w końcu wygrał prawie trzyletnią bitwę o ochronę znaku towarowego dla trzyliterowego artykułu „The”, który, jak twierdzą, odgrywa kluczową rolę w tożsamości szkoły. Ogłoszenie pojawiło się 21 czerwca po tym, jak amerykański urząd ds. patentów i znaków towarowych zatwierdził wniosek uniwersytetu o znak towarowy tego słowa, który zapewnia około 12,5 miliona dolarów rocznej sprzedaży i znacznie więcej kapitału emocjonalnego dla studentów, absolwentów i fanów, jak mówi Ben Johnson, OSU starszy dyrektor ds. mediów i public relations.

Według NBC, w oświadczeniu wydanym w środę, 22 czerwca, starszy dyrektor powiedział: „Od wielu lat jest to okrzyk mobilizacyjny w społeczności Ohio State, a fani Buckeye, którzy kupują oficjalne stypendia dla studentów w zakresie sprzętu Ohio State, biblioteki i inne inicjatywy uniwersyteckie.” Stwierdził dalej, że uniwersytet zarejestrował to słowo jako znak towarowy w celu ochrony swojej marki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Impreza aborcyjna w Ohio State „Tydzień seksu” dzieli studentów, uznanych za „żałosnych”

Ofiary lekarza z Ohio State University, który molestował prawie 177 studentów, mówią: „To jest nawet bardziej rozpowszechnione, niż sądziliśmy”.

Co mówi dokument dotyczący znaku towarowego?

Certyfikat Urzędu Patentów i Znaków Towarowych USA uzyskany przez lokalny kanał informacyjny WCMH

Dokument, uzyskany przez lokalny kanał informacyjny WCMH, jest zarejestrowany w klasie 25 i pozwala szkole używać znaku „The” na odzieży, a mianowicie na koszulkach, czapkach bejsbolowych i czapkach, promowanych, dystrybuowanych i sprzedawanych za pośrednictwem sportu i kolegium lekkoatletycznego . Zgodnie z nim znak „znak” składa się ze standardowych znaków bez roszczenia do określonego stylu, rozmiaru lub koloru czcionki.

Trzyletnia bitwa o znaki towarowe

Ohio State, które zostało założone w 1870 roku jako Ohio Agricultural and Mechanical College i zmieniło nazwę na Ohio State University w 1878, pierwotnie zostało zgłoszone jako znak towarowy „The” w 2019 roku, ale wniosek został odrzucony. W wątku na Twitterze adwokat ds. znaków towarowych Josh Gerben wyjaśnił przyczyny odrzucenia i proces, który trwał trzy lata. Stwierdził, że sprzedawca odzieży Marc Jacobs również złożył wniosek o znak towarowy. W końcu doszli do porozumienia, które pozwala obu stronom na używanie „The” w brandingu.W rozmowie z Business Insider powiedział: „Więc tutaj stan Ohio próbował zarejestrować znak towarowy dla słowa „THE”, ponieważ odnosi się on do marki odzieżowej – i ostatecznie to właśnie zarejestrowali tutaj”. Dodał, że prawa szkoły do ​​znaku towarowego w przestrzeni odzieżowej są ograniczone i mogą być egzekwowane tylko w wąskim kontekście. „Rejestracja federalna, jeśli znak jest wysoce unikalny, teoretycznie pozwoliłaby Ohio State być jedyną marką, która używa słowa „THE” w przestrzeni odzieżowej” – powiedział Gerben.

Według Gerbena w branży odzieżowej zarejestrowanych jest już wiele innych znaków towarowych, w których występuje słowo „The”. Przykładem naruszenia znaku towarowego, mówi, byłoby, gdyby ktoś zaczął robić koszule w kolorach Ohio State i próbował je sprzedawać, używając słowa „THE”.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button