Aktualności

Czy Tom Cruise może latać myśliwcami? Kiedy dostał licencję pilota i ile z Top Gun lata naprawdę

Długo oczekiwany Top Gun: Maverick ima trafić na duży ekran, a krytycy już zachwycają się jakością scen z lotu.

Tom Cruise słynie z przywiązania do realizmu, często wykonuje własne akrobacje, a nawet złamał kostkę podczas filmowania Niewykonalna misja w Londynie w 2018 roku.

Ale czy śmiałek sam lata? Oto wszystko, co musisz wiedzieć.

Czego możemy oczekiwać od nowości Top Gun?

Pete „Maverick” Mitchell powrócił i nadal odczuwa potrzebę szybkości. Jego szefowie mają go na swojej linii ognia, ale pozostaje najlepszym pilotem testowym marynarki wojennej i cieszy się szacunkiem swoich latających kolegów.

Wysadzenie irańskiej fabryki wzbogacania uranu wydaje się niemożliwe do wykonania, a Maverick zostaje wysłany, aby przeszkolić elitarny zespół absolwentów do tego zadania.

Spodziewaj się zapierających dech w piersiach pokazów akrobacyjnych, które, sądząc po krytykach, i nie do końca zaskakujące, przewyższają te z oryginału.

Geoffrey Macnab, pisząc w i powiedział, że „fotografie lotnicze są tak spektakularne, jak można by się spodziewać”.

Tom Cruise w scenie z Top Gun: Maverick (Zdjęcie: Paramount Pictures przez AP)

Kontynuacja, dodaje, „przeciwstawia się cynizmowi i potwierdza status Toma Cruise’a jako „lidera misji” Hollywood, jeśli chodzi o przeboje kinowe”.

Ostateczny termin Hollywood pochwalił film, mówiąc, że „przewyższa oryginał pod każdym względem, jaki można sobie wyobrazić”, dodając, że jest „przykładem hollywoodzkiego kręcenia filmów w zenicie”.

Oryginalny Top Gun został wydany 16 maja 1986 roku i stał się jednym z najsłynniejszych filmów lat 80-tych.

W 2015 roku Biblioteka Kongresu Stanów Zjednoczonych wybrała film do zachowania w National Film Registry, uznając go za „znaczący kulturowo, historycznie lub estetycznie”.

Czy latanie jest prawdziwe?

Cruise jest dobrze znany z robienia własnych wyczynów kaskaderskich i zbudował tę reputację przez dziesięciolecia filmów akcji, takich jak Niewykonalna misja oraz Jack Reacher kino.

„Ludzie prosili o kontynuację przez dziesięciolecia” – powiedział Cruise serwisowi PA News. „Od samego początku powiedziałem do studia: „Jeśli kiedykolwiek mam to zabawić, kręcimy praktycznie wszystko. Jestem w tym F/A-18, kropka.

Obsada Mavericka przeszła poważne szkolenie w zakresie radzenia sobie w powietrzu, co oznacza, że ​​materiał, który widzisz, jest w rzeczywistości prawdziwy, a nie CGI.

Kurs został opracowany przez Cruise, spóźniony o trzy miesiące i obejmował naukę podwodnej ewakuacji, lotnictwa i samego lotu.

Byli również przygotowani na ciśnienie dynamiczne siły przeciążenia.

Zaczęli od samolotów jednosilnikowych, przeszli do zaprojektowanego w Czechach samolotu szkolno-treningowego Aero L-39 Albatros, a następnie F-18 Super Hornet.

Miles Teller, który gra „Koguta”, syna „Gęsi” z oryginalnego filmu, wyjaśnił: „Trenowaliśmy się do tego przez długi czas, Tom miał nas w programie lotów przez kilka miesięcy, zanim zaczęliśmy kręcić.

„Ale to nigdy nie było coś, z czym naprawdę czułeś się bardzo komfortowo, przynajmniej dla mnie. To było coś, co za każdym razem, gdy wchodziłem na górę, naprawdę mnie testowało i czułem, że prawie za każdym razem chcę rzygać”.

Zespół nauczył się także obsługiwać kamery i kinematografię, ponieważ zasadniczo filmowali się tam.

Ale czy faktycznie kontrolowali samolot?

Pomimo tego szkolenia marynarka wojenna nalegała na wyszkolenie oficerów za sterami F-18 Super Hornet, który jest wart 56 milionów funtów.

Glen Roberts, szef biura mediów rozrywkowych Pentagonu, powiedział, że rozporządzenie zabrania personelowi niewojskowemu kontrolowania aktywów Departamentu Obrony innych niż broń strzelecka w scenariuszach szkoleniowych.

Zamiast tego aktorzy jechali za pilotami F/A-18, a zewnętrzne ujęcia to wyszkoleni piloci marynarki wojennej.

Cruise, który jest licencjonowanym pilotem od 1994 roku, latał myśliwcem śmigłowym P-51 i kilkoma helikopterami na potrzeby filmu.

Samoloty lotniskowce i bazy wojskowe to także realne lokacje.

Kto jeszcze występuje w Top Gun: Maverick?

W obsadzie znalazły się:

  • Tom Cruise jako kapitan Peter „Maverick” Mitchell, pilot testowy
  • Miles Teller jako porucznik Bradley „Kogut” Bradshaw
  • Jennifer Connelly jako Penelope „Penny” Benjamin
  • Val Kilmer jako porucznik Tom „Iceman” Kazansky
  • Jon Hamm jako wiceadmirał Beau „Cyclone” Simpson
  • Ed Harris kontradmirał Chester „Młot” Cain

Film wyreżyserował Joseph Kosinski, a scenariusz napisali Ehren Kruger, Eric Warren Singer i wieloletni współpracownik Cruise’a, Christopher McQuarrie.

Top Gun: Maverick jest dedykowana reżyserowi oryginału Top GunTony Scott, który zmarł w 2012 roku.

Lady Gaga jest współautorem Trzymaj mój Rękagłówna piosenka do ścieżki dźwiękowej sequela.

Ci, którzy pamiętają oryginał Top Gun przypomni sobie, że jego wielki hit był piosenką Berlina Zapierasz mi dech w piersi. Zdobył Oscara za najlepszą oryginalną piosenkę.

Kiedy jest Top Gun: Maverick wydany?

Film ma wejść do kin w Wielkiej Brytanii 27 maja.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button