Aktualności

Czy Ukraina będzie gospodarzem Eurowizji 2023? Gdzie może się odbyć kolejny Konkurs Piosenki, jeśli Kałusz Orkiestra wygra finał w 2022 roku?

Finał Konkursu Piosenki Eurowizji 2022 odbędzie się w najbliższą sobotę we włoskim Turynie, a Ukraina jest zdecydowanym faworytem do zwycięstwa.

Orkiestra Kałusza otrzymała specjalne pozwolenie na wyjazd z kraju na czas trwania konkursu i oczekuje się, że będzie to szczególnie mocne w głosowaniu publicznym.

Ale jeśli odniosą zwycięstwo, trwająca wojna Ukrainy z Rosją po inwazji Putina pod koniec lutego stawia pytanie, kto będzie gospodarzem przyszłorocznych zawodów, w niepewność – oto wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak wybierany jest gospodarz Eurowizji?

Tradycyjnie już kraj, który zwyciężył w poprzednim Konkursie Piosenki Eurowizji, ma zaszczyt goszczenia kolejnego – Turin zostaje tegorocznym miastem gospodarzem, ponieważ Włoch Måneskin wygrał w 2021 roku z „Zitti e buoni”.

Istnieją dodatkowe wymagania, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze miasta-gospodarza.

Dyrektor wykonawczy konkursu piosenki, Jon Ola Sand, powiedział: „Wybór miasta gospodarza jest jedną z najważniejszych decyzji, jakie należy podjąć, jeśli chodzi o Konkurs Piosenki Eurowizji.

„Wszystko musi być dokładnie przeanalizowane, nie chodzi tylko raz czy dwa razy o rozmowę z miastem, trzeba usiąść i negocjować w najdrobniejszych szczegółach”.

Obiekt powinien pomieścić około 10 000 widzów, a miasto powinno znajdować się w pobliżu międzynarodowego lotniska, z bazą hotelową dla 2 000 delegatów, akredytowanych dziennikarzy i widzów.

Czy Ukraina będzie gospodarzem Eurowizji 2023, jeśli wygra Kałusz Orkiestra?

Orkiestra Kałusza jest przytłaczającymi faworytami Konkursu Piosenki 2022 i ma wskazówkę, że zdominuje głosowanie publiczne przed takimi graczami jak Wielka Brytania i Szwecja.

Gdyby tak się stało, to zgodnie z tradycją Ukraina byłaby gotowa do organizacji Eurowizji 2023.

Mówię do i z Turynu raper Kałusz Orchestra Oleh Psiuk powiedział, że jest pewien, że w przypadku zwycięstwa Ukrainy „Eurowizja w przyszłym roku [will be] w wolnym domu i odbudowanej i odbudowanej i szczęśliwej Ukrainie”.

Jednak biorąc pod uwagę, że sytuacja polityczna w kraju jest oczywiście niepewna, może to nie być możliwe.

Jeśli Ukraina nie może być gospodarzem, to uważa się, że gospodarzem wydarzenia byłby jeden z „wielkiej piątki” krajów Eurowizji – Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania i Wielka Brytania.

„Cóż, tak, to prawda, że ​​Wielka Brytania bardzo nas wspiera. Ogromna wdzięczność dla Wielkiej Brytanii od wszystkich mieszkańców tego kraju dla Ciebie” – powiedział Psiuk na sugestię Wielkiej Brytanii, która jest gospodarzem konkursu.

„Wielu Ukraińców wyraża również ogromną wdzięczność dla twojego kraju”.

Hiszpania, jedna z „wielkiej piątki”, podobno zaproponowała organizację Konkursu Piosenki 2023 w przypadku zwycięstwa Ukrainy, z El Poufne stwierdzając, że nadawca RTVE spotkał się z Europejską Unią Nadawców w celu omówienia oferty.

W innych doniesieniach stwierdzono, że burmistrz Sztokholmu również zaoferował organizację imprezy w imieniu Ukrainy, m.in Aftonbladet donosząc, że Anna König Jerlmyr skontaktowała się z ambasadorem Ukrainy w Szwecji. Sztokholm jest miastem partnerskim ze stolicą Ukrainy, Kijowem.

W kilku przypadkach zwycięzca z poprzedniego roku nie był gospodarzem Konkursu Piosenki Eurowizji, zwykle ze względu na koszty organizacji imprezy.

Wielka Brytania czterokrotnie awansowała jako zastępca gospodarza, a Holandia dwukrotnie pełniła tę rolę.

Gdyby Australia wygrała Eurowizję, nie byłaby gospodarzem imprezy na półkuli południowej, a zamiast tego musiałaby wyznaczyć kraj współgospodarza z Europy.

Kim jest Orkiestra Kałusza?

Kałusz Orchestra to eklektyczny zespół – w skład którego wchodzą raper Psiuk, multiinstrumentalista Ihor Didenchuk, tancerz Vlad Kurochka, sopilka Vitalii Duzhyk oraz wokaliści Tymofii Muzychuk i Oleksandr Slobodianyk.

Łączą tradycyjną ukraińską muzykę ludową z nowoczesnym rapem i hip-hopem, tworząc niepowtarzalne brzmienie.

Psiuk powiedział i że reprezentowanie światu swojego rozdartego wojną kraju będzie najważniejszym momentem w jego życiu.

„Jeśli wygram, będę miał wrażenie, że zrobiłem wszystko, co możliwe dla mojego kraju” – powiedział raper.

Dodał: „Dla Ukrainy jest to zdecydowanie najważniejszy rok w Eurowizji, bo naprawdę musimy wszystkim zadeklarować, że nasza kultura istnieje. Że ta kultura żyje i jest na swój sposób wyjątkowa”.

Pięciu mężczyzn tworzących zespół otrzymało specjalne tymczasowe zezwolenie na opuszczenie Ukrainy, co obecnie wymaga, aby wszyscy mężczyźni w wieku od 18 do 60 lat pozostawali w kraju. Muszą wrócić na ojczyznę do poniedziałku 16 maja.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button