Aktualności

Czy w mojej okolicy będzie zakaz węży? Części Anglii zagrożone nowymi przepisami w związku z niedoborem wody

Zakazy węży są w drodze dla większej liczby obszarów w Anglii, w tym Londynu, ponieważ suche warunki wyczerpują zbiorniki i zwiększają presję na firmy wodociągowe, aby utrzymać dostawy.

W środę South East Water ogłosiło zakaz używania węży i ​​spryskiwaczy dla Kent i Sussex od przyszłego piątku.

Zakaz, który zacznie obowiązywać od 12 sierpnia i zabroni ponad dwóm milionom ludzi podlewania ogrodu lub mycia samochodu wężem, pojawia się, gdy Anglia czeka najsuchszy lipiec od 1935 roku.

Części południa i wschodu znalazły się w stanie „długotrwałej suszy”, krok przed suszą.

Mieszkańcy Hampshire i Isle of Wight podlegają zakazowi prowadzenia węży od tego piątku. Zarządzająca firma Southern Water utrzymuje, że nie rozszerzy zakazu na inne obszary, które obsługuje.

Gdzie w następnej kolejności moglibyśmy zobaczyć zakazy węży?

Zakazy węży mogą być nieuchronne dla londyńczyków, mieszkańców doliny Tamizy i części Yorkshire.

Thames Water, firma odpowiedzialna za części Londynu i Tamizy, powiedziała, że ​​ograniczenia w zużyciu wody są możliwe, ponieważ zbiorniki spadają poniżej średniej w suchą, upalną pogodę.

„Wiemy, że woda, którą przechowujemy w naszych zbiornikach, będzie się nadal zmniejszać, więc jeśli w nadchodzących miesiącach nie otrzymamy opadów około lub powyżej średniej, zwiększy to presję na nasze zasoby i może rzeczywiście spowodować potrzebę dalszych środków oszczędzania wody w tym ograniczenia” – powiedział rzecznik Thames Water.

Firmy wodociągowe zmagają się z presją, gdy przedłużający się okres suszy uderza w Anglię (zdjęcie Getty)

Firma pracuje nad swoim planem dotyczącym suszy, a ograniczenia są kolejnym krokiem po kampanii społecznej, która już się rozpoczęła.

Zakazy używania węży są uzależnione od tego, czy ludzie mogą oszczędzać wodę, a firma radzi ludziom, aby używali konewek, brali krótsze prysznice i zakręcali krany już teraz.

„Czas (czasowego zakazu użytkowania) będzie zależał od ilości wody zużywanej przez naszych klientów, która determinuje szybkość, z jaką zmniejsza się pojemność zbiornika oraz wielkość przepływu w rzekach, która określa, ile wody możemy zabrać do uzupełnij je.”

Yorkshire Water powiedział również, że zakaz węży lub ubieganie się o nakazy suszy jest jednym ze środków, które może zastosować, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Yorkshire doświadczyło szczególnie suchego lata, powiedział rzecznik Yorkshire Water, a zbiorniki i rzeki odczuły skutki.

„Poziomy zbiorników wynoszą obecnie około 51 procent – ​​spadły o 2 procent w ciągu ostatniego tygodnia pomimo opadów deszczu, które mieliśmy w Yorkshire”.

Firma zachęcała również mieszkańców do oszczędzania wody tam, gdzie się da.

„Pracujemy przez całą dobę, aby przenieść wodę w naszej sieci rur, aby utrzymać płynność kranów i robimy wszystko, aby oszczędzać wodę tam, gdzie możemy”.

Które firmy raczej nie wprowadzą zakazu węży?

Firmy wodociągowe w północno-zachodniej i północno-wschodniej Anglii, United Utilities i Northumbrian Water twierdzą, że nie planują ograniczeń na swoich obszarach.

Rzecznik Northumbrian Water powiedział, że obszar, który służył, został poddany długotrwałej suchej pogodzie, ale „nie przewiduje potrzeby żadnych ograniczeń”.

LONDYN, WIELKA BRYTANIA - 03 sierpnia: Na tej ilustracji na zdjęciu wąż służy do podlewania ogrodu 03 sierpnia 2022 r. w Londynie, Wielka Brytania.  Zakazy Hosepipe zostały wydane w niektórych częściach południa, w tym w Hampshire, która wchodzi w życie od 5 sierpnia, i Kent, która wchodzi w życie 12 sierpnia.  (Zdjęcie: Dan Kitwood/Getty Images)
Wiele firm radzi ludziom, aby używali konewki zamiast węża, aby uniknąć ograniczeń. (Źródło zdjęcia: Dan Kitwood/Getty)

Severn Trent, który obejmuje obszary od Kanału Bristolskiego po Humber i od środkowej Walii po East Midlands, twierdzi, że opady w tym regionie osiągnęły zaledwie 67 procent normalnego poziomu.

„Jednakże w naszym regionie nie było zakazu prowadzenia węży od ponad 27 lat (od 1995 r.) i jak co roku nadal ściśle monitorujemy poziom w zbiornikach i zapotrzebowanie na wodę” – powiedział rzecznik.

Affinity Water, która obejmuje swoim klientom części Londynu, Dover, Buckinghamshire i Kent, oraz Wessex Water, która obejmuje Dorset, Somerset i Wiltshire, również poinformowały, że nie planują teraz nakładania zakazów.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button