Rozrywka

Dakota Johnson nosił męską bieliznę podczas kręcenia filmu „Perswazja”

Podstępny uśmiech Dakoty Johnson w Netflixie Perswazja może wiązać się z czymś więcej niż tylko sprytnym, przełamującym czwartą ścianę dialogiem jej bohaterki, Anne Elliot. W niedawnym wywiadzie Perswazja projektantka kostiumów, Marianne Agertoft, zdradza tajemnicę wspaniałych kostiumów Johnsona z czasów Regency — a raczej tego, co kryje się pod nimi.

” src=”https://www.youtube.com/embed/Fz7HmgPJQak?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

Rola Dakoty Johnson w „Perswazji” Netflixa

Wiele Netflixa Perswazja opiera się na tradycji, ale zawiera nieco zaskakujące zawijasy. Na przykład film pozostaje mocno zakorzeniony w angielskiej epoce regencji, podobnie jak oryginalne dzieło Austen. Jednak plany filmowe odrywają się od oczekiwanej bladej palety tamtych czasów, oferując zamiast tego bogate, żywe tony klejnotów.

Podobnie garderoba Anne składa się z odpowiednich sukienek z epoki z rozkloszowanymi kołnierzami, nawiązującymi do stylu rozsławionego przez rockmankę Patti Smith.

Zadziorna wersja Netflix bohaterki Austen często tupa w butach podobnych do popularnych dziś butów bojowych. Biorąc pod uwagę te akcenty, nie powinno dziwić, że dokonano niekonwencjonalnych wyborów również w odniesieniu do bielizny Elliota.

Perswazja gwiazda Dakota Johnson | Dimitrios Kambouris/WireImage

W wywiadzie dla Vogue Agertoft mówi: „Zdecydowaliśmy, że Anne będzie nosić męską bieliznę, ponieważ kobiety w tym czasie tak naprawdę nie miały bielizny”. Agertoft kontynuuje, mówiąc, że wybór był „inspirowany bielizną, którą mężczyźni nosiliby w wojsku, a Dakota czuł się w niej naprawdę jak w domu”.

Dla tych, którzy nie są zaznajomieni z męską bielizną z początku XIX wieku, The Conversation stwierdza, że ​​bielizna tamtych czasów była „rozgałęzionymi szufladami z osobnymi nogawkami – luźnym typem spodni do kolan zawieszonych w pasie”. Tego typu szuflady były również pozbawione krocza, co „ułatwiło sobie wyręczenie się”.

Później, około połowy stulecia, wprowadzono szuflady dla kobiet z zamkniętym krokiem. Na początku XX wieku ubiór kobiecy obejmował kilka rodzajów bielizny.

Bielizny dylemat Dakoty Johnson z „Pięćdziesięciu odcieni” franczyzowa

Znany z niej Pięćdziesiąt odcieni rola, przedstawienie przez Johnsona Anastasii Steele często pozostawiało niewiele wyobraźni. W niedawnym wywiadzie Johnson ujawniła, że ​​musi przykleić bieliznę (w tym przypadku stringi bez ramiączek – czy to prawda?) do jej ciała.

„Miałam takie stringi bez ramiączek, które miały na sobie klej”, mówi Johnson, „To nie klej, ale jest lepki…”. Jednak aktorka mówi, że nawet to nie wystarczyło. „…klej zużyłby się, więc wtedy przykleili go do mojego ciała, aby nie odpadł”.

Johnson’s nosiła dwie warstwy pseudo-bielizny, a jej kolega Jamie Dornan również założył coś w rodzaju okrycia. Mówi jednak, że intymne sceny z Pięćdziesiąt odcieni szarości, Ciemniejszy o pięćdziesiąt cieni, oraz Pięćdziesiąt uwolnionych odcieni nigdy nie było łatwiej: „Nie, nigdy nie jest łatwo. To nie jest zwyczajne i nie jest zabawne. To nigdy nie było łatwe”.

Bielizna Dakota Johnson w filmie „The Nowhere Inn”

„src=”https://www.youtube.com/embed/cCkvHS3YkSk?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

Po ostatniej odsłonie Pięćdziesiąt odcieni franczyzowa (Pięćdziesiąt uwolnionych odcieni) w 2018 roku aktor zagrał epizod w latach 2020 Zajazd Nigdzie. Film opowiada o Annie Clark (aka St. Vincent) w podróży tożsamości, w tym krótkiej scenie z Johnsonem. W scenie ponownie pojawia się Johnson w bieliźnie – tym razem w wyszukanej bieliźnie inspirowanej szelkami.

Nie trzeba dodawać że, PerswazjaBielizna 's była prawdopodobnie pożądaną zmianą dla Johnsona. Jednak Agertoft zauważa, że ​​Johnson musiał nosić kilka rodzajów okropnie niewygodnych gorsetów tamtej epoki.

POWIĄZANE: Dakota Johnson używa wibratora na twarzy

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button