Rozrywka

Dave Grohl powiedział, że Taylor Hawkins zdegradował się, dołączając do Foo Fighters

Frontman Foo Fighters Dave Grohl i perkusista Taylor Hawkins wiedzieli, że natychmiast chcą się zaprzyjaźnić. Podczas pierwszego spotkania połączyli się jak dawno zagubieni bracia. Potem wpadali na siebie na trasie koncertowej. To było tak, jakby los przypominał im, że będą świetnymi kolegami z zespołu.

Jednak nie mieli pojęcia, że ​​pewnego dnia będą razem tworzyć muzykę.

Taylor Hawkins i Dave Grohl | Paul Archuleta/FilmMagic

Dave Grohl i Taylor Hawkins połączyli się podczas pierwszego spotkania

W 1995 roku Hawkins została perkusistką koncertową Alanis Morissette podczas jej 18-miesięcznego supportu Can’t Not tour. Postrzępiona mała pigułka.

„To była świetna zabawa” — powiedział Kerrang Hawkins. „Ta trasa była wyjątkowa i jestem jej bardzo wdzięczna. Dała mi dużo miejsca na robienie tego, co chciałem.” To było doświadczenie zmieniające życie dla Hawkinsa. Co więcej, trasa koncertowa z jednym z najsłynniejszych artystów pozwoliła ostatecznie Hawkinsowi skrzyżować się z Grohlem.

Kiedy się spotkali, muzycy poczuli więź między nimi. Dla Morissette było więc oczywiste, że Hawkins w pewnym momencie opuści ją, by dołączyć do Foo Fighters.

„Spotkałem na tym Dave’a [US radio station] Świąteczny program K-Rock, ponieważ Foo Fighters byli w drodze na górę, a Alanis Morrissette był w tym momencie przez pieprzoną stratosferę” – powiedział Hawkins NME. „Ja i Dave wyglądaliśmy po prostu jak dawno zagubieni bracia w dziwny sposób. Mieliśmy podobny klimat i nie wiem dlaczego.

„I rzeczywiście, kiedy się spotkaliśmy, po prostu pomyśleliśmy: „Jesteśmy braćmi z innej matki!” To było natychmiastowe – tak bardzo, że Alanis Morrisette właśnie powiedział: „Co zamierzasz zrobić, gdy Dave poprosi cię o bycie perkusistą w Foo Fighters?”

” src=”https://www.youtube.com/embed/nLfjIsMGSBw?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

POWIĄZANE: Komentarze księcia na temat okładki „Darling Nikki” Foo Fighters zostały błędnie zacytowane, twierdzi, że jego były asystent

Grohl powiedział, że Hawkins zdegradował się, dołączając do Foo Fighters

W 1997 roku odszedł perkusista Foo Fighters. Hawkins usłyszał wiadomości w radiu. Więc natychmiast zadzwonił do Grohla.

„Tak naprawdę nigdy nie sądziłem, że nastąpi otwarcie” – powiedział Hawkins Entertainment Weekly. „Nigdy. Nie zawsze uważałem, że jestem odpowiednim perkusistą. Ale tak bardzo kochałem muzykę. W tamtym czasie wiedziałem, że Alanis prawdopodobnie myślał o pójściem w nieco mniej agresywnym kierunku, zwłaszcza o sposobie, w jaki graliśmy na żywo.

„Słyszałem, że perkusista Foo Fighters odszedł i szukają, więc zadzwoniłem do przyjaciela, który znał Dave’a; to było przed telefonami komórkowymi. Dostałem jego numer i powiedziałem: „Hej, słyszałem, że nie macie teraz perkusisty”. A Dave powiedział: „Tak. Masz jakieś dobre rekomendacje? A ja na to: „A co ze mną, ty *****? [Laughs]”.

Jednak gotowość Hawkinsa do przyłączenia się zaskoczyła Grohla. Hawkins był perkusistą Morissette’a. Dlaczego miałby dołączyć do Foo Fighters, którzy nie byli tak sławni jak piosenkarz?

„Myślałem, że nigdy nie opuści zespołu Alanis” – dodał Grohl. „W tym czasie pakowali stadiony na całym świecie. I co, zamierza wskoczyć do naszej czerwonej furgonetki Dodge’a i znowu zagrać w pieprzony Viper Room?

Grohl powiedział Radio X: „Taylor grał z Alanisem Morissette, który sprzedawał stadiony na całym świecie. Wyobrażałem sobie, że granie na perkusji w Foo Fighters będzie uważane za degradację. Więc grają na stadionach wszędzie, dlaczego, do cholery, miałby chcieć dołączyć do naszego zespołu, który grał w Astoria we wtorkowy wieczór? Dlatego zapytałem, czy kogoś zna.

Hawkins chciał być w zespole rockowym z Grohlem, jego bratem z innej matki.

„src=”https://www.youtube.com/embed/RCiWWXwPoGw?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

POWIĄZANE: Dlaczego Taylor Hawkins był obciążony idealną grą podczas pokazów Foo Fighters

Przesłuchanie perkusisty trwało kilka minut

Hawkins powiedział Radiu X, że miał tę pracę, zanim usiadł za perkusją na przesłuchanie do Grohla. Frontman wysłał ostatni album Hawkins Foo Fighters i poszedł zobaczyć grę Hawkinsa. Dopiero po kilku minutach Grohl uświadomił sobie, że to bez sensu. Wiedział, że chce Hawkinsa w zespole.

„Usiadł i grał przez trzy sekundy, a kiedy po raz pierwszy uderzył w werbel, wiedziałem o tym” – powiedział Grohl Entertainment Weekly. „Pomyślałem:„ To wszystko, czego potrzebuję, żeby kurwa usłyszeć. Kocham cię jako osobę. Właśnie uszkodziłeś mi słuch na resztę mojego życia w trzy sekundy. Musisz być w zespole”.

Pomimo tego, że bycie perkusistą jednego z najlepszych perkusistów lat 90. było onieśmielające, Hawkins wiedział, że chce być w zespole ze względu na jego związek z Grohlem. To także ich związek sprawił, że Grohl chciał Hawkinsa w zespole.

Grohl powiedział NME: „Nie ma czegoś takiego jak przesłuchanie muzyczne, aby dołączyć do Foo Fighters. To znacznie bardziej emocjonalna, osobista sprawa. Mógłbyś być najlepszym perkusistą na świecie, ale nigdy nie byłbyś w tym zespole, gdybyś nie pasował.

„Kiedy poznałem Taylora, zajęło nam dwie i pół minuty, zanim zostaliśmy najlepszymi przyjaciółmi. To dopiero co się stało. Tak jest w życiu, bez względu na to, czy jest to najlepszy przyjaciel, kochanek, czy ktoś, kogo znasz, będziesz nosił do końca życia.

„Kiedy dołączył do zespołu, jego bębnienie było najmniej ważnym czynnikiem – po prostu pomyślałem, że chcę podróżować po świecie z tym facetem, chcę wskoczyć na scenę i pić piwo z tą osobą. To było moje największe zmartwienie.

Grohl początkowo wątpił, czy Hawkins chce dołączyć, ale Hawkins udowodnił, że się myli. Oboje chcieli ze sobą pracować. Teraz, po śmierci Hawkinsa, Grohl zastanawia się, jak kontynuować bez swojego najlepszego przyjaciela.

POWIĄZANE: Taylor Hawkins prawie zrezygnował z Foo Fighters podczas nagrywania „Nie ma nic do stracenia”: „Miałem tak złą gorączkę czerwonych świateł”

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button