Aktualności

Denny Hamlin ujawnia, że ​​Ty Gibbs nie był pierwszym wyborem, który zastąpi Kurta Buscha, i przyznaje, że proces decyzyjny był „kompletnym klastrem***”

Ty Gibbs zrobił wrażenie w swoich pierwszych dwóch wyścigach Cup Series, zastępując Kurta Buscha, zdobywając kilka miejsc w pierwszej 20 na Pocono i Indy Road Course w samochodzie wyścigowym 23XI. W tym tygodniu podczas wywiadu Denny Hamlin powiedział, że miło było widzieć Gibbsa dobrze jadącego samochodem nr 45, ale szczerze przyznał, że 19-letni wnuk Joe Gibbsa nigdy nie był częścią pierwotnego planu. Współwłaściciel zespołu ujawnił, że ktoś inny został dopasowany, przygotowany i gotowy do zastąpienia rannego Buscha, ale zmiana planów w ostatniej chwili umieściła niedoświadczonego kierowcę na siedzeniu.

Ty Gibbs wymieniony jako następca Kurta Buscha

Ty Gibbs walczył z Noah Gragsonem i zajął drugie miejsce w wyścigu Xfinity Series w Pocono kilka tygodni temu i myślał, że na weekend skończył. Jednak sytuacja nagle się zmieniła i otrzymał telefon, że będzie zastępował Kurta Buscha, który siedział z powodu objawów przypominających wstrząśnienie mózgu po ciężkim uderzeniu w kwalifikacjach dzień wcześniej.

Pomimo wysokiego poziomu sukcesu Gibbsa w Xfinity, nikt nie oczekiwał wiele po młodym kierowcy tylko dlatego, że nie przejechał jeszcze ani jednego okrążenia w bolidzie Next Gen. Zmienił zdanie w Pocono, nie tylko pokonując czysty wyścig, ale także zajmując 16 miejsce.

Ponieważ Busch nie otrzymał pozwolenia medycznego przez drugi tydzień, Gibbs został ponownie umieszczony na torze Indianapolis Road Course. Po raz kolejny okazał się bardziej niż zdolny, zajmując 17. miejsce.

Według Denny’ego Hamlina, Ty Gibbs nie był pierwszym wyborem

Podczas wywiadu w tym tygodniu na Drzwi Zderzak Wyczyść Podcast Denny Hamlin mówił o weekendowym wyścigu w Indy i został zapytany o proces wyboru Gibbsa jako zastępcy Buscha. Trzykrotny zwycięzca Daytona 500 otwarcie przyznał, że proces decyzyjny był chaotyczny.

„To był kompletny klaster***” – powiedział Hamlin. „Nie wiedzieliśmy, co robimy. Musieliśmy zmieniać plan trzy razy w nocy przed wyścigiem, ponieważ mieliśmy protokoły, aby umieścić Johna Huntera (Nemechek). Planowaliśmy dla Johna Huntera w styczniu. Zamontowaliśmy go w samochodzie. Mieliśmy jego wkładkę, jak bardzo trzeba go podnieść, pedały. Mieliśmy wszystkie nasze presety.

„Potem, gdy to się dzieje, rozmawiam z Joe, mówię mu, co się dzieje, a potem oczywiście, czy powinniśmy umieścić Ty w samochodzie, pojawia się pytanie. Po prostu chodzimy tam iz powrotem, tam iz powrotem. Musiałem powiedzieć ludziom na torze — „Dobra, taki jest plan” — trzy różne razy i za każdym razem było trzech różnych kierowców. To było bardzo późno, w ostatniej chwili i po prostu pomyśleliśmy, że Ty potrzebuje trochę czasu na miejsce.

Co stanie się z Gibbsem w przyszłości?

Ty Gibbs przygotowuje się do treningu do wyścigu NASCAR Cup Series Verizon 200 w Brickyard 30 lipca 2022 r. na torze Indianapolis Motor Speedway Road. | Zdjęcie: Michael Allio/Icon Sportswire za pośrednictwem Getty Images

Przyznanie Hamlina, że ​​miejsce było początkowo przeznaczone dla Johna Huntera Nemecheka, pokazuje, że Gibbs nie był nawet brany pod uwagę na początku sezonu. Jednak wraz z jego ciągłym sukcesem w drugim sezonie, w tym czterema zwycięstwami, wszystko się oczywiście zmieniło.

Na pytanie, czy Gibbs jest gotowy na wyścigi pucharowe, kierowca Joe Gibbs Racing po raz kolejny szczerze odpowiedział.

— To znaczy, jedyny sposób, w jaki się nauczy, to ogień — powiedział Hamlin. „Myślę, że im dłużej czekasz, tym bardziej jesteś za nami. W bolidzie Generacji 6 mieliśmy ten sam podstawowy bolid na tych samych torach przez dekadę. Nowicjusz nie miał szansy wejść i pokonać nas, weteranów, którzy od lat ścigaliśmy się tym samym samochodem na tym samym torze. Po prostu mieliśmy za dużo notatek. Oczywiście jestem w tym sporcie od dawna, nie mógłbym ominąć toru szosowego Indy, gdybym musiał wczoraj.

– Będzie ciężko. Przez kilka lat będzie ciężko i staram się powiedzieć Ty, że „Stary, ogrodzenie między Xfinity a Cup jest naprawdę wysokie. Ci faceci się tutaj nie pieprzą. Omijasz jeden zakręt, różnica między dziesiątym a 25. miejscem w kwalifikacjach. Xfinity Series masz zamiar cofnąć się do dwunastego. To będzie projekt. To na pewno trochę potrwa, ale sądzę, że najlepszym sposobem jest próba ognia.

Opierając się na słowach Hamlina, Gibbs może nie być „gotowy”, ale wyniki jego pierwszych dwóch wyścigów w Pucharze są więcej niż wystarczające, aby sugerować, że powinien przynajmniej mieć szansę. Pytanie brzmi, czy będzie to w samochodzie nr 45 Buscha, jeśli zdecyduje się przejść na emeryturę, czy potencjalnie w samochodzie jego brata Kyle’a, jeśli JGR nie przeniesie go na następny sezon.

Polub Sportscasting na Facebooku. Śledź nas na Twitterze @kasa_kasa i zasubskrybuj nasz kanał YouTube.

POWIĄZANE: Christopher Bell pokazuje, że nie jest zadowolony z wyścigów Joe Gibbsa i kolegi z zespołu Denny’ego Hamlina przez kilka słonych ruchów w Atlancie

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button