Rozrywka

„Diabeł w Białym Mieście”: Prawdziwa historia serialu telewizyjnego Keanu Reevesa wyprodukowanego przez Leonardo DiCaprio

Keanu Reeves ma zagrać w telewizyjnej adaptacji „Diabeł w Białym Mieście” Erika Larsona, bestsellerowego thrillera non-fiction o mordercy, doktorze HH Holmesie, oraz na Wystawie Światowej w Chicago w 1893 roku. Gwiazda „Matrixa”, która jest również producentem wykonawczym, zagra rolę architekta Daniela H Burnhama w serialu, który ma się ukazać w 2024 roku z ośmioma odcinkami w Hulu.

REKLAMA

Według Giant Freaking Robot, producentem wykonawczym serialu są również Martin Scorsese, Rick Yorn, Leonardo DiCaprio, Jennifer Davisson, Stacey Sher, Sam Shaw, Todd Field i Mark Lafferty. Stacey jest również na pokładzie jako scenarzysta i showrunner, podczas gdy Todd jest teraz na pokładzie, aby reżyserować serial. Potwierdzono, że rolę architekta wcieli 57-letni Keanu; jednak inna główna rola seryjnego mordercy HH Holmesa nie została jeszcze obsadzona.

REKLAMA

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy „Wąż” jest oparty na prawdziwej historii? Wewnątrz mrożącej krew w żyłach sagi Charlesa Sobhraja znanego jako „Zabójca bikini”

Czy Brian Laundrie to seryjny morderca? Dziwna teoria wybucha po odkryciu ciał

REKLAMA

Prawdziwa historia seryjnego mordercy Dr HH Holmes

HH Holmes urodził się jako Herman Webster Mudgett w New Hampshire w 1861 roku. Po ukończeniu szkoły średniej w wieku 16 lat zmienił nazwisko na Henry Howard Holmes, a później stał się znany jako HH Holmes.

Studiował medycynę w małej szkole w Vermont, zanim został przyjęty do University of Michigan Medical School. Według Britannicy przeniósł się do Chicago w 1886 roku i podjął pracę jako aptekarz pod nazwiskiem dr HH Holmes. I wkrótce zaczął zabijać ludzi w celu zdobycia ich własności. Dom, który dla siebie zbudował, znany jako „Zamek Morderców”, był wyposażony w tajne przejścia, zapadnie, dźwiękoszczelne pomieszczenia, drzwi, które można było zamknąć z zewnątrz, dysze gazowe do duszenia ofiar i piec do kremacji zwłok. Po zakończeniu budowy w 1891 roku umieszczał ogłoszenia w gazetach oferujących pracę dla młodych kobiet i przedstawiał je jako miejsce zakwaterowania, według Muzeum Kryminalnego.

REKLAMA

Zgodnie z lokalizacją Muzeum Kryminalnego na pierwszym piętrze znajdowało się kilka sklepów, na pozostałych dwóch wyższych piętrach znajdowało się jego biuro i ponad 100 pokoi, które służyły jako pomieszczenia mieszkalne. Wszyscy pracownicy Holmesa, goście hotelowi, narzeczeni i żony musieli posiadać polisy ubezpieczeniowe na życie.

W 1893 został aresztowany za oszustwo ubezpieczeniowe po wybuchu pożaru w jego domu, ale wkrótce został zwolniony. Po tym nastąpiło oszukanie firmy ubezpieczeniowej wraz z jego współpracownikiem, Benem Pitezlem, przez sfingowanie śmierci Bena. Wkrótce otrzymali 10 000 dolarów, pojechali do Kolorado, Missouri, Nowego Jorku, Pensylwanii, Tennessee i Teksasu, gdzie popełnili inne oszustwa. Zostało to jednak zawiadomione przez badaczy ubezpieczeniowych. Wracając do Missouri, został aresztowany za oszustwo i na krótki czas osadzony w więzieniu w St Louis. Po zwolnieniu udał się do Filadelfii i zabił Pitezela. Holmes twierdził, że zabił co najmniej 27 osób, z których większość zwabił, by zbudować swój zamek. I wreszcie w maju 1896 roku został powieszony.

REKLAMA

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button