Rozrywka

Diagnoza stwardnienia rozsianego i podróż Selmy Blair

Disney Plus

31. sezon „Dancing With the Stars” wita Selmę Blair w swojej obsadzie. U 50-letniej aktorki zdiagnozowano stwardnienie rozsiane w 2018 roku i powiedziała w kilku wywiadach przed pokazem, że jest „podekscytowana” i „ożywiona” tym nowym wyzwaniem.

Oto, co musisz wiedzieć o podróży zdrowotnej Blaira:

Blair ujawniła swoją diagnozę stwardnienia rozsianego w emocjonalnym poście na Instagramie

Blair ujawniła swoją diagnozę w poście na Instagramie w swoim programie Netflix „Another Life”, w którym Blair zagrała Harper Glass, influencerkę medialną.

Blair pisał wówczas:

Byłem w tej przymierzalni dwa dni temu. I jestem w najgłębszej wdzięczności. To jest tak głębokie, że postanowiłem się podzielić. Genialna klientka #Allisaswanson nie tylko projektuje ubrania, które #harperglass będzie nosić w tym nowym programie #Netflix, ale też ostrożnie wkłada mi nogi w spodnie, ściąga bluzki przez głowę, zapina płaszcze i oferuje swoje ramię, aby się uspokoić. Mam #multiplesclerosis. Jestem w rozdrażnieniu. Dzięki łasce pana, siły woli i zrozumienia producentów Netflix, mam pracę. Wspaniała praca.

Jestem niepełnosprawny. Czasami spadam. Upuszczam rzeczy. Moja pamięć jest zamglona. A moja lewa strona pyta o drogę ze zepsutego GPS. Ale robimy to. A ja się śmieję i nie wiem dokładnie, co dokładnie zrobię, ale dam z siebie wszystko. Od czasu mojej diagnozy o dziesiątej trzydzieści wieczorem w nocy 16 sierpnia mam miłość i wsparcie moich przyjaciół, zwłaszcza @jaime_king @sarahmgellar @realfreddieprinze @tarasubkoff. Moi producenci #noreenhalpern, którzy zapewnili mnie, że każdy coś ma. #chrisregina #aaronmartin i wszystkim członkom załogi… dziękuję. Jestem w środku, ale mam nadzieję, że dam trochę nadziei innym. A nawet do siebie.

Nie możesz uzyskać pomocy, chyba że poprosisz. Na początku może być przytłaczająca. Chcesz spać. Zawsze chcesz spać. Więc nie mam odpowiedzi. Widzisz, chcę spać. Ale jestem osobą obiecującą i chcę, żeby moje życie było jakoś pełne. Chcę znowu bawić się z moim synem. Chcę iść ulicą i jeździć konno. Mam stwardnienie rozsiane i jestem w porządku. Ale jeśli zobaczysz mnie, rzucającego gówno po całej ulicy, pomóż mi to podnieść. Zajmuje mi to cały dzień. Dziękuję i byśmy wszyscy znali dobre dni wśród wyzwań. I największe podziękowania dla @elizberkley, która zmusiła mnie do zobaczenia swojego brata #drjasonberkley, który dał mi tę diagnozę po znalezieniu zmian na tym MRI. Miałem objawy od lat, ale nigdy nie byłem traktowany poważnie, dopóki nie upadłem przed nim, próbując rozwiązać to, co uważałem za uszczypnięty nerw. Prawdopodobnie mam tę nieuleczalną chorobę przynajmniej od 15 lat. I czuję ulgę, że przynajmniej wiem. I udostępniaj. 🖤 ​​moja instagramowa rodzina… wiesz kim jesteś.

Jak napisała Blair w swoim poście, nie ma lekarstwa na stwardnienie rozsiane, które Klinika Mayo definiuje jako „potencjalnie upośledzającą chorobę mózgu i rdzenia kręgowego (ośrodkowego układu nerwowego)”, w której układ odpornościowy „atakuje osłonę ochronną”. (mielina), która pokrywa włókna nerwowe i powoduje problemy z komunikacją między mózgiem a resztą ciała”.

Nie jest śmiertelna, a ciężkość choroby różni się w zależności od osoby.

Blair postrzega „Taniec z gwiazdami” jako „nowy rozdział” w swojej podróży

DWS_S31_EPK_Blair_Farber_av23

W wywiadzie przed wystawą z E! Wiadomość, Blair powiedziała, że ​​jest „ożywiona” tym nowym wyzwaniem, nie ma w niej strachu przed tym, jak trudne może to być.

„Jestem taki podekscytowany. Jestem tak szczęśliwy, tak ożywiony tym. Jestem kimś, kto historycznie może mieć trochę lęku przed rzeczami – bez strachu!” powiedział Blair, dodając: „To nowy rozdział w zwiększaniu mojej wytrzymałości i prawdziwym uzdrowieniu. Nie tylko uzdrowienie, ale odnalezienie siły i wsparcia.”

Powiedziała też, że robi to dla wszystkich ludzi, którzy jej pomogli.

„To dla widza, bo to mnie wspiera. W mrocznych czasach w moim życiu pojawiali się ludzie – obcy na ulicy lub na Instagramie… robię to dla nich” – powiedział Blair.

W swoim wywiadzie dla prasy Blair dodała, że ​​była zawodniczka „Dancing With the Stars”, Amy Purdy, która ma dwie protezy nóg, była taką inspiracją. Purdy to snowboardzista paraolimpijski, który w sezonie 18 zajął drugie miejsce z partnerem Derekiem Hough.

„Amy była dla mnie inspiracją, odkąd dowiedziałem się o jej historii, przeczytałem jej książkę i zaprzyjaźniłem się z nią… ta wspaniała kobieta czuje się i porusza i to jest tak naturalne, że ma protezy, które są jej częścią i jeśli ona mogę to zrobić, mogę przynajmniej spróbować z dowolnymi umiejętnościami, które mam lub nie” – powiedział Blair.

„Dancing With the Stars” powraca w swoim 31. sezonie w poniedziałek 19 września na Disney Plus.

CZYTAJ DALEJ: Profesjonalna zawodniczka „Tańcząc z gwiazdami” Kym Herjavec udostępnia urocze zdjęcie bliźniaków Hudson & Haven rozpoczynających szkołę

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button