Aktualności

Dick Cheney Ad Blasting Wideo Donalda Trumpa obejrzane ponad 6 milionów razy w Internecie

Film przedstawiający byłego wiceprezydenta Dicka Cheneya, który twierdzi, że żadna osoba nigdy nie była „większym zagrożeniem dla naszej republiki niż Donald Trump”, stał się popularny w mediach społecznościowych.

The film został opublikowany dwukrotnie na Twitterze przedstawicielki Liz Cheney, jego córki, która jest uwikłana w prawybory Republikanów z rywalem popierającym Trumpa.

W klipie Dick Cheney nazywa Trumpa „tchórzem” i popiera reelekcję swojej „nieustraszonej” córki.

Powiedział: „W 246-letniej historii naszego narodu nigdy nie było osoby, która byłaby większym zagrożeniem dla naszej republiki niż Donald Trump.

„Próbował ukraść ostatnie wybory, używając kłamstw i przemocy, aby utrzymać się przy władzy, po tym, jak wyborcy go odrzucili. Jest tchórzem, prawdziwy mężczyzna nie okłamałby swoich zwolenników. Przegrał wybory i przegrał dużo. Ja to wiem, on to wie i myślę, że w głębi duszy wie o tym większość Republikanów.

„Lynne i ja jesteśmy bardzo dumni z Liz za to, że wstawiamy się za prawdą, robimy to, co słuszne, dotrzymujemy jej przysięgi konstytucyjnej, kiedy tak wielu w naszej partii jest zbyt przerażonych, by to zrobić. Liz jest nieustraszona, nigdy nie wycofuje się z walki . Nie ma nic ważniejszego, co kiedykolwiek zrobi, niż pokierować wysiłkiem, aby upewnić się, że Donald Trump nigdy więcej nie znajdzie się w pobliżu Gabinetu Owalnego i odniesie sukces. Jestem Dick Cheney, z dumą głosowałem na moją córkę i mam nadzieję, że ty też.

Liz Cheney jako pierwsza opublikowała wideo na Twitterze obok emoji z amerykańską flagą, uzyskując 1,3 miliona wyświetleń. Następnie opublikowała go ponownie w innym tweecie, wraz z cytatem jej ojca atakującego Trumpa.

Ten drugi tweet z filmem obejrzano ponad 5 milionów razy. Około 75 500 użytkowników Twittera polubiło ten klip, a 22 400 udostępniło go przez retweetowanie lub cytowanie.

Skontaktowano się z Trumpem w celu uzyskania komentarza.

Dick Cheney nazywa Donalda Trumpa tchórzem
Były wiceprezydent Dick Cheney wypowiada się przeciwko irańskiej umowie nuklearnej w American Enterprise Institute (AEI) w Waszyngtonie, 8 września 2015 r. Dick Cheney powiedział, że nigdy nie było „większego zagrożenia dla naszej republiki niż Donald Trump”.
MIKOŁAJA KAMM/GETTY

Dick Cheney pełnił funkcję wiceprezydenta za rządów George’a W. Busha w latach 2001-2009. W tym czasie odegrał kluczową rolę w reakcji USA na ataki terrorystyczne z 11 września na Nowy Jork i Waszyngton.

Reprezentantka Wyoming Liz Cheney jest wiceprzewodniczącą Komisji Izby Reprezentantów 6 stycznia, która bada atak na Kapitol USA z 6 stycznia 2021 r. i rolę Trumpa w podżeganiu do przemocy.

Stoi przed głównym wyzwaniem popieranej przez Trumpa adwokat Harriet Hageman, a wyborcy mają oddać swoje głosy 16 sierpnia.

Liz Cheney była jedną z dziesięciu członków Izby Republikańskiej, którzy głosowali za oskarżeniem Trumpa po szturmie na Kapitol z 6 stycznia.

Po głosowaniu straciła stanowisko przywódcze GOP i została ocenzurowana przez Republikański Komitet Narodowy.

Trump nadal twierdzi, że wybory w listopadzie 2020 r. zostały mu „skradzione”, choć zostało to stanowczo odrzucone przez niezależnych ekspertów.

W czerwcu Liz Cheney opisała Trumpa jako „krajowe zagrożenie, z którym nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia”, podczas wystąpienia w Bibliotece Prezydenckiej Ronalda Reagana w Simi Valley w Kalifornii.

Oskarżyła byłego prezydenta o „próbę odgrzebania fundamentów naszej konstytucyjnej republiki”, dodając, że wspierają go „republikańscy przywódcy i wybrani urzędnicy, którzy stali się dobrowolnymi zakładnikami tego niebezpiecznego i irracjonalnego człowieka”.

Trump odpowiedział na przedstawiciela Wyoming za pośrednictwem Truth Social, swojej platformy mediów społecznościowych, opisując ją w lipcu jako „podżegającą do wojny i godną pogardy istotę ludzką”.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button