Aktualności

Dlaczego Fergal Keane przejął rolę Huw Edwards w komentarzu pogrzebowym królowej BBC

Huw Edwards skłonił się przed Fergalem Keane’em, gdy nadawca, który przekazał wiadomość o śmierci królowej, przekazał opis samej uroczystości pogrzebowej swojemu koledze z BBC.

Keane wyraził nabożeństwo po tym, jak zdobył uznanie za relację z zeszłotygodniowej procesji z trumną królowej z Pałacu Buckingham do Westminster Hall.

Edwards poprowadził widzów przez poniedziałkową procesję do Opactwa Westminsterskiego, a Keane, specjalny korespondent BBC, przejął obowiązki, gdy trumna została wniesiona do Westminster Hall.

„Królowa została sprowadzona do Opactwa Westminsterskiego” – powiedział Keane milionom telewidzów. „To tam wyszła za mąż w 1947 r. i koronowana w 1953 r. I gdzie brała udział w królewskich ślubach i pogrzebach”.

Nadawca urodzony w Cork, który otwarcie mówił o PTSD, którego cierpiał po latach jako korespondent wojenny, dodał: „Wszystko, podobnie jak w przypadku jej dzisiejszego pogrzebu, jest częścią powracających pór śmierci i odnowy”.

Po rozpoczęciu nabożeństwa wkład Keane’a był ponury i oszczędny, pozwalając obrazom mówić same za siebie.

Widzowie chwalili „miękki głos” Keane’a i „delikatny irlandzki śpiew” w mediach społecznościowych. „Jego ton jest w sam raz: czysty, pełen szacunku, ale nie przesadnie miękki” – napisał jeden z nich.

Edwards ponownie odebrał komentarz do procesji partii królewskiej do Wellington Arch.

Edwards wyjaśnił wcześniej, że polityka BBC polegała na unikaniu nadmiernego opisu ceremonialnych wydarzeń, odbywających się w pełnym szacunku milczeniu.

Skierował widzów na stronę internetową BBC News, gdzie mogli znaleźć opisy różnych członków personelu wojskowego biorących udział w procesji State Gun Carriage do opactwa.

O godzinie 14 Edwards przekazał relację Kirsty Young z Windsor, która oprowadziła widzów przez podróż trumny do historycznego zamku.

David Dimbleby przeprowadził analizę ekspercką, gdy trumna przybyła na bardziej intymne nabożeństwo w kaplicy św. Jerzego.

Widzowie powiedzieli, że mają nadzieję, że Edwards, niemal nieprzerwanie obecny na ekranie od ogłoszenia śmierci królowej dziesięć dni temu, dostanie zasłużoną przerwę.

Relacje ITV, emitowane symultanicznie we wszystkich kanałach nadawczych, zostały zakotwiczone przez Toma Bradby’ego i Julie Etchingham.

Kanał 4 nie pokazał pogrzebu, ale zamiast tego zaoferował widzom historyczny film dokumentalny o koronacji królowej Elżbiety w 1953 roku.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button