Rozrywka

Dlaczego film „Batgirl” został anulowany!? Bezprecedensowe posunięcie Warner Bros. Discovery

Po kilku latach w piekle rozwoju fani byli entuzjastycznie nastawieni, gdy w końcu ogłoszono film o Batgirl z aktorką Leslie Grace (In the Heights) w tytułowej roli. W obsadzie filmu znaleźli się także legendy Hollywood Michael Keaton i Brendan Fraser, którzy zapowiadali się na zabawną historię o pochodzeniu superbohatera.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Jednak 2 sierpnia 2022 r. w Internecie pojawiły się doniesienia o nagłym odwołaniu Batgirl, szokując fanów. Dlaczego film Batgirl został odwołany? Oto wszystko, co do tej pory wiemy.

Źródło: Twitter/@heroichollywoodArtykuł jest kontynuowany pod reklamą. Dlaczego film „Batgirl” został anulowany?

2 sierpnia 2022 r. doniesienia o odwołaniu Batgirl po raz pierwszy pojawiły się w The New York Post i The Wrap. Początkowo fani nie chcieli uwierzyć w wiadomości, ale wkrótce potem pojawiły się potwierdzenia z The Hollywood Reporter i Variety. Projekt początkowo rozpoczął się pod Warner Bros. przed niesławną fuzją Warner Bros. Discovery i miał budżet na poziomie 80 milionów dolarów, który wzrósł do 90 milionów dolarów po protokołach COVID-19.

Rzecznik Warner Bros. Discovery powiedział w oświadczeniu: „Decyzja o niewypuszczeniu Batgirl odzwierciedla strategiczną zmianę naszego przywództwa w odniesieniu do uniwersum DC i HBO Max”.

„Leslie Grace jest niezwykle utalentowaną aktorką i ta decyzja nie odzwierciedla jej występu. Jesteśmy niesamowicie wdzięczni twórcom filmów Batgirl i Scoob! Holiday Haunt i ich obsadzie. Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będziemy ponownie współpracować ze wszystkimi. ”

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą Zobacz ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Leslie Grace (@lesliegrace)

Źródło: Instagram/@lesliegrace

W oświadczeniu ujawniono, że Batgirl nie trafi do kin, a film nie będzie dostępny do streamingu w HBO Max. Kontynuacja gry Scoob z 2020 roku! zawołał Scoob! Holiday Hauntings został również odwołany w ramach akcji cięcia kosztów.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Źródła z Variety twierdzą, że Batgirl została zasadniczo anulowana jako odpis podatkowy dla firmy. „Kilka źródeł twierdzi, że prawie na pewno będzie to wymagało odpisu podatkowego w przypadku obu filmów, co jest postrzegane wewnętrznie jako najrozsądniejszy finansowo sposób na odzyskanie kosztów (przynajmniej w księdze księgowej).” Warner Bros. Discovery, oprócz wydania początkowych 90 milionów dolarów na film, musiałoby podwoić koszty marketingu i promocji premiery kinowej.

Zobacz ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Leslie Grace (@lesliegrace)

Źródło: Instagram/@lesliegraceArtykuł kontynuuje poniżej reklamy

Wielu obwinia nowego szefa Warner Bros. Discovery Daniela Zaslava, który w czerwcu zaczął zastępować kierownictwo Warner Bros., takie jak Jason Kilar i Ann Sarnoff, którzy byli skupieni na tworzeniu HBO Max. Według The Hollywood Reporter, nowo połączona firma chce zaoszczędzić 3 miliardy dolarów, ale wielu fanów obawia się, co może to oznaczać dla innych oczekujących projektów DC, takich jak Blue Beetle i Black Canary.

Co gorsza, według Deadline, reżyserzy Batgirl, Adil El Arbi i Billal Fallah, odkryli, że ich film został odwołany, gdy byli w Maroku na ślubie Adila. Jednak ulotka sugeruje, że Warner Bros. Discovery chce załagodzić sytuację dzięki „umowam” z reżyserami i Leslie Grace, ponieważ anulowanie nie jest odzwierciedleniem ich jakości pracy.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Myśląc o całej obsadzie i ekipie, której czas został zmarnowany, 90 dolarów wyrzuconych na film, który słyszałem, było dobre. To haniebne. Mam nadzieję, że Adil i Bilall wylądują w filmie Marvela lub Sony o superbohaterach i że Leslie Grace dostanie kolejną ważną rolę. #Dziewczyna nietoperz

— Richard Newby (@RICHARDLNEWBY) 2 sierpnia 2022 r. Źródło: Twitter

Fani są naturalnie oburzeni tą decyzją, zwłaszcza w świetle rzekomo posuwającego się do przodu filmu Flash, mimo że główny aktor jest nadal poszukiwany przez policję. Jeden z użytkowników Twittera powiedział nawet, że zadzwonił do nich znawca branży filmowej po tym, jak pojawiły się wiadomości: „W minutę po opublikowaniu tej historii odebrałem telefon od konkurencyjnego szefa studia, który został powalony ruchem. „Pracował w tym mieście przez trzy dekady, a to jest trochę bezprecedensowe gówno właśnie tutaj”.

Miejmy nadzieję, że to nie koniec Batgirl, ale perspektywy są ponure.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button