Rozrywka

Dlaczego wszyscy obwiniają Oprah za doktora Oza?

Fani popkultury, którzy oglądali telewizję w ciągu dnia, mogą rozpoznać nazwisko Dr. Oz. Jednak wielu nie wie dokładnie, co robi lub z czego jest najbardziej znany. Pod koniec 2021 roku nazwisko kontrowersyjnego gospodarza zaczęło pojawiać się na pierwszych stronach gazet z zupełnie nowego powodu, kiedy ogłosił, że wziął udział w wyścigu Senatu Pensylwanii. Miesiące od ogłoszenia doprowadziły do ​​kolejnych odkryć na temat doktora Oza, w tym dlaczego jego krytycy wskazują palcem na Oprah Winfrey za to, że pomogła rzucić na niego światło.

Dr Oz kandyduje do Senatu USA w Pensylwanii

W grudniu 2021 r. dr Mehmet Oz ogłosił swoją decyzję o kandydowaniu do Senatu w Pensylwanii. Dr Oz startował jako republikanin w wyścigu, zdobywając poparcie kilku czołowych postaci politycznych. Przede wszystkim Reuters poinformował, że Donald Trump popiera dr Oza. Najwyraźniej współpracował nawet z kilkoma byłymi doradcami Trumpa, aby przenieść swoją kampanię na wyższy poziom.

Według CNBC dr Oz od dziesięcioleci jest osobowością popkultury. Ale jego niedawna krytyka reakcji rządu na pandemię COVID-19 zwróciła uwagę na gospodarza i autora. W swoim ogłoszeniu o kampanii dr Oz odniósł się do pandemii, pisząc: „Podczas pandemii dowiedziałem się, że kiedy miesza się politykę i medycynę, otrzymuje się politykę zamiast rozwiązań. Właśnie dlatego kandyduję do Senatu USA: aby pomóc rozwiązać problemy i pomóc nam uzdrowić”.

” src=”https://www.youtube.com/embed/6yyIbzrH74w?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

Często, gdy pojawia się dr Oz, wzmianka o Oprah Winfrey nie jest daleko w tyle. Prawdą jest, że Winfrey odegrała rolę we wzroście doktora Oza na sławę. Na długo przed tym, jak wylądował w swoim własnym talk show, dr Oz był stałym gościem w Oprah Winfrey Show, udzielając porad zdrowotnych i rozmawiając z Winfrey o diecie i procedurach dobrego samopoczucia. Firma produkcyjna miliardera, Harpo Productions, pomogła nawet wystartować Dr Oz Show w 2009.

Chociaż nie można zaprzeczyć wpływowi Winfrey na karierę doktora Oza w oczach opinii publicznej, nie poparła ona publicznie jego kandydatury do Senatu. Według Huff Post, Winfrey uznała jego ambicje polityczne, ale powstrzymała się od poparcia swojego długoletniego współpracownika. Wygląda na to, że jeśli chodzi o bardziej kontrowersyjne etapy kariery doktora Oza, Winfrey woli zachować pewien dystans.

Oz to bardzo kontrowersyjna postać

Dr Mehmet Oz i Oprah Winfrey biorą udział w gali Met 3 maja 2010 roku w Nowym Jorku. | Billy Farrell / Patrick McMullan przez Getty Images

Jeszcze przed pandemią dr Oz miał swoich przeciwników. W 2009 roku dr Oz, emerytowany lekarz z tytułem licencjata na Uniwersytecie Harvarda, zaczął występować w dziennym talk-show Dr Oz Show. Program skupiał się na informacjach o zdrowiu i zdrowiu, a także na sporej dawce wywiadów z celebrytami i prawdziwych kryminałach. Program stał się bardzo popularny, ostatecznie potrwa do stycznia 2022 roku.

Chociaż Dr Oz zdobył wielu fanów dzięki swojemu dziennemu talk-show, miał też wielu krytyków. Zaatakowali doktora Oza jako promotora pseudonauki i niesprawdzonej medycyny alternatywnej. W rzeczywistości niektóre raporty twierdzą, że dr Oz umieścił w swoim programie „szarlatańskich” lekarzy, dając im platformę do rozpowszechniania fałszów.

Według Vox, w raporcie British Health Journal z 2013 r. pobrano losowo próbki oświadczeń zdrowotnych od ekspertów ds. Dr Oz Show. Około połowa tych oświadczeń zdrowotnych albo nie miała dowodów na ich poparcie, albo była sprzeczna z najlepszymi dostępnymi danymi naukowymi. Nawet senatorowie amerykańscy skrytykowali dr. Oza za promowanie produktów odchudzających, według NBC News, a niektórzy nazywają gospodarza „oszustem”.

ZWIĄZANE Z: Bezcenna aktualizacja Marka Wahlberga na temat jego debaty śniadaniowej i treningu z dr Oz

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button