Rozrywka

Dlaczego wyścigi Formuły 1 mają zakaz biżuterii i co to oznacza dla zawodników?

Sport międzynarodowych wyścigów samochodowych Formuły 1 urzeka umysły i portfele od 1950 roku, ale Fédération Internationale de l’Automobile (FIA) niedawno uchwaliła pewne zasady, które wzbudziły ostrożność wśród kierowców wyścigowych. Przed wyścigiem Grand Prix Miami, członkowie FIA ​​przypomnieli zawodnikom, że zgodnie z Międzynarodowym Kodeksem Sportowym organu zarządzającego istnieje zakaz biżuterii.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Co oznacza zakaz biżuterii Formuły 1? Dlaczego został stworzony? A którzy kierowcy wypowiadają się przeciwko temu? Oto, co musisz wiedzieć.

Źródło: Getty ImagesArtykuł kontynuuje poniżej ogłoszenieKierowca Lewis Hamilton wypowiedział się przeciwko zakazowi biżuterii F1.

Według ESPN zakaz biżuterii został wprowadzony, ponieważ „noszenie biżuterii podczas zawodów może utrudnić zarówno interwencje medyczne, jak i późniejszą diagnostykę i leczenie, jeśli będzie to wymagane po wypadku. Obecność biżuterii może spowolnić, ze względu na ryzyko „zadzieranie”, awaryjne usuwanie wyposażenia ochronnego kierowcy, takiego jak kask, kominiarka i kombinezon”.

Osoby, które nie zastosują się do zakazu, ryzykują karą grzywny lub kary sieciowej. Jednak niektórzy kierowcy uważają ten zakaz za bezsensowny w porównaniu z innymi przepisami i regulacjami.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamąŹródło: Getty Images

6 maja 2022 roku Sports Illustrated poinformowało, że Lewis Hamilton, jeden z najbardziej znanych kierowców wyścigowych na świecie, zagroził, że nie weźmie udziału w Grand Prix Miami, jeśli zostanie wprowadzony zakaz biżuterii. Hamilton, który jest znany z konkurowania z kolczykiem w nosie i kolczykami, powiedział na konferencji prasowej: „W przeszłości nigdy nie było to problemem bezpieczeństwa. Jeśli mnie zatrzymają, mamy zapasowego kierowcę. Jest wiele rzeczy do zrobienia tutaj.”

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Lewis dodał: „Czuję, że to prawie krok wstecz, jeśli pomyślisz o krokach, które podejmujemy jako sport, io ważniejszych kwestiach i przyczynach, na których musimy się skoncentrować… To taka drobnostka W sporcie uprawiam sport od 16 lat a biżuterię noszę od 16 lat W samochodzie mam tylko kolczyki i kolczyk w nosie, którego nie mogę nawet zdjąć.Wydaje się to niepotrzebne abyśmy wdali się w tę sprzeczkę”.

Źródło: Getty ImagesArtykuł jest kontynuowany poniżej reklamy

Hamilton nie jest jedynym, który ma zastrzeżenia co do zakazu. Pierre Gasly z AlphaTauri powiedział ESPN, że nie czułby się komfortowo rywalizując bez noszenia symbolu religijnego. „Rozumiem [Hamilton’s comments]. Wierzę, że są ważniejsze rzeczy, na których można się skupić… Mam religijny przedmiot, który noszę ze sobą, kiedy ścigam się, co jest dla mnie ważne. Nie czuję się komfortowo nie mając tego w samochodzie. Czuję, że to sprawa osobista; powinniśmy mieć swobodę robienia tego, co uważamy za słuszne”.

Czterokrotny mistrz świata i przyjaciel Lewisa, Sebastian Vettel, powiedział, że zakaz jest wymierzony w Hamiltona przez Yahoo! Sporty. Para była jednymi z najbardziej wygadanych kierowców F1 w kwestiach związanych ze sportem.

Ostatecznie fani będą musieli zobaczyć, co stanie się 8 maja 2022 roku, kiedy odbędzie się Grand Prix Miami.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button