Rozrywka

Do trumny zmarłej królowej Elżbiety II potrzeba ośmiu osób

To było 8 września 2022 r., gdy wieść rozeszła się „na całym świecie; Królowa Elżbieta II zmarła w wieku 96 lat w szkockim zamku Balmoral. I bez względu na to, czy szanujesz ponure wieści, budząc się bladym świtem i włączając telewizor, aby wirtualnie opłakiwać żałobę wraz z członkami rodziny królewskiej i powiernikami, czy po prostu fascynuje Cię internetowy mem dotyczący reinkarnacji królowej jako dziecko YouTuber Trishy Paytas , odejście najdłużej panującego monarchy w Wielkiej Brytanii ma wpływ na cały świat.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

W obecności prawie 2000 gości – w tym „około 500 zagranicznych dygnitarzy” i Sandry Oh (?) – państwowy pogrzeb Jej Królewskiej Mości odbył się w londyńskim Opactwie Westminsterskim rano w poniedziałek 19 września. ozdobiona trumna była „ciągnięta przez marynarzy ulicami Londynu na (123-letniej) bryczce z bronią w jednej z największych procesji wojskowych widzianych w Wielkiej Brytanii”.

142 marynarzy Królewskiej Marynarki Wojennej ciągnie trumnę przez ponad milę do karawanu w Wellington Arch (no dobra, do jej przenoszenia potrzeba tylko ośmiu osób), nasuwa się pytanie: jak ciężka jest trumna królowej Elżbiety?

Artykuł jest kontynuowany pod reklamąŹródło: Getty Images Dlaczego trumna królowej jest wyłożona ołowiem?

Według BBC, na szczycie trumny królowej znajduje się „Królewski sztandar, cesarska korona państwowa, kula i berło Władcy oraz wieniec złożony z kwiatów i liści wybranych przez króla”.

Wspomniana kompozycja kwiatowa – składająca się z hortensji, róż, dalii, rozchodnika, świerzbu i pelargonii – została wybrana z Pałacu Buckingham, Clarence House i Highgrove. W wymownej aranżacji znalazły się również mirt, rozmaryn (symbol pamięci) i dąb angielski (symbol siły).

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Ale, oczywiście, ciężar trumny nie ma nic wspólnego z tym, co na nią nałożono. Jak wyszczególniono w Express, sama trumna z angielskiego dębu waży co najmniej 550 funtów i do 700 funtów. Ale dlaczego? Cóż, jest wyłożony ołowiem, co jest królewską tradycją od czasów wiktoriańskich. W XIX wieku szczelne zamknięcie ciała w trumnie było ważne dla spoczynku naziemnego.

Ołowiana wyściółka zapobiega przedostawaniu się wilgoci do trumny, a makabryczne zapachy nie wydostają się z trumny. Nie tylko to, ale organizm rozkłada się wolniej.

„Jeśli masz sklepienie trumny lub komnatę rodzinną w kościele, to ta trumna pozostaje nad ziemią i jest otwarta na żywioły. Zapieczętowana trumna jest bardzo ważna” – wyjaśnił w wiadomościach dyrektor zarządzający AW Lymn, The Family Funeral Service, Matthew Lymn Rose.

„Trumny są zwykle zamykane przez przykręcenie wieczka do boków, ale to nie tworzy hermetycznego uszczelnienia” – powiedział. I chociaż podszewka ołowiowa jest tradycją, bardziej nowoczesny proces wymagałby podszewki cynkowej.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Jej Królewska Mość Trumna Królowej wyrusza w ostatnią podróż Długim Spacerem do Zamku Windsor na nabożeństwo w kaplicy św. Jerzego. pic.twitter.com/vqczfMENlM

— Rodzina królewska (@RoyalFamily) 19 września 2022 r. Źródło: Twitter/@RoyalFamily

Stworzona 30 lat przed odejściem Królowej, trumna została przetransportowana z katedry św.

Miejsce ostatniego spoczynku królowej Elżbiety II znajduje się w Kaplicy Pamięci Króla Jerzego VI, co pozwala jej ponownie połączyć się z rodzicami – znanymi również jako Król Jerzy VI i Królowa Elżbieta, Królowa Matka. Książę Filip, książę Edynburga, zostanie przeniesiony z Królewskiego Krypty do Kaplicy, gdzie w końcu spocznie obok swojej 73-letniej żony.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button