Rozrywka

Doktor dzieci bohaterów, Shakeel Qureshi, uratował życie mojemu dziecku – oto dlaczego powinien wygrać nagrodę Sun Who Cares Wins Award

NASZ NHS składa się z bohaterów, którzy łączą siły – często w sytuacjach życia lub śmierci.

Jedną z osób, która wie to aż za dobrze, jest felietonistka Sun Ulrika Jonsson, której córka Bo, obecnie 21-letnia, urodziła się z wadą serca.

7

Ulrika mówi: „Byliśmy z nim tak blisko, że wziął udział w jej chrzcinach, gdy miała sześć miesięcy i przyszedł do naszego domu na jej pierwsze przyjęcie urodzinowe”

7

Wspiera rozmowy o nominację profesora Sir Shakeela „Shaka” Qureshiego, konsultanta kardiologa dziecięcego, który opiekował się nią i Bo, do nagrody Sun Who Cares Wins Award.

A Emma Pietras rozmawia z mamą Heidi Butterfill, której życie syna uratował w dramatycznych okolicznościach profesor Qureshi i zespół Evelina London Children’s Hospital.

Wystawiła profesora i jego współpracowników do nagrody Best Team.

Pierwszy raz spotkałem Shak Qureshi we wrześniu 2000 roku, kiedy u dziewczynki rosnącej w moim żołądku zdiagnozowano wrodzoną wadę serca zwaną podwójnym wlotem lewej komory.

7


Nominuj swojego bohatera NHS tutaj


The Sun's Who Cares wygrywa nagrody za zdrowie: nominuj swoich bohaterów NHS TUTAJ
Zeszłoroczne nagrody Who Cares Wins były magiczne – nominuj swoich bohaterów zdrowia

Byłam w siódmym miesiącu ciąży, a u mojego nienarodzonego dziecka pierwotnie błędnie zdiagnozowano stan, który nie dawał się pogodzić z życiem w innym szpitalu, więc poprosiłam o nowe skierowanie.

Mocno wierzę, że los wprowadził Shaka do naszego życia. Był tam, mały mężczyzna z białymi wąsami, dużymi, miłymi oczami i ciepłym uśmiechem.

Byłem przerażony tym, co nas czekało, ale wyjaśnił wszystko w bardzo prostych słowach i zapewnił, że podczas naszej długiej i trudnej rozmowy będę miał w pokoju doradcę.

Jego łagodny, nienarzucający się sposób bycia powiedział mi, że chcę, aby został kardiologiem mojej córki.

Pomimo ogromnego mózgu Shak utrzymuje prosty język i zawsze zapewnia, że ​​rozumiesz, co wyjaśnia.

Musiałem zadać mu kilka trudnych pytań, a on musiał mi dać kilka trudnych odpowiedzi, ale zrobił to w sposób współczujący. Jest jak łyżka cukru, która pomaga w spłyceniu lekarstwa.

Przerażający czas

Shak przez całe życie opiekował się Bo jako jej konsultant. Przeszła jedną operację na zamkniętym sercu i dwie operacje na otwartym sercu. Shak ich nie wykonywał, ale zajmował się całą jej opieką, aż do jej interwencji i poza nią.

To był przerażający czas jako matka – do tego doszedłem, że byłam samotną matką.

Zawsze mnie sprawdzał. Wiedział, że jeśli nie będę mógł funkcjonować, nikt nie będzie mógł opiekować się Bo. Bo absolutnie go kocha, a jego twarz rozjaśnia się, gdy ją widzi. Więź między nimi jest niezwykła.

Tak się z nim zżyliśmy, że wziął udział w jej chrzcinach, gdy miała sześć miesięcy, i przyszedł do naszego domu na jej pierwsze urodziny.

Jak na tak małego człowieka, naprawdę sprawia, że ​​dzieją się wielkie rzeczy.

Ulrika Jonsson

Najsmutniejszy był dla nas moment, gdy Bo skończyła 18 lat i musiała kontynuować leczenie w opiece dla dorosłych – co oznaczało zmianę konsultantów.

Ale kiedy przychodzimy na spotkania, wciąż staramy się dogonić Shaka. Oprócz wielkiego wyczucia człowieczeństwa, pokory i ujmującego podejścia jest to, że nigdy nie przestaje pracować. Podróżuje po świecie, nauczając i wykładając, kiedy byłoby mu o wiele łatwiej po prostu wykonać swoją pracę i wrócić do domu.

Jest najbardziej oddanym człowiekiem, jakiego kiedykolwiek spotkałem. Mówiono o jego przejściu na emeryturę, ale wydaje się, że nigdy nie odchodzi. Zawsze znajduje dobrą wymówkę, by zostać.

Jak na tak małego człowieka, naprawdę sprawia, że ​​dzieją się wielkie rzeczy.

Kogo to obchodzi wygrywa nagrody

Nagrody THE Sun’s Who Cares Wins powracają – i potrzebujemy CIEBIE, aby nominować swoich bohaterów zdrowia.

Nasze coroczne nagrody, we współpracy z NHS Charities Together, honorują wyjątkowych ludzi, którzy utrzymują naszą służbę zdrowia, od sprzątaczy po tragarzy, pielęgniarki po lekarzy i ratowników medycznych.

A w tym roku planujemy kolejną noc z dodatkowymi nagrodami specjalnymi.

Więc jeśli jest ktoś, kto pomógł Tobie lub Twojej rodzinie, kto zasługuje na uznanie za swoją niesamowitą pracę, jest to Twoja szansa, aby podziękować.

Nominacje powinny dotyczyć pomocy otrzymanej w ciągu ostatnich 12 miesięcy, chyba że dotyczy to ciężkiej pracy danej osoby przez wiele lat.

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 12 lipca br.

Kategorie to:

  • Najlepszy lekarz – lekarz NHS – lekarz pierwszego kontaktu, lekarz szpitalny lub konsultant
  • Najlepsza położna – położna NHS, która bardzo dobrze opiekowała się kobietą lub jej dzieckiem
  • Najlepsza drużyna – każdy zespół NHS lub opieki zdrowotnej na pierwszej linii i za kulisami, który wykracza poza zakres obowiązków
  • Najlepsza Pielęgniarka – pielęgniarka NHS w dowolnej dziedzinie
  • Najlepsza organizacja charytatywna na rzecz zdrowia – charytatywna organizacja zdrowia, która pomogła Tobie lub bliskiej osobie
  • Nieznany bohater – czy znasz przyjaciela lub osobę, która poświęca swój czas na wolontariat w organizacji charytatywnej, szpitalu, hospicjum itp.?
  • Młody bohater – może to być opiekun, działacz lub coś innego. Otwarte dla wszystkich poniżej 18 roku życia
  • Bohater zdrowia psychicznego – za znaczący wkład w zdrowie psychiczne
  • 999 bohaterów – Pracownik służb ratowniczych, zespół lub członek społeczeństwa przeprowadził ratownictwo, operację lub podobną

„Uratuj mu życie”

14-letni syn HEIDI Butterfill, Oliver, doznał zatrzymania akcji serca w wyniku niezwykle rzadkiego powikłania podczas rutynowej operacji serca w tym roku.

Zespół lekarzy z Evelina London Children’s Hospital przeprowadził resuscytację krążeniowo-oddechową i użył defibrylatora, aby uratować mu życie.

Zespół lekarzy z Evelina London Children's Hospital uratował 14-letniego syna Heidi Butterfill, Olivera, który doznał zatrzymania akcji serca

7

Dzięki ich umiejętnościom i wiedzy Oliver wrócił do szkoły, a nawet gra w krykieta dla swojej lokalnej drużyny.

Mama trójki dzieci Heidi mówi, że niezliczona liczba pracowników była zaangażowana w ratowanie życia jej syna i dbanie o jego zdrowie. Ona przedstawiła je wszystkie do gongu Best Team dla naszych nagród Who Cares Wins.

44-letnia Heidi z Bromley w południowym Londynie mówi: „Nie możemy wystarczająco podziękować pracownikom. To, co nam się przydarzyło, było najgorszym koszmarem każdego rodzica, ale był w najlepszych rękach”.

I zachęca innych do nominowania własnych bohaterów opieki zdrowotnej.
U Olivera zdiagnozowano dwupłatkową zastawkę aortalną serca, chorobę genetyczną, w której zastawka aortalna ma dwie komory zamiast trzech.

Kierownik ds. marketingu i wydarzeń Heidi i 45-letni mąż James, asystent dyrektora college’u, dowiedzieli się, że ich syn będzie potrzebował operacji, aby poszerzyć zastawkę serca, aby zapewnić przepływ krwi.

„Są superbohaterami”

Stan Olivera był regularnie monitorowany, aw styczniu jego rodzicom powiedziano, że zastawka jest tak wąska i ogranicza przepływ krwi, że wymaga operacji.

W marcu przeszedł zabieg znany jako walwuloplastyka aorty balonowej (BAV), który polega na wprowadzeniu cewnika w celu rozciągnięcia zastawki aortalnej.

Została przeprowadzona przez konsultanta kardiologa dziecięcego, profesora Shakeela Qureshi, który w tym roku otrzymał tytuł szlachecki w wyróżnieniu noworocznym za swoją pracę przez ponad trzy dekady.

Ale Oliver doświadczył zatrzymania akcji serca z powodu częstoskurczu komorowego, w którym serce bije nierówno.

Heidi – również mama dziesięcioletniego i pięcioletniego Raffy, synów pary, Finleya – mówi: „Ludzie mają tę operację cały czas. To tylko jedna z tych bardzo niefortunnych okoliczności”.

Po operacji Oliver został umieszczony w indukowanej śpiączce na szpitalnym oddziale intensywnej opieki pediatrycznej.

Poziom opieki, jaką zapewniali, był niesamowity. Są superbohaterami z prawdziwego życia.

Heidi Butterfill

Heidi mówi: „Poziom opieki, jaką zapewniali, był niesamowity. To superbohaterowie z prawdziwego życia”.

Fiona Bickell, główna pielęgniarka oddziału intensywnej opieki pediatrycznej w Evelina, mówi: „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Oliver całkowicie wyzdrowiał i cieszymy się z nominacji”.

Profesor Qureshi mówi: „Całemu zespołowi bardzo pochlebia nominacja. Przeprowadziłem operację, ale cały zespół pracował nad tym, aby Oliver znów wyzdrowiał.

„Jestem fanem krykieta, tak jak Oliver, i odbyliśmy kilka dobrych rozmów na ten temat. Wspaniale jest słyszeć, że znowu gra.”

W marcu przeszedł zabieg znany jako walwuloplastyka balonowa aorty (BAV), przeprowadzony przez konsultanta kardiologa dziecięcego prof. Shakeela Qureshi

7

7

7

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button