Rozrywka

„Dom smoka”: dlaczego Alicent osiągnęła punkt przełomowy z Rhaenyrą w odcinku 5

Dom Smoka prowadzi do Tańca Smoków, wojny domowej w rodzinie Targaryenów. Chociaż seria nie dotarła jeszcze do tego punktu, linie zaczynają się rysować. Alicent Hightower (Emily Carey) wygłosiła ogromne oświadczenie w odcinku 5 z Dom Smoka gdy postanowiła odwrócić się plecami do Rhaenyry. Carey wyjaśnia, dlaczego Alicent ostatecznie osiągnęła swój punkt krytyczny z Rhaenyrą (Milly Alcock).

Dlaczego Alicent nosi na zielono?

Emily Carey jako Alicent | Ollie Upton/HBO

Rhaenyra i Alicent zaczęli Dom Smoka jako najlepsi przyjaciele. Jednak ich związek pogorszył się, gdy Alicent poślubiła ojca Rhaenyry, Viserysa (Paddy Considine), a Rhaenyra okłamała Alicenta na temat swojego wuja. W odcinku 5 Alicent uczestniczy w ślubie Rhaenyry i Laenora Velaryona (John MacMillan), ale postanawia wysłać wiadomość po jej przybyciu.

Nie tylko przerywa mowę króla, ale ma na sobie zieloną sukienkę. Zielony jest kolorem rodu Hightower i jest używany przez dom jako wypowiedzenie wojny. Dzięki temu kolorowi Alicent mówi Rhaenyrze, że poprze jej syna, Aegona Targaryena, aby wstąpił na tron ​​po śmierci króla, co może nastąpić wkrótce. Alicent podejmuje kolejną strategiczną decyzję, rekrutując pogardzanego przez Rhaenyrę Cristona Cole’a (Fabien Frankel).

Emily Carey wyjaśnia, dlaczego Alicent w końcu osiągnęła punkt krytyczny z Rhaenyrą w „Domu smoka”

W odcinku 4 Alicent konfrontuje się z Rhaenyrą na temat plotek o niej i Daemonie (Matt Smith). Rhaenyra zaprzecza, nawet przeklinając swoją zmarłą matkę. Alicent dowiaduje się, że kłamała na ten temat, a później dowiaduje się, że spała z Cole’em, kiedy temu zaprzecza. Alicent czuje się zdradzona przez Rhaenyrę, ale jest też sfrustrowana, że ​​spełniła swój obowiązek wobec królestwa, podczas gdy Rhaenyra robi, co chce.

W wywiadzie dla Variety Carey wyjaśnia, jak wszystkie te różne momenty doprowadziły do ​​tego, że Alicent w końcu odwróciła się od Rhaenyry i odwróciła lojalność wobec swojej rodziny.

– Przede wszystkim zdrada: „Okłamałeś mnie”. Potem zdrada „Przysięgam na pamięć mojej matki”, co widać w odcinku 2 z ich wspólną traumą” – mówi Carey. „To coś, co łączy ich więź. Alicent zabrała Rhaenyrę do września i pokazała tę emocjonalną wrażliwość, i pozwoliła jej zobaczyć tę część siebie, której tak naprawdę nikomu nie pokazuje.

„A potem jest zdrada „Trzymaj się. Spałeś z nim, a ja jestem w nim zakochana i wiesz o tym. To niesprawiedliwe” — kontynuuje Carey. „Alicent to obowiązek w każdym calu. Z nią zawsze jest obowiązek kontra serce… Cieszę się, że mogłem pokazać, jak stała się tą rozgniewaną kobietą. I myślę, że ta scena jest punktem zwrotnym”.

Carey nie wie, co dalej z Alicent

Podczas gdy Carey miała wpływowy moment jako Alicent w odcinku 5, nie wie, co dzieje się z postacią w następnym odcinku Dom Smoka. Odcinek 5 to ostatni występ Carey jako Alicent, w którym rolę przejmuje Olivia Cooke, grająca starszą wersję. Ponieważ producenci chcieli zachować wszystko w tajemnicy, Carey nigdy nie widział żadnych scenariuszy po odcinku 5.

„To bardzo dziwne, mieć tyle swobody i tyle posiadania roli, a potem nawet nie być w stanie przeczytać reszty scenariuszy, ponieważ było to tak ściśle tajne” – mówi Carey w rozmowie z Variety.

Odcinek 5 z Dom Smoka transmituje na HBO Max.

POWIĄZANE: „Dom smoka”: Milly Alcock ujawnia szczegóły dotyczące kręcenia „szokującej” sceny burdelu w odcinku 4

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button