Rozrywka

„Dom smoka” odcinek 5: Rozmowa Rhaenyry i Laenor na plaży, wyjaśnione

W Dom Smoka Odcinek 5, Rhaenyra w końcu zgodziła się poślubić Laenor Valaryon. Rhaenyra i Laenor są kuzynami i chociaż dobrze się dogadują, nie ma między nimi żadnych romantycznych uczuć. Para dochodzi do porozumienia podczas spaceru nad oceanem przed ślubem.

[Spoiler Alert: This article contains spoilers for House of the Dragon Season 1 Episode 5.]

Milly Alcock jako Rhaenyra i Theo Nate jako Laenor w „Domu smoka” | Ollie Upton/HBO

Rhaenyra jest zaręczona z Laenorem w 5 odcinku „Domu smoka”

Po tym, jak Rhaenyra naraża swoją reputację na ryzyko, wymykając się z Daemonem, w końcu zgadza się poślubić Laenor Valaryon. Jednak prawdziwe pragnienia Rhaenyry i Laenor leżą gdzie indziej. „Czy mogę powiedzieć, że to kwestia gustu? Wolę pieczoną kaczkę od gęsi – mówi Rhaenyra do Laenor, wyjaśniając, że wie, że on nie jest nią zainteresowany.

Nad nimi Corlys i Rhaenys omawiają zbliżające się małżeństwo. „Znasz jego prawdziwą naturę” – mówi Rhaenys swojemu mężowi. Colys uważa jednak, że jego syn „wyrośnie z tego”, mówi Rhaenys: „Na świecie nie ma takiej przyjemności, jak pójście do łóżka z kobietą”.

Z tych rozmów wynika, że ​​podtekst jest jasny — Laenor jest gejem, a romantyczne zainteresowania Rhaenyry leżą gdzie indziej.

„Wiem, że jakakolwiek umowa tam zawarta nie zmieni ani twoich apetytów, ani moich” – dodaje Rhaenyra do Laenor. Następnie sugeruje, aby wypełniali swoje obowiązki poprzez małżeństwo, „a kiedy to się skończy, każdy z nas je tak, jak uważa za stosowne”.

Wyjaśnienie rozmowy Laenor i Rhaenyry na plaży

W reportażu dla Dom Smoka Odcinek 5, co-showrunner Ryan Condal wyjaśnił tę rozmowę między Rhaenyrą i Laenorem. „To bardzo nowoczesna rozmowa osadzona w średniowiecznym podtekście” – powiedział Condal.

„W zasadzie zgadzają się na otwarty związek. Obaj ich ojcowie nalegali na zawarcie paktu małżeńskiego. To nie jest ich wybór, ale postanawiają wypełnić swój obowiązek wobec własnej rodziny”.

„To zabawne, ale jest też bardzo jasne, że oboje są pogodni ze swoimi pragnieniami seksualnymi” – dodała reżyserka Clare Kilner. „Myślę, że naprawdę myślą przyszłościowo, w przeciwieństwie do swoich rodziców, którzy tkwią w przeszłości i staromodnym sposobie”.

Laenor i Rhaenyra mają kochanków w książkach George’a RR Martina

Dom Smoka Odcinek 5 przedstawia kochanka Laenor, ser Joffreya Lonmoutha. Jak wynika z ich rozmowy, Rhaenyra wie o Joffreyu i nie ma nic przeciwko, by Laenor z nim kontynuował. Rhaenyra ma również nadzieję na kontynuowanie swojego seksualnego związku z ser Cristonem Cole’em. Jednak odmawia, zmartwiony, że złamał ślub czystości.

Wspomniana umowa Laenor i Rhaenyry może mieć znaczenie dla przyszłych dzieci pary. Dom Smoka Odcinek 6 przeskoczy o dziesięć lat w czasie. W powieści George’a RR Martina Laenor i Rhaneyra mają razem trzech synów, ale podobno ich ojcem jest kochanek Rhaenyry, ser Harwin Strong. Ser Harwin do tej pory pojawił się na krótko w serialu.

Dom Smoka emitowany w niedzielne wieczory o 21:00 czasu wschodniego na HBO.

POWIĄZANE: Showrunner „House of the Dragon” mówi [SPOILER] Czy umrze „w dowolny sposób”

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button