Rozrywka

„Dom Smoka”: w jaki sposób król Viserys Targaryen jest spokrewniony z Daenerys Targaryen?

Dom Smoka będzie pierwszym < em>Game of Thrones prequel do premiery w HBO. Na podstawie Powieść George’a RR Martina Ogień i krew, prequel rozgrywa się dwieście lat przed pierwotną serią. I opowie historię krwawej wojny domowej między rodem Targaryenów, znanej jako Taniec Smoków.

Jedną z głównych postaci nowej serii jest król Viserys Targaryen, grany przez Paddy’ego Considine’a. Oczywiście jest spokrewniony z Daenerys Targaryen Emilii Clarke, Matka Smoków. Pytanie brzmi: jak?

Paddy Considine jako król Viserys Targaryen | Ollie Upton/HBO

Kim jest król Viserys Targaryen w „Domu smoka”?

Król Viserys jest piątym królem dynastii Targaryenów, który rządzi Siedmioma Królestwami . Jest wnukiem jednego z wielkich królów Westeros — Jaehaerysa I (aka Rozjemca). Ale to jego odmowa podporządkowania się precedensowi dziedziczenia męskiego dziedzica ustanowionemu przez jego dziadka zasiewa ziarno wojny domowej w rodzinie.

Viserys ma młodszego brata o imieniu Prince Daemon (Matt Smith), który jest domniemanym spadkobiercą. Ale zamiast wybrać Daemona, Viserys wyznacza swoją ośmioletnią córkę, księżniczkę Rhaenyrę (Emma D’Arcy) na swoją spadkobierczynię.

< div class="wp-block-embed__wrapper">

Rhaenyra Targaryen jest jeźdźcem smoków, który jest najstarszym dzieckiem Viserysa i jego pierwszej żony Aemmy Arryna. Dorastała, zakładając, że w końcu zostanie koronowana na królową Westeros, ale nie wszyscy popierają jej twierdzenia.

Druga żona króla Viserysa, królowa Alicent Hightower (Olivia Cooke), poparła roszczenia jej syna Aegona Targaryena (Tom Glynn). -Carney) i pracuje za kulisami, próbując pomóc mu zdobyć tron.

Jaki jest związek króla Viserysa z Daenerys Targaryen?

Z drzewem genealogicznym pełnym kazirodztwa — jeden z najbardziej niesławnych wątków Gry o Tron — niezwykle trudno jest ustalić, w jaki sposób Targaryenowie są spokrewnieni. Przez wieki byli małżeństwem z bratem, siostrą, ciocią i wujkiem, aby krew smoka była „czysta”. Najlepszym wyjaśnieniem jest to, że król Viserys jest dalekim wujkiem Daenerys.

Kiedy Viserys mianuje swoją córkę spadkobierczynią zamiast Demona, książę w gniewie opuszcza Królewską Przystań. Ale jego pragnienie panowania i zostania spadkobiercą określa całe jego życie. Aby osiągnąć swój cel, w końcu powraca i poślubia Rhaenyrę oraz wspiera jej roszczenia do tronu.

< div class="wp-block-embed__wrapper">

Jednakże to małżeństwo jest ważnym powodem, dla którego niektórzy lordowie Westeros nie t poprzeć twierdzenie Rhaenyry. Ostatecznie Daemon i Rhaenyra mają troje dzieci — Aegona „Młodszego” Targaryena, Viserysa Targaryena i Viserysa I Targaryena. I to Aegon Młodszy ostatecznie wstąpi na Żelazny Tron po Tańcu Smoków.

Wojna domowa Targaryenów w „Domu smoka” nie kończy panowania rodziny

Cała Gry o tron jest mierzona wokół panowania rodu Targaryenów. Jest zdefiniowany jako BC (przed podbojem) i AC (po podboju), przy czym pierwszy rok AC przypada na koronację rodu Targaryenów.

Po Aegonie Zdobywcy na Żelaznym Tronie zasiadało 16 królów i królowych — ostatnią z nich była Daenerys Targaryen. Niektórzy byli pokojowo nastawieni, a inni byli tyranami. Ale jedna rzecz pozostała niezmienna w całej historii rodziny – „Za każdym razem, gdy rodzi się nowy Targaryen, bogowie rzucają monetą”.

< div class="wp-block-embed__wrapper">

Premiera

House of the Dragon w niedzielę, 21 sierpnia, HBO.

POWIĄZANE: „Dom smoka”: George RR Martin jest dobrze świadomy, że prequel „Gry o tron” będzie miał zaostrzoną konkurencję< /strong>

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button