Aktualności

Donald Trump „zbyt przeszkadzający” w biegu prezydenckim, mówią niektórzy uczestnicy CPAC

Według komentarzy niektórych uczestników Konserwatywnej Konferencji Działań Politycznych (CPAC) w Teksasie w tym tygodniu były prezydent Donald Trump może mieć zbyt duży bagaż, aby ponownie kandydować do Białego Domu w 2024 roku.

Były prezydent ma zakończyć imprezę w Dallas w sobotę, ale NPRAshley Lopez rozmawiała z niektórymi uczestnikami, którzy sugerowali, że Trump może być „zbyt destrukcyjny”, aby być kandydatem republikanów za dwa lata.

Wielokrotnie dawał do zrozumienia, że ​​złoży trzecią kandydaturę na prezydenta, a ostatnie sondaże pokazują, że Trump pozostaje preferowanym wyborem wśród potencjalnych wyborców GOP.

George Breen z Pensylwanii powiedział Lopezowi, że Trump jest „trudny”. Breen uczęszczał do CPAC i sprzedawał gry planszowe oparte na temacie „Stop the Steal” – odnosząc się do bezpodstawnych twierdzeń, że wybory prezydenckie w 2020 roku zostały skradzione Trumpowi.

„Myślę, że wykorzystał coś w amerykańskiej psychice, co nie zostało wykorzystane przez żadną ze stron, ale jest problematyczną postacią” – powiedział Breen.

„On jest trudną osobą… jest za dużo drobnych rzeczy. Jest zbyt destrukcyjny” – dodał.

Mieszkająca w Nebrasce Cassiopeia Fletcher wyraziła podobne obawy i zasugerowała, że ​​mogłaby poprzeć gubernatora Florydy Rona DeSantisa, gdyby zdecydował się ubiegać o nominację na prezydenta GOP.

„Są takie dni, w których myślę, że byłoby świetnie, a inne, w których myślę, że nadszedł czas, aby przejść dalej” – powiedział Fletcher Lopezowi, zanim przejdzie do dyskusji na temat DeSantis.

„Ma całego buldoga Donalda Trumpa” – powiedziała. „Bez obraźliwości”.

Niemniej jednak, uczestniczka CPAC Catherine White z Teksasu powiedziała: NPR: „Większość bagażu, on już przez to walczył.

„Został pobity i nadal jest na szczycie”.

Trump nie ogłosił formalnie kolejnego startu w Białym Domu, ale powszechnie oczekuje się, że to zrobi i wielokrotnie sugerował, że wkrótce ogłosi swoją decyzję, ale także podkreślał znaczenie nadchodzących wyborów śródokresowych.

„To jest rok, w którym odzyskamy Izbę, odbierzemy Senat i odbijemy Amerykę” – powiedział Trump na wiecu w Waukesha w stanie Wisconsin w piątek.

„A w 2024 roku, co najważniejsze, odbierzemy nasz wspaniały Biały Dom, odbierzemy go z powrotem” – powiedział.

Ostatnie sondaże wskazują, że Trump nadal jest liderem wśród potencjalnych kandydatów republikańskich. W sondażu Yahoo News/YouGov przeprowadzonym od 28 lipca do 1 sierpnia wśród 428 zarejestrowanych wyborców byłego prezydenta poparło 44 procent, prowadząc DeSantis, który miał 35 procent poparcia.

Newsweek skontaktował się z biurem byłego prezydenta Trumpa w celu uzyskania komentarza.

Donald Trump wita kibiców w Wisconsin
Były prezydent Donald Trump wita kibiców podczas wiecu 5 sierpnia 2022 r. w Waukesha w stanie Wisconsin. Niektórzy uczestnicy CPAC w Teksasie wydawali się sceptycznie nastawieni do kolejnej kampanii prezydenckiej Trumpa.
Scott Olson/Getty Images

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button