Rozrywka

Dramatyczna chwila uciekinierzy ze śmiercionośnych zamieszek w więzieniu w Ekwadorze schwytani i schwytani

Ekwadorskim siłom bezpieczeństwa udało się schwytać prawie wszystkich więźniów, którzy uciekli podczas śmiertelnych zamieszek w więzieniu, w których zginęło co najmniej 44 osób.

Według szefa policji Geovanny’ego Ponce’a, 200 z 220 uciekinierów z więzienia Bellavista w Santo Domingo de los Tsachilas zostało zatrzymanych po poniedziałkowym powstaniu zorganizowanym przez gangi.

Reszta więźniów pozostaje na wolności od wtorku (10 maja), a nagroda w wysokości 3000 USD (2400 GBP) jest przyznawana za informacje prowadzące do ich schwytania, a żołnierze zostali teraz wysłani do pomocy w wysiłkach poszukiwawczych.

Według ministra spraw wewnętrznych Patricio Carrillo większość zabitych znaleziono zasztyletowanych.

Co najmniej 44 więźniów zostało zabitych w wyniku przemocy (zdjęcie: biuro prasowe prezydencji Ekwadoru) Czytaj więcej Pokrewne artykuły Czytaj więcej Pokrewne artykuły

Uważa się, że co najmniej 41 z nich było członkami gangu R7.

We wtorek władze rozpoczęły proces usuwania zmarłych z więzienia Bellavista.

Co najmniej sześciu schwytanych zostało zidentyfikowanych jako przywódcy gangów R7 i Los Lobos, a teraz zostało przeniesionych do aresztów w Guayaquil, miejscu kolejnych śmiertelnych zamieszek w zeszłym roku, kiedy ścięto ponad 100 więźniów.

Władze twierdzą, że zamieszki mogły być spowodowane niedawnym przeniesieniem Freddy’ego Anchundii – lidera R7 – do więzienia.

Zamieszki były wynikiem sporu między gangami R7 i Los Lobos (Zdjęcie: AFP przez Getty Images)

Aby otrzymywać najnowsze wiadomości i historie z całego świata z Daily Star, zapisz się do naszego biuletynu, klikając tutaj.

Wcześniej był przetrzymywany w więzieniu o zaostrzonym rygorze w La Roca, ale został przeniesiony do Bellavista po petycji jego zespołu prawnego w sprawie groźby śmierci.

Uważa się, że przywódca Los Lobos Alexander Quesada nakazał członkom swojego gangu przypuścić atak na Anchundię.

Spór między nimi trwa od dawna i był powiązany z zamieszkami z 3 kwietnia, w których zginęło 20 więźniów w Turi, gdzie zarówno Quesada, jak i Anchundia przebywały wówczas w więzieniu.

Krewni niektórych więźniów pozostali we wtorek poza Bellavistą, desperacko próbując dowiedzieć się, czy ich bliscy żyją.

Zamieszki w tym tygodniu były szóstym powstaniem więziennym na dużą skalę w Ekwadorze od początku 2021 r. (Zdj .: Biuro prasowe prezydencji Ekwadoru)

Leisi Zambrano, która czekała na wieści o swoim bracie, powiedziała AFP: „Nie przekazują nam żadnych informacji. Mówią, że młodzi mężczyźni uciekli, by ratować swoje życie.

„Jest wiele matek, które wciąż nie otrzymały żadnych wiadomości o swoich bliskich. Nawet nie wiedzą, czy żyją.

„Słyszeliśmy, jak więźniowie wołali o pomoc, prosząc, abyśmy nie pozwolili im umrzeć. To była masakra w środku”.

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button