Technika

Dramatyczny moment Najbardziej zaawansowany czołg w Rosji wart 4 miliony funtów zniszczony przez Ukraińców uzbrojonych w wyrzutnię rakiet o wartości 18 tysięcy funtów

Wstrząsające nowe wideo ukazuje moment, w którym jeden z flagowych rosyjskich czołgów zostaje całkowicie zniszczony po ataku sił ukraińskich.

W klipie nowa rosyjska machina wojenna T-90M eksploduje w ogromnej kuli ognia podczas walk na wschodzie Ukrainy.

5

Dramatyczny materiał z drona pokazuje, jak czołg eksploduje w ogromnej kuli ognia

5

Czarny dym unosi się w niebo po ataku wyrzutni rakiet

5

Na początku filmu widać dym i płomienie wznoszące się z kilku innych miejsc na linii kraju, co sugeruje, że został nakręcony w trakcie zaciętej wymiany ognia.

Nagle nieruchomy czołg zostaje zniszczony przez uderzenie rakiety, wysyłając w niebo ogień i kawałki metalu.

Materiał z drona, który we wtorek wyemitowało Ministerstwo Obrony Ukrainy, został podobno nakręcony podczas bitwy o Stary Sałtów, na północ od Charkowa, drugiego miasta w kraju.

W kolejnym upokorzeniu dla Kremla wielomilionowy czołg został podobno zniszczony przez wyrzutnię rakiet o wartości zaledwie 18 000 funtów.

Siły specjalne atakują kobietę oskarżoną o pomoc rosyjskim najeźdźcom
Człowiek słońca znajduje zwłoki rosyjskich żołnierzy, a Putin widzi szaradę zwycięstwa

Czołgi Putina T-90M, które miały być jak dotąd najbardziej zaawansowaną bronią wojenną w kraju, zostały rozmieszczone w konflikcie w ramach nowej rosyjskiej strategii zajęcia Donbasu.

Mówi się, że Rosja ma 100 czołgów – wartych 4 miliony funtów za sztukę – i przed wojną uważano je za dumę rosyjskiej armii.

Posiada ulepszony pancerz, automatyczne śledzenie celu, większą celność i możliwość wystrzeliwania pocisków oraz pocisków i karabinów maszynowych.

Każdy T-90M ma trzyosobową załogę — dowódcę, działonowego i kierowcę — i może podróżować z prędkością do 60 km/h po drogach o zasięgu 550 km.

Jest chroniony pancerzem reaktywnym Relikt, który ma chronić go przed głowicami tandemowymi i przeciwpancernymi pociskami sabotażowymi.

W przypadku namierzenia wiązki laserowej może również wystrzeliwać granaty dymne, aby zmniejszyć ryzyko trafienia przez półautomatyczną broń kierowaną przeciwpancerną.

Jednak brytyjskie ministerstwo obrony twierdzi, że wyrafinowane czołgi nie dały Rosji jak dotąd przewagi nad siłami Ukrainy i co najmniej jeden T-90M został zniszczony.

W zeszłym tygodniu dziennikarz z Ukrainy zamieścił na Facebooku selfie przed, jak twierdził, zniszczonym czołgiem T-90M.

Po pojawieniu się wideo brytyjskie Ministerstwo Obrony powiedziało: „T-90M został wprowadzony na rynek w 2016 roku i zawiera ulepszony pancerz, ulepszone działo i ulepszone systemy nawigacji satelitarnej”.

Więcej materiałów opublikowanych przez Ministerstwo Obrony Ukrainy wydaje się pokazywać wypaloną łuskę tego samego czołgu, w tym dużą dziurę, która przebiła gąsienice pojazdu, oraz wygięte pancerze wskazujące na dalszą eksplozję.

Sugeruje to, że rakieta przebiła się przez koła czołgu, unikając jego zaawansowanych systemów opancerzenia i obrony, eksplodując w komorze silnika i detonując po drodze amunicję.

Wszystko, co musisz wiedzieć o inwazji Rosji na Ukrainę

Wszystko, co musisz wiedzieć o inwazji Rosji na Ukrainę…

Ukraina twierdzi, że czołg został zniszczony przez wyprodukowaną w Szwecji wyrzutnię rakiet z karabinem bezodrzutowym Carl Gustaf, która kosztuje stosunkowo skromne 18 500 funtów, łącznie z rakietą.

W tweecie ukraińskie Ministerstwo Obrony napisało: „Duma rosyjskiego przemysłu czołgów została zniszczona przez szwedzki ręczny granatnik przeciwpancerny Carl Gustaf.

„Dziękujemy Szwedom i królowi za pomoc”.

Pojawia się, gdy doniesiono, że siły ukraińskie wypchnęły wojska rosyjskie z Charkowa iz powrotem w kierunku granicy.

Chociaż nie wiadomo dokładnie, kiedy nakręcono nagranie, nieudany kontratak Rosji rozpoczął się 5 maja.

Dumę rosyjskiego przemysłu czołgów zniszczył szwedzki ręczny granatnik przeciwpancerny Carl Gustaf

Ministerstwo Obrony Ukrainy

Odkąd siły rosyjskie zaczęły gromadzić się na jej granicy pod koniec ubiegłego roku, Zachód dostarczył siłom Ukrainy tysiące broni przeciwpancernej.

Obejmuje to brytyjskie pociski NLAW, które pomogły zdewastować machiny wojenne Putina.

Lekka broń przeciwpancerna nowej generacji ma zaledwie metr długości i może być montowana na ramieniu, a każda z nich kosztuje około 20 000 funtów.

Mają maksymalny zasięg 800m i mogą przebić pancerz z odległości 500m.

W marcu Boris Johnson obiecał Ukrainie kolejne 6000 NLAW w ramach swojego poparcia dla prezydenta Wołodymyra Zełenskiego.

Kijów twierdzi, że od początku konfliktu w lutym Rosja straciła 1170 czołgów – około 40 proc.

We wtorek wstrząsające wideo pokazało, jak cała rosyjska kolumna czołgu Z została wysadzona w powietrze podczas gwałtownego ukraińskiego nalotu.

Zobacz niezręczną chwilę Emma Raducanu przypadkowo przeklina po włosku
Płacę moim dzieciom, żeby wyjechały, żebym mogła mieć godzinne sesje seksualne, mówi Caprice

W klipie opublikowanym przez 54. Ukraińską Brygadę Zmechanizowaną czołgi pokonują wiejską drogę, zanim zostaną złapane w śmiertelną zaporę.

Podczas gdy w zeszłym miesiącu materiał filmowy uchwycił moment, w którym dwa rosyjskie czołgi zostały wysadzone bombami zrzuconymi z drona.

Pomóż uciekającym przed konfliktem z The Sun’s Ukraine Fund

ZDJĘCIA kobiet i dzieci uciekających przed horrorem zdewastowanych ukraińskich miast i miasteczek wzruszyły czytelników Sun do łez.

Wielu z was chce pomóc pięciu milionom, które znalazły się w chaosie — i teraz możesz, przekazując darowiznę na rzecz The Sun’s Ukraine Fund.

Daj zaledwie 3 funty lub tyle, na ile możesz sobie pozwolić, a każdy grosz zostanie przekazany na rzecz Czerwonego Krzyża na miejscu, pomagając kobietom, dzieciom, osobom starszym, chorym i rannym.

Wpłać tutaj, aby pomóc funduszowi The Sun

Lub wyślij SMS-a pod numer 70141 z telefonów komórkowych w Wielkiej Brytanii

£3 — SMS SUN£3
5£ — SMS SUN£5
10£ — SMS SUN£10

SMS-y kosztują wybraną kwotę darowizny (np. 5 GBP) +1 standardowa wiadomość (otrzymujemy 100%). Pełne warunki znajdziesz na redcross.org.uk/mobile

Apel Kryzysowy na Ukrainie będzie wspierał ludzi na obszarach obecnie dotkniętych kryzysem oraz potencjalnie dotkniętych kryzysem w przyszłości.

W mało prawdopodobnym przypadku, gdy Brytyjski Czerwony Krzyż zbierze więcej pieniędzy, niż można racjonalnie i efektywnie wydać, wszelkie nadwyżki środków zostaną wykorzystane, aby pomóc im przygotować się na inne katastrofy humanitarne i zareagować na nie w dowolnym miejscu na świecie.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę https://donate.redcross.org.uk/appeal/disaster-fund

Rosyjski czołg T-90M był wcześniej uważany za dumę wojska tego kraju

5

Każdy z nich jest wart około 4 milionów funtów

5

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button