Rozrywka

Draymond Green wygłasza ognisty tyrad na temat braku szacunku dla Ime Udoki Celtics

Getty Ime Udoka z Boston Celtics.

Obecna seria Boston Celtics przeciwko Milwaukee Bucks była bitwą. Giannis Antetokounmpo i Jayson Tatum zwykle trafiają na pierwsze strony gazet, ale trenerska i zorientowana na zespół gra w serii była fenomenalna. Żadna z drużyn nie była w stanie wygrać pojedynków w serii, ponieważ obie drużyny wprowadziły poprawki, aby skontrować przeciwnika.

Boston przeszedł od podwojenia Antetokounmpo w pierwszym meczu do gry jeden na jednego z Alem Horfordem i Grantem Williamsem. Milwaukee dostosowało swoją rotację w ciągu całej serii, przełączając się między ciężkimi minutami dla facetów takich jak Grayson Allen, Bobby Portis, George Hill i Jevon Carter. Można śmiało powiedzieć, że obaj trenerzy mają pełne ręce roboty.

Mimo to gwiazda Golden State Warriors, Draymond Green, nie jest zadowolony ze sposobu, w jaki kredyt został rozdysponowany. Podczas tyrady na Twitterze Green zwrócił uwagę na brak ekspozycji Udoki w Sportscenter w porównaniu z Mikem Budenholzerem.

Właśnie oglądałem skróty Bucks/Celtics na SC. Pokazali coś na temat Mike’a Buldenholzera, a potem kilku graczy Celticsu, którzy rozmawiali o grze. Ale w ogóle nie pokazywał Ime Udoka. Czy dokonał jakichś zmian w grze od 5 do 6? Czy Ime przeprowadza wywiady? Tylko się zastanawiasz???

— Draymond Green (@Money23Green) 14 maja 2022 r.

Green zauważył, że program omawiał Budenholzera, a następnie pokazał, jak wielu graczy Celtics przemawiało po grze 6. Jednak nie było wzmianki o Udoce. Gwiazda Warriors szczegółowo omówiła tę kwestię w odpowiedzi na użytkownika Twittera.

Zielony mówi, że czarni trenerzy „nigdy nie są szanowani”

Jeden z fanów Celtics odpowiedział na tweeta Greena, mówiąc, że Boston nie cieszy się szacunkiem krajowych mediów, na jaki zasługują. Jednak Green odpowiedział, wyjaśniając, że problem nie ma nic wspólnego z Celtics. Zamiast tego wskazał na głębszy problem, wyjaśniając, że czarni trenerzy w NBA (i w sporcie) nigdy nie otrzymują szacunku, na jaki zasługują.

To nie jest kwestia szacunku Celtics. Cały czas słyszę rzeczy Celtics. Praca Czarnych Trenerów nigdy nie jest szanowana. Murzyn w okresie sportowym. Spójrz na Richa Paula. Mówią, że jest dobry tylko dzięki LBJ. Jednak każdy agent zaczynał od lol klienta. Właściwie musisz.

— Draymond Green (@Money23Green) 14 maja 2022 r.

Green posłużył się przykładem Richa Paula, drugiego najważniejszego agenta w NBA. Pomimo osobistego sukcesu, jest powszechnie określany po prostu jako „agent LeBron James”. Ale Green wyjaśnił, jak błędna jest ta denotacja.

Jeśli chodzi o Udokę, pierwszy trener pierwszego roku właśnie zakończył niesamowitą kampanię z Celtics, zajmując czwarte miejsce w głosowaniu na Trenera Roku. Nagroda zdobyta przez Monty’ego Williamsa z Phoenix Suns, innego głównego trenera Czarnych. Jednak Williams jest dopiero drugim głównym trenerem Czarnych, który zabrał do domu nagrodę w ciągu ostatnich 13 lat. Drugim był Dwayne Casey, który wygrał go jako główny trener Toronto Raptors w 2018 roku (pomimo tego, że został zwolniony przed otrzymaniem zaszczytu).

Warriors All-Star nie jest jedynym graczem NBA, który ma problem ze sposobem, w jaki toczy się sytuacja. W rzeczywistości, kiedy tego lata Celtics szukali nowego lidera, Jaylen Brown podkreślił znaczenie zatrudnienia głównego trenera Blacków.

Przesłanie Browna do właściciela Celtics

Gdy Celtics rozpoczęli poszukiwania nowego głównego trenera, Brown ujawnił swoje pragnienia. Strażnik All-Star stwierdził, że reprezentacja jest ważna, a ostatecznie Boston wysłuchał. Marc J. Spears z Andscape (dawniej The Undefeated) opisał tę historię zeszłego lata.

„Brown powiedział The Undefeated, że powiedział właścicielowi i front office Celtics w zeszłym sezonie, że ważne jest, aby zatrudnić głównego trenera Blacków po awansie Brada Stevensa na prezesa ds. operacji koszykarskich” – napisał Spears. „Celtics pozornie słuchali, zatrudniając byłego gracza NBA Ime Udoka, który był asystentem Brooklyn Nets w zeszłym sezonie i ma dziewięcioletnie doświadczenie trenerskie, 28 czerwca”.

Sezon NBA 2020-21 rozpoczął się od zaledwie siedmiu głównych trenerów czarnych w NBA. Michele Roberts, dyrektor wykonawczy National Basketball Players Association, nazwała te statystyki „haniebnymi”. Jednak liczba ta wzrosła do 14 po tym, jak w minionym sezonie pozasezonowym zatrudniono siedmiu głównych trenerów Blacków (z ośmiu potencjalnych miejsc pracy).

Biorąc pod uwagę, że około 75% graczy NBA to czarni, liga wciąż ma trochę pracy do wykonania. Według Greena usprawnienia są również potrzebne, jeśli chodzi o reprezentację w mediach.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button