Rozrywka

Dream Trade wysłałby Russella Wilsona do historycznej franczyzy NFL

Getty The Seahawks są nadal badani za odejście od Russella Wilsona poza sezonem.

Seattle Seahawks miało ograniczone możliwości w ocenie potencjalnych przebojowych transakcji dla Russella Wilsona dzięki klauzuli o zakazie handlu. Kristopher Knox z Bleacher Report nakreślił siedem potencjalnych ruchów, które według niego mogły mieć miejsce poza sezonem. Knox argumentował, że Steelerowie lepiej pasowaliby do Wilsona niż Broncos, wskazując na obecność głównego trenera Mike’a Tomlina.

„Pittsburgh może nadal wygrywać w tym sezonie, ale prawdopodobnie byłby pretendentem do Super Bowl z Wilsonem” – wyjaśnił Knox 12 maja 2022 r. „Czy to było mało prawdopodobne? Być może. Według Iana Rapoporta z NFL Media, Denver był jedynym zespołem, dla którego Wilson był skłonny zrzec się klauzuli o zakazie handlu. Bądźmy jednak szczerzy, Wilson, Denver czy Seattle nie skorzystają na wypowiedzeniu się, że inne zespoły są brane pod uwagę, więc możemy nigdy nie wiedzieć, czy Wilson zrzekłby się klauzuli o zakazie handlu dla kogokolwiek innego.

„…Będziemy zachwyceni oglądaniem, jak Wilson rzuca podania do Jerry’ego Jeudy’ego i Courtland Sutton podczas walki w załadowanym AFC West. Jeszcze bardziej cieszylibyśmy się oglądaniem Wilsona robiącego swoje w dywizji, w której teraz występują Lamar Jackson, Joe Burrow i Deshaun Watson. Steelers to jedna z marek marquee w lidze, a Wilson trzymałby ich mocno w centrum uwagi i z dala od jakiejkolwiek potencjalnej przebudowy”.

WSZYSTKIE najnowsze wiadomości o Seahawks prosto do Twojej skrzynki odbiorczej! Dołącz do biuletynu Heavy on Seahawks tutaj!

Dołącz do Heavy na Seahawks!

Jak wyglądałaby umowa Seahawks-Steelers?

Trudno sobie wyobrazić, że Steelerowie byliby w stanie zaoferować Seahawks bardziej atrakcyjną ofertę niż Broncos, gdyby zespół nie był skłonny wymienić się gwiazdami i większą liczbą draftów niż Denver. Steelerowie mieli w drafcie numer 20, który był znacznie niższy niż numer 9, który Seahawks wylądował z Broncos. Tackle Charles Cross prawdopodobnie dawno by zniknął na 20 miejscu, ale czy Seahawks mogli wziąć pod uwagę rozgrywającego Pitta, Kenny’ego Picketta?

Wiemy, że Seahawks przeszło na sygnalizatorze pod numerem 9, ale jest szansa, że ​​zespół mógł rozważyć Picketta pod numerem 20. Wszystko wskazuje na to, że Seahawks nie ufają żadnym perspektywom z tegorocznej klasy rozgrywającego. Pittsburgh nie miał również intrygującego młodego rozgrywającego, takiego jak Drew Lock, który mógłby włączyć się do potencjalnej umowy, ponieważ Mason Rudolph jest jeszcze mniej atrakcyjny niż były Broncos QB1.

Seahawks szukali również doświadczonych graczy w potencjalnej umowie z Wilsonem. Niektórzy z graczy Steelersów, którzy mogliby wzbudzić największe zainteresowanie Seahawks, to m.in. podający podania TJ Watt, biegający z powrotem Najee Harris, odbiornik Chase Claypool i linebacker Devin Bush.

Wilson uważał, że liczba zespołów jest dwucyfrowa: raport

Ostatecznie Seahawks nie byli w stanie stworzyć wojny przetargowej dla Wilsona, ponieważ miał klauzulę o zakazie handlu. Kontrapunktem byłby sposób, w jaki Teksańczycy poradzili sobie w negocjacjach handlowych z Deshaunem Watsonem, który również miał klauzulę o zakazie handlu, ponieważ Houston zmierzył się z zainteresowanymi franczyzami o gwiazdę rozgrywającego.

Seattle zdobyło w tym roku 9 i 40 miejsce, a także selekcje Broncos w pierwszej i drugiej rundzie w 2023 roku. Seahawks zdobyli także Locka, ciasnego Noaha Fanta i defensywnego Shelby Harris. Albert Breer z Sports Illustrated poinformował, że Wilson rozważał dwucyfrową liczbę drużyn, ale na szczycie swojej listy miał Denver.

„Schneider wiedział, dokąd Wilson chce się udać — 12 zespołów dzwoniło do GM Seattle między sezonem poza sezonem a ostatnim, aby pobiec w QB, liczba zespołów, które Wilson poważnie studiował przed sezonem poza sezonem, aby spojrzeć na potencjalne miejsca docelowe, wynosiła cyfry dwucyfrowe, ale jedna stała samotnie, i to rzeczywiście było Denver”, napisał Breer 14 marca. „Więc Schneider musiał ufać, że Paton będzie uczciwy, wiedząc, że Broncos były tam, gdzie chciał być Wilson, co było ważne, biorąc pod uwagę obecność klauzula o zakazie handlu. I żeby mieć pewność, Schneider musiał utrzymać przy życiu przynajmniej jeden zespół inny niż Denver, nawet jeśli jego odpowiedź na większość w Mobile, Indy lub pomiędzy nimi brzmiała po prostu: Nie robimy dla niego zakupów.

John Schneider i Pete Carroll będą oceniani nie tylko na podstawie aktywów, które otrzymali od Broncos w handlu Wilsona, ale także tego, kogo uznają za stałego zastępcę rozgrywającego. Seattle postrzegało Locka jako „trochę zagrożonego aktywa” według Breera, a jeśli rozgrywający jest w stanie wyłonić się jako długoterminowe rozwiązanie, znacznie zwiększyłoby to szanse zespołu na „wygranie” transakcji.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button